Меморіал надсміху

 

 

До чого б ми не бралися чи чим би не обтяжувались завжди є варіації та відчуття повторення: це це було чи до прикладу "нове-просто призабуте старе". Весь світ планетарний як і міжпланетарний концентрується в одній людини, людина є дзеркалом мегакосмічного,є мірилом найвищого й найнищого - можна бути німим праведником з прозорими як небо очима й за секунду перетворитись в " епікурейського кнура", до того ж смердючого.


Це звісно йде від Паскаля, бо грішний вважає себе праведником, а праведник у відповідь грішником - можливе загострення сумління чи її занадта активність.


Причинно-наслідковий алгоритм чи все ж таки випадковість провидіння??? Чи все ж таки важливість теплого дитинства???
Метою будь - якої філософії є насміхування над самою філософією , над її " пустелею невиправданого пошуку істин й відповідей" /Паскаль/.


Насміхування чи надсміхування чи "марсіанський сарказм" Вольтера чи Адорно над порожнечею , до того ж пульсуючою....
Відомим є розуміння все ж таки практичного використання знання й філософії, й не варто будувати стіни міркувань нон-стоп і перетворюватись в Мінотавра із неможливістю вибігу із власного ж лабіринту.


Отже посміялись й до праці. Спонтанність виникнення ідей є тед міфологізацією та свого роду спрощуванням самої сакральності думки, її виникнення та зростання.


Фабоначчі міркував над кроликами, Гендель також, Паскаль рішав проблеми математики та вакууму, для притуплення зубної болі, Локк був найбільш активною політтушкою свого часу і вимірковував своє сприйняття крізь "вітер змін", Каббалу придумали кастові воїни об'ївшись якоїсь пахучої магнолії, про Фрейда взагалі мовчимо - бо в йогр схронах знайшли більше порно, ніж в вологих підвалинах Ватикановських сховищ.


Отже сміятись над істиною.


Добре посміялись, що далі.


Посміялись, що все , що придумали 2 тис. років тому, зараз припіднесли під новим варенням , з маковинням та медом.
Добре, хоча б для смакових рецепторів.


Все справджується : й глобалізм стоїків, й сади насолоди Епікура, котрі розжував професор Фройд, й трактати Ксенофона, які розжував Вадім З.. І чудова бочка Діогена, згадаймо - нічого не змінилося, лишень шпалери переклеєно, на французький ароматний клей із вмістом колагену.


Сміємося друзі - всеодно ми колись почнемо літати й що??? Й будемо будувати термінали для приземлення й платні паркомісця.
Сміх -здоров'я , однак чи робить це нас щасливим?. Можливо, бо уявлення про щастя формується в глибинах самого дитинства. ЗРОЗУМІЙТЕ. Дорогеньки батьки, бо все потім пил й тіні й не обов'язково бути сином Рамзеса, щоб теє зрозуміти.


Згадаймо того Діогена в бочці, як і печери Платона, як і субкультури Шопенгауера, Й храми архетипів оккультистів.


Колись до Діогена підійшов Олександр Македонський й запитав, що той там сидить. На що Діоген відповів :" Відійди , бо загороджуєш мені Сонце".


Гарна відповідь, так би не відповів Зенон, котрий виріс серед відйом, й мав маму чаклунку. ТАК не відповів й Арістотель, хоча Арістотель згодом був вчителем Македонського.


Олександр відповів:" Якщо б не був Олександром, я би став Діогеном".


Гідна відповідь: душа одна, міркування одні, людина є мірилом усього космічного та метакосмічного.


Тому й варто радіти, і шукати, і плакати, і втрачати , й руйнувати та будувати.


З любов'ю...


15.04.2015 Роман Бончук 1932 0
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1359
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

575
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

920
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1986
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3497
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2394 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

745

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

647

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

626

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10284
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1129
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5197
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

933
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2740
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1133
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

330
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

651
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

564
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

968 2