"Ми ніби на острові": у прикарпатському селі через недобудований міст до хворих не доїжджає швидка (ВІДЕО)

У селі Середній Угринів, що на Калущині, через недобудований міст до хворих не може приїхати швидка, а пенсіонери понад рік не виїжджають за межі своїх та сусідських обійсть.

Керівництво громади встановило міст на п’ять метрів менший, ніж потрібно для переходу. До того ж переправу не укріпили, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Житель Середнього Угринева Ігор Король показує переправу, через яку доводиться ходити до своєї домівки.

По обидва боки металевої конструкції чоловік поставив драбини – без них вилізти на переправу не може. На самому мості покриття немає. Треба іти вздовж дощок, які місцеві поставили власноруч, або ж крокувати металевими планками.

Доїхати легковим автомобілем на протилежний бік річки неможливо. Нещодавно Ігор Король потребував медичної допомоги – проте лікарі дістатися сюди не могли.

"У мене вена на нозі потекла – кровоточила. Ми не могли втамувати. Приїхала швидка і кажуть: "Як ми можемо до хворого добратися, яким способом"? Племінник якось перевіз своїм транспортом, і "буксував" тут – тягали його", – розповідає Ігор Король.

Раніше через річку Бережниця переходили дерев’яними колодами. Їх люди поклали самотужки за власні гроші. Зараз ці колоди лежать на землі поблизу нової переправи. Її встановили наприкінці минулого року.

Місцеві жителі кажуть, що сюди приїжджали представники сільської ради, виміряли довжину та пообіцяли 18-метровий міст. Проте пізніше люди отримали переправу на п'ять метрів коротшу. До того ж, її залишили без покриття та не укріпили.

"Ми тут так бідуємо, бачите – на острові живемо", – говорить 77-річна Віра Король. Жінка живе по той бік річки. Пересувається лише за допомогою милиць, перейти ріку не в змозі. Каже, що за межами своїх та сусідських обійсть була більше року тому. Її чоловік теж із дому не виходить – хворіє на склероз.

Пенсіонери постійно потребують ліків та допомоги. Віра Король каже, що неодноразово зверталися до сільської ради, проте безрезультатно:

"Ну, це наглість, я вам кажу. Там у тій хаті жіночка має інсульт, в іншій теж хвора на ноги. Я беру дві з половиною тисячі гривень пенсії. То ми можемо щось зробити?".

Коли Бережниця не розливається, місцеві взувають чоботи для риболовлі та переходять річку вбрід. Так швидше та безпечніше, каже Василь Перегінець.

"Так було неодноразово, – продовжує чоловік. – За хлібом навіть в магазин піти треба – так і робили. А як інакше? Поставили отут таке, не знаю, як це назвати, і не доробляють до кінця".

По той бік річки – три подвір’я і декілька будинків. Далі за обійстями – поля та ліс. Ганна Савчак має там город. Жінка хоч і проживає по цей бік річки, але їй теж доводиться переходити Бережницю, аби потрапити на свої поля:

"Працюємо там у полі, є і садок невеликий. Ростуть яблуні, груші. І теж не маємо куди перейти. Беремо чоботи гумові і через воду йдемо".

На цю кладку витратили майже 50 тисяч гривень. Про це сказав голова Новицької громади Богдан Дадяк. Телефоном він також додав, що згодом кладку доведуть до ладу. Роботи відновлять, коли покращиться погода. Проте, каже, чекає активної участі у цьому і жителів села.


Читайте також:

«Велике будівництво»: що втілюватимуть на Прикарпатті у 2021 році

Відомо, які дороги відремонтують цьогоріч на Прикарпатті


19.03.2021 1253
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1211
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2529
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2114
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2170
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6552 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2454 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

337

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1149

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1283

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1403
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

281
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

586
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2063
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26514
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

555
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10467 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8012
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

537
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

405
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

547
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

624
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1585