Любов, коли тобі трохи за 60

Хто звертає увагу на вік, коли у двері стукає любов? Кожен у цьому світі шукає собі пару, щоб прожити разом життя, але інколи доля вносить у людські плани свої корективи.

Щоб показати, що любов можлива і після перетину позначки «60», журналістка Фіртки відшукала пару, яка змогла пройти через людський осуд та багато перешкод, щоб все ж збудувати свою сім’ю.


Будинок подружжя відшукати було просто. Великий дім за пагорбом одразу впадає в око. На подвір’ї чисто та все акуратно складено, трава покошена і зібрана, будинок у світлих кольорах так і підкреслює його охайність. Біля хати перебирають яблука чоловік та жінка літнього віку.  Олеся та Іван, з одного з сіл на Прикарпатті, були знайомі вже давно, бо жили майже по сусідству.

Історія кохання двох людей розпочалася на весіллі у сусідів. Їй тоді було 60 років, а чоловікові 63. Так сталося, що Іван прийшов на свято пізніше, бо в той день працював. Вільне місце залишилось лише біля Олесі, тому, довго не думаючи, він присів біля неї. Жарт за жартом, танець за танцем, вони почали трохи зближуватися.

На той час Олеся була одинокою більше ніж 30 років. Коли її чоловік помер, діти були у другому та третьому класах. Увесь цей час вона виховувала їх сама. Пригадує, що часом було дуже скрутно, але все обійшлося. Жінка постійно працювала, щоб дати дітям освіту. Поруч жили мама з татом та брати, які допомагали їй чим могли.

Іван без дружини був уже два роки. Дітей у них не було, тому й залишився сам.

«Після сусідського весілля він почав приходити до нас додому. Мій син йому «підтакнув» і так і пішло», - з усмішкою пригадує Олеся.

Син жінки розумів, що мати багато років сама ставила на ноги двох дітей, тому заслужила трохи отого «людського щастя». Її дочка жила далеко, тому дізналася про все трохи пізніше, але також щиро підтримала матір.

Залицяння тривали трохи більше, ніж пів року. Увесь час чоловік приходив до жінки та допомагав їй по господарству, а вона допомагала йому. Іван довго не думав та запропонував жінці йти жити до нього. Символічно, але все сталося саме на Новий рік.

«Олеся кликала мене йти жити до неї, але я не хотів. У мене свій будинок, я там був сам, тому й сказав, що будемо жити в мене і крапка», - каже Іван.

З початку було важко. Жінці доводилось працювати фактично на дві хати. Хоч в її рідному будинку залишався син з невісткою, Надія не хотіла завдавати їм зайвого клопоту, тому продовжувала все робити і там, і там.

Дуже прикро було ще й тому, що в селі люди не дуже добре поставились до того, що Іван та Олеся почали жити разом. Багато хто почав пліткувати, тому жінка дуже переживала. Селяни казали, що «старі подуріли на старість». Колишні родичі чоловіка по лінії дружини новоспечену сім’ю не раз проклинали та сварилися з родичами жінки. Казали, що та хоче загарбати собі чужу хату, тому й пішла до Івана. Проте все це їм вдалося пережити.

Чоловік каже, що за 11 років спільного життя вдалося зробити дуже багато, бо в парі все дається набагато легше. Разом вони привели до ладу подвір’я, дім, завели господарку і тепер гарно ґаздують.

«Пам’ятаю, як перший раз прийшла до хати, а на кухні у стелі просто була велика дірка. Це було щось страшне. По трохи ми складали копійку до копійки та ремонтували все», - пригадує Олеся.

Та окрім звичайних побутових дрібниць, дім наповнився щастям, яке випромінюють двоє люблячих людей.

«Що чоловік вартий без жінки. Та і жінці не добре самій, ясно, що дуже тяжко. До того ж Олеся дуже економна жінка. Її життя свого навчило. Раніше зайвий раз не давала на пиво та цигарки. Вже два роки я не курю, вона поступово мене відучила. І знаєте, мені так набагато краще», - каже Іван. 


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1147
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2842
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

997
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1066 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3151 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

926

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

797

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2362
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1161
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

464
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15083
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7395
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

302
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123