Лікування риніту

на правах реклами

Практично кожен стикався з такою розповсюдженою проблемою як риніт. Риніт (або як кажуть – нежить) – запальний процес слизової оболонки носа, що супроводжується значним набряком і слизуватими виділеннями з носа.

Дане захворювання є найбільш розповсюдженим патологічним процесом верхніх дихальних шляхів. Є безліч класифікацій риніту: за походженням, за перебігом і тд. Проте найчастіше риніт поділяють на 3 основних типи:

• інфекційний – спричинений різноманітними патогенними бактеріями та вірусами;

• алергійний – внаслідок специфічної реакції організму на різного роду пилок, шерсть тварин;

• посттравматичний – набряки, викликані механічною непрохідністю носових ходів.

 

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ РИНІТУ

До основних причин виникнення риніту належать часті переохолодження, стреси і перебування у дуже вологих приміщеннях. Також причиною є зниження опірності організму, що суттєво полегшує проникнення різноманітних патогенних коків та паличок. При алергічних ринітах причиною є різка реакція організмом різних запахів, аерозолів, пилу, похідних епітелію різних тварин. При механічному риніті при порушенні прохідності носових ходів виникає сильний набряк слизової оболонки, що викликає постійну закладеність носа і найчастіше переходить у хронічну форму.

 

СИМПТОМИ ТА УСКЛАДНЕННЯ РИНІТУ

Захворювання має гострий перебіг і починається з одночасного закладення обох половин носа. Умовно перехід риніту поділяється на 3 стадії, котрі мають свої специфічні симптоми: 1 стадія – людина відчуває легке пощипування, сухість у носі, легке лоскотання, яке викликає рефлекс чхання.

Поступово наростає набряк носових ходів. І звісно ж починають проявлятися симптоми загальної інтоксикації – нездужання, підвищення температури тіла до 37.5-38˚С, озноб. 2 стадія – рясні виділення з носа, котрі подразнюють шкіру біля входу в носову порожнину, що й проявляється печією і почервонінням. Можуть приєднуватися і супутні проблеми – кон’юктивіт, запалення євстахієвих труб. 3 стадія – кількість виділень стає меншою, і воно стає в’язкішим і набуває темнішого кольору.

Носове дихання поступово відновлюється. Інколи нежить може супроводжуватися кровотечами з носа. Це пояснюється тим, що при риніті дещо порушується проникність капілярів слизової оболонки носа. У багатьох людей, котрі часто хворіють на риніт і ГРВі, є високий ризик виникнення хронічного риніту. Це небезпечно тим, що при загостреннях і неадекватному лікуванні проблема переходить у дуже неприємне ускладнення – запалення гайморових пазух, або просто гайморит.

 

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ РИНІТУ

Діагностика риніту базується на зборі анамнезу та скарг пацієнта, адже у даному випадку це надає найбільше інформації для подальшого лікування. Також лікар-оториноларинголог проводить огляд і забирає матеріал для лабораторного дослідження. У загальному аналізі крові відмічаються основні ознаки запалення – лейкоцитоз та підвищення ШОЕ. І вже, отримавши якомога більше інформації, лікар може взятися за лікування. Лікування риніту залежить від самого типу захворювання та його стадії і спрямоване на попередження переходу проблеми на більш складні форми. Пацієнту рекомендується постільний режим і тепле рясне пиття. Обов’язково уникати переохолодження. За призначенням лікаря варто час від часу промивати носові ходи теплим фізіологічним розчином, також використовувати судинозвужувальні препарати для зняття набряку. Також лікар призначає інгаляції лікувальними розчинами. Пам’ятайте! При будь яких проблемах зі здоров’ям не займайтесь самолікуванням, адже так можна тільки погіршити ситуацію. Звертайтеся до фахівця!

 

Мар’яна Гаврилюк лікар-оториноларинголог МЦ Оксфорд Медікал


13.02.2018 18888 4
Коментарі (4)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1658
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

831
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

935
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2018
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3522
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2420 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

759

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

663

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

636

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10298
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1147
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5215
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

960
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2756
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1144
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

351
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

671
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

578
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

625
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

981 2