Матвій Мочарський із Прикарпаття виготовляє двоповерхові собачі буди (фото)

 

Навіть у часи економічної кризи меткі українці на своїй землі спроможні заробляти на будь-чому. Так, Матвій Мочарський із прикарпатського села Луквиця проектує і виготовляє незвичні собачі будки.

 

Акуратне чисте подвір’я з великою дерев’яною криницею, запах свіжої тирси, гудіння столярного верстата та…невеличка хатка з різьбленими віконцями, біля якої гріється на осінньому сонці кудлатий собака.

 

«Ось це перша моя робота, проте не найкраща, — каже пан Матвій, виходячи із невеличкої прибудови у робочому одязі та обтрушуючи свіжу тирсу. — Усі мої будки вже закордоном. Варто би вже Топіку (так звати собаку. — Авт.) щось більше змайструвати».

 

Відкривши напівкруглі дерев’яні дверцята собачої хатки, бачимо не звично постелену ряднину чи солому, як оце в селах буває, а шмат зеленого ковроліну. Буда розділена акуратною дошкою на дві половини.

 

«Це «передпокій», — пояснює майстер, — а там далі –«спальня». Я і «ліжко» Топіку зробив. Ось бачите дерев’яний настил зі старою ковдрою. Тут і відпочиває наш охоронець». Робити незвичні будки пан Матвій почав кілька років тому. «Я завжди люблю щось незвичне, щоб не таке як в усіх, — розповідає луквичанин. — І ось перед новим роком вирішив змайструвати для Топіка буду. Але перед тим поглянув на свою хату і…побіг робити креслення», пишуть Вікна.

 

Так і з’явилася дивовижа, на яку приїздили дивитися сотні людей. Згодом хтось із односельців пана Мочарського, який працював у Польщі, розповів про собачу «хату» своїм господарям. Ті й приїхали у Луквицю, щоб замовити для свого домашнього улюбленця щось подібне. Майстер навіть не знав скільки коштуватиме його робота, бо на продаж ніколи нічого подібного не робив. Проте буда вийшла на славу: із двома дверцятами, різьбленим порогом та ще й з невеличким парканчик, аби, щоразу перестрибуючи, тварина була „у формі”. Зараз замовити будиночок для собаки у Мочарського непросто, бо чоловік має чимало замовлень: і з області, і зі столиці, а найбільше з Польщі.

 

«Щоб зробити буду, треба найперше знати розмір та вагу собаки, — ділиться професійними таємницями майстер. — Важливо також знати характер тварини. Бо, наприклад, якщо ваш пес непосида, то вкладати скляні вікна ні в якому разі не треба, будуть на другий день розбиті».

 

Майже усі будки пан Матвій робить з дерева. Інколи, на прохання замовників, оббиває кольоровою пластиковою вагонкою, щоб тепліше було. Щоб зробити одну собачу хату йому потрібно до тижня часу. Кожна будка легко розкладається, аби господарі у разі виїзду на відпочинок могли легко скласти будиночок та взяти із собою домашню тварину. Монтує і встановлює будки майстер переважно сам. Проте, коли не може поїхати, малює креслення, подивившись на які, люди зможуть самі легко скласти собачу хатку.

 

Ціна незвичного виробу теж залежить від розміру і складності роботи. У середньому будка коштує 300-350 гривень, двоповерхові апартаменти — до 600.

 

А найголовніше, що все пан Матвій робить з неабиякою охотою та любов’ю, тому, кажуть односельці, собаки у таких будиночках не хворіють і довго живуть.

 

Матвій Мочарський із Прикарпаття виготовляє... двоповерхові собачі буди


20.11.2012 2464 1
Коментарі (1)

555 2012.11.20, 19:30
який молодець,якраз кожному по такій будці і небуде ніякої корупції,а то всі хочуть вілли,тому і корупція,я хоч немаю 2-х поверхової будки,але вже замовляю,і всім раджу,будемо жити при камунізьмі...от класний чувак,нарешті і бідні комуняки поживуть у будках...
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2617
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1644 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3723
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5518
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1730
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2145

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

234

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

243

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

927
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

489
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

528
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

807
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

1994
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

581
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

913
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4958
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

956
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

383 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

636
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

441
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

766