МЕРИ АРЛІНГТОНА ТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ПОСАДИЛИ "ДЕРЕВО ДРУЖБИ", ЯКИМ ЗАКЛАЛИ БІБЛІЙНИЙ САД (ФОТОЗВІТ)

З 23 по 25 травня в Івано-Франківську перебувала делегація з 12 осіб з міста Арлінгтона (США).

 

Під час відвідання Івано-Франківська в обласному Художньому музеї була підписана угода про встановлення побратимських стосунків між містами. Угоду підписали: від Арлінгтону – мер міста Крістофер Ціммерман та президент Асоціації міст побратимів Арлінгтона Карл Ван Невкірк, від Івано-Франківська – Віктор Анушкевичус та директор Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Олександра Федорук.

 

В перший день перебування на Прикарпатті  делегація міста Арлінгтона здійснила пішохідну екскурсію по місту Івано-Франківську, відвідала школу для дітей із синдромом Дауна «Дивосвіт», школу-садок №3.

 

Мери Арлінгтона та Івано-Франківська посадили «Дерево дружби» між містами – ялівець, яким заклали Біблійний Сад Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Після цього в БлагодійнійФундації імені Короля Юрія відбулося засідання круглого столу, під час якого члени Асоціацій міст-побратимів Арлінгтона та Івано-Франківська обговорили перспективи співпраці між містами та окреслили можливі спільні проекти в галузях освіти, культури, обміну студентами, які почнуть реалізовуватися найближчим часом.

 

Другий день був присвячений відвіданню цікавих міст Прикарпаття – Манявського монастиря та Блаженного каменя, Національного заповідника «Давній Галич», Музею караїмів, Музею народної архітектури та побуту.

 

Зі сторони Івано-Франківська співпрацю з Арлінгтоном започаткувала ще в 2008-му році місцева Благодійна Культурологічна Фундація "Цинамоновий Хрущ". В травні 2008-го року директор "Цинамоновго Хруща" відвідав Арлінгтон, де мав зустріч з мером Арлінгтона Волтером Тахедою та правлінням Arlington Sister City Association. В 2009 році саме члени "Цинамонового Хруща" Андрій Романчук та Володимир Швадчак, під час перебування в США делегації Фундації підписали Договір про наміри з Міською Радою Арлінгтона та Асоціацією Міст Побратимів Арлінгтона, кінцевим пунктом реалізації якого і стало підписання Угоди про побратимство. 

 

Американські гості також відвідали Коломию, Косів, Чремче. Подальша програма перебування в Україні передбачає також туристичне відвідання Львова та Києва.

 

Ініціатором співпраці та лоббістом Івано-Франківська в Арлінгтоні стала Президент Комітету Арлінгтон-Івано-Франківськ у складі Arlington Sister City Association, мешканка Арлінгтона, Христя Соневицька. Саме завдяки її наполегливості та послідовності була реалізована угода про побратимство між містами. Треба сказати, що Arlington Sister City Association дуже прискіпливо ставиться до підбору міст-побратимів і підписання угоди про побратимство можливе тільки у випадку, якщо міста на рівні громадськості доведуть спроможність плідної та активної співпраці. Наразі Арлінгтон має п'ять міст-побратимів: Аахен (Німеччина), колишня містична столиця Європи, Реймс (Франція), місто найвеличнішого готичного Реймського Собору та Жинни д'Арк, Сан-Мігель (Сальвадор) та Койокан (примісто Мехіко), в якому розміщені знамениті давньоіндіанські ступінчаті піраміди Сонця та Місяця.

 

Місто Арлінгтон є примістом столиці США Вашінгтона, хоча і знаходиться в сусідньому із столичним Округом Колумбія штаті Вірджинія. Попри це міське Вашінгтонське метро має свої станції в Арлінгтоні. Місто є співрозмірним до Івано-Франківська, має населення близько 200 тисяч мешканців. В Арлінгтоні розміщені, зокрема Пентагон (Міністерство Оборони США) та Арлінгтонське Національне Меморіальне Кладовище, на якому поховані, зокрема, Невідомий Солдат Другої Світової Війни та Президент Джон Кеннеді.

 

 

 

В Івано-Франківському обласному Художньому музеї була підписана угода про встановлення побратимських стосунків між містами. Угоду підписали: від Арлінгтону – мер міста Крістофер Ціммерман та президент Асоціації міст побратимів Арлінгтона Карл Ван Невкірк, від Івано-Франківська – Віктор Анушкевичус та директор Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Олександра Федорук

 

Крістофер Ціммерман вручає подарунки меру Івано-Франківська

 

 

Подарунок Віктору Анушкевичусу - іменна форма хокейної команди "Вашінгтон Кепіталз" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Мери Арлінгтона та Івано-Франківська посадили «Дерево дружби» між містами – ялівець, яким заклали Біблійний Сад Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

 

 

 

Круглий стіл Асоціацій міст побратимів Арлінгтона та Івано-Франківська

 

 

 

В Манявському монастирі

 

 

Мер Арлінгтона Крістофер Ціммерман "любить Івано-Франківськ", про що свідчить бейсболка з відповідним написом, подарована Івано-Франківською асоціацією міст-побратимів

 


27.05.2011 1536 0
Коментарі (0)

21.03.2023
Тіна Любчик

Ідея виготовляти ліки для військових у "гарячі" точки виникла після того, як на запити захисників волонтери шукали ліки. Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

228
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

306
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

723
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

10472 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1359
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2633

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

596

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1799

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

999

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП. Програма перебування видалася насиченою.

1411
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1143
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

578
06.03.2023

Навесні у продажу з'являються редиска, огірки, шпинат, листковий салат, цибуля та інша рання городина. І хоча у ній містять нітрати, все ж варто включати її до весняного раціону.

833
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

122
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

255
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

354
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

667
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3348
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

142
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

340
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

639
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

834