Лікарі навчають, як правильно поводитися під час спеки

 

/data/blog/84127/324c822e62e85c64ad97f337604ea72e.jpg

 

У зв’язку з аномальною спекою, медичні працівники міської поліклініки №1 вирішили провести гігієнічне навчання для громадян з питань правильного поводження в умовах такого температурного режиму.

13 серпня у приміщеннях сільських рад с. Хриплин та с. Крихівці було проведено чергування медичних працівників відділення Загальної практики сімейної медицини.

За такої погоди людина може зазнати сонячного або теплового удару. Задля уникнення небезпеки, мешканців закликають обмежити перебування на сонці з 12.00 до 16.00 год.

Першими ознаками сонячного або теплового удару є слабкість, відчуття втоми, головний біль та запаморочення. Температура тіла може піднятися до 39-40 градусів. Можуть виникати судоми і непритомність. Тому вкрай важливо надати потерпілому першу допомогу. Насамперед необхідно транспортувати його у прохолодне приміщення, покласти на спину, трохи підняти ноги, зняти одяг і відкрити всі вікна у приміщенні. Потрібно дати потерпілому випити мінеральної або чистої води. У випадку, коли виникає підозра, що потерпілий втрачає свідомість, слід дати йому вдихнути нашатирю або натерти скроні спиртом.

Серед основних заходів з профілактики теплового чи сонячного ударів потрібно пам’ятати і знати наступне:

Правильний одяг

Якщо носити в спеку синтетичні речі, то можна легко отримати тепловий удар або шкірні хвороби. Одяг повинен бути з натуральних тканин, зручний, світлих відтінків. Обов'язковим елементом гардеробу влітку є легкий головний убір.

Що краще пити у спеку

Через високу температуру повітря ми потребуємо постійного відновлення рідини з солями і мікроелементами, що втрачається з потом. Рекомендовано пити не менше 2,5-3 л рідини на день. Це може бути будь-яка рідина з температурою 18-20 градусів. Вживати її бажано кожні 40-50 хвилин по 100-200 мл. Це може бути вода, компоти, чай, свіжі соки та морси тощо. Проте і тут є свої „підводні камені”. Людям із захворюваннями серцево-судинної системи, порушеннями обміну речовин, захворюваннями нирок потрібно зменшувати кількість рідини в спеку до одного літра на добу, це враховуючи воду, перші страви, а також овочі та фрукти. Відмовтеся від алкоголю та кави – це зайве навантаження на судини в спеку. Лимонад – не найкращий спосіб втамувати спрагу, тому що в ньому багато цукру і він підвищує тиск.

Постіль „з льодом”

Якщо спека не дає заснути, за кілька годин до сну складіть постільну білизну в поліетиленовий пакет і покладіть в холодильник. З часом ліжко нагріється, але заснути буде простіше. Головне – не перестаратися і не заморозити білизну в „камінь”. По-перше, ви не зможете її нормально постелити і, додатково, прокинетеся з нежиттю.

Якщо немає кондиціонера

Якщо немає кондиціонера, можна зволожувати повітря в приміщенні за допомогою пульверизатора. Можна завісити вікна та двері вологою тканиною. А краще за все користуватися вентилятором, поставивши перед ним пляшки із замороженою водою.

Кімнатне затемнення

Закрийте всі штори і жалюзі. Потрапляючи в приміщення, сонячне світло піднімає температуру на 3-10 градусів. Можна наклеїти на шибки сонцезахисну дзеркальну плівку. Якісна плівка затримує ультрафіолет майже на 99 %, а інфрачервоне випромінювання – на 40-80 %.

Холодні зап’ястя

Охолодіть зап’ястя, потримавши їх у холодній воді не менше 10 секунд. Це знизить температуру тіла мінімум на годину.

„Правильний” душ

Приймаючи душ, намагайтеся не користуватися миючими засобами: вони сушать шкіру. Потрібно звести до мінімуму використання декоративної косметики, особливо тонального крему і пудри. Вони забивають пори, і як результат – запалення шкіри, вугровий висип. Також трапляються випадки індивідуальних алергічних реакцій на декоративну косметику у спеку, яка при взаємодії з сонцем виділяє токсичні речовини.

Відкрийте всі вікна на ніч

Увечері температура зазвичай дещо знижується, а в деяких місцях різниця між максимальною і мінімальною температурами може досягати десятка градусів. Не втрачайте можливість скористатися цим і спробуйте накопичити нічну прохолоду на всю першу половину дня. Для цього з настанням вечора відкрийте всі вікна в будинку, можете навіть влаштувати своєрідну аеродинамічну трубу за допомогою протягу. Тільки обов'язково закрийте все до сходу сонця, поки температура не почала підніматися.

Їмо правильно

Не їжте солодкі та гострі страви. Вони посилюють потовиділення. Корисні – багаті клітковиною і білком страви. Їжа має бути легкою, „літньою”. Потрібно утриматись від смаженої, жирної, гострої і солоної їжі. Порції – невеликі, а від приготування їжі про запас варто відмовитись, аби потім не лікуватися від харчового отруєння. Снідати краще раніше – о 6.00-7.00 ранку, обідати – до настання полуденної спеки – об 11.00, а вечеряти – о 18.00. Ті, хто не може заснути на порожній шлунок, можуть собі не відмовляти у невеликому перекусі за кілька годин до сну. Для цього найкраще підійдуть кисломолочні продукти з низьким вмістом жиру. Дієтологи рекомендують у спекотну погоду вживати холодні рідкі страви, адже потреба в енергії в жарку погоду знижується приблизно на 5% і нашому організму влітку потрібна менш калорійна їжа.


14.08.2015 2332 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2113
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

984
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

980
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2117
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3584
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2509 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

815

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

716

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

676

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

681
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10346
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1193
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5292
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1020
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2823
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1190
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

414
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

253 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

724
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

618
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

665