Лайфхаки для мандрівників: як зробити свою подорож комфортною

 

/data/blog/125614/b22a25904d68021ab1b7fed29bf1a8a0.jpg?resize=900%2C461

 

Подорожі – це завжди дослідження чогось нового та незвіданого. Люди вирушають у дорогу з бажанням отримати досвід, перезавантажитися, відпочити, побути з рідними і зустріти цікавих незнайомців. І хочеться, аби мандрівку не затьмарювали непорозуміння, чи невдачі.

 

Тому пропонуємо вам лайфхаки, які допоможуть зробити подорож продуктивнішою, веселішою та комфортнішою.

 

Лайфхаки перед від’їздом

    Перш ніж бронювати готель, спробуйте пошукати та зарезервувати квартиру або кімнату. Такі сайти, як  AirBnB допоможуть вам підібрати щось за смаком, а також забронювати житло безпосередньо у власника. Часто умови та ціна бувають значно привабливішими, ніж в готелях.

    Скачайте перед поїздкою карту міста чи країни, в яку їдете (Google карти або Maps.me). Також краще попередньо знайти інформацію, як дістатися до центру з аеропорту чи вокзалу. Далеко не всюди є гарна навігація та інформаційні таблички. Тому ви будете почувати себе значно впевненіше, якщо знатимете куди вам іти і який транспорт використовувати.

    Скручуйте одяг, а не складайте його. Це допоможе вам помістити більше речей у валізу чи рюкзак. Разом з одягом ви можете скрутити шкарпетки та білизну, і в результаті оптимально викоритати весь вільний простір.

    Відскануйте свої документи (паспорт, водійські права чи посвідчення) та збережіть на телефоні, а ще краще в електронній пошті чи “хмарному” сервісі. Це допоможе вам завжди мати копію на випадок втрати документів. А якщо і телефону не буде, то копії можна буде отримати з iCloud чи GoogleDrive на будь-якому пристрої.

    Перед поїздкою варто також зателефонувати у ваш банк та зняти обмеження на використання картки за кордоном, або встановлені ліміти. Повірте, краще зробити це завчасно, ніж нервувати, коли не зможете оплатити квиток на автобус від аеропорту.

    Якщо у вас є зареєстрований багаж, то радимо робити на ньому позначку “крихке”. Цей маленький прийом забезпечить акуратне переміщення вашої валізи. Також багаж покладуть зверху, а тому він першим потрапить на стрічку.

 

Лайфхаки в дорозі

    Беріть із собою пляшку для води. Залежно від політики авіакомпаній, воду можуть пропонувати не часто. Коли ж у вас є власна пляшка, маєте можливість попросити у бортпровідників наповнити її, а потім пити коли заманеться.

    Не варто недооцінювати пакетики та додаткові пакування для особистих речей. Це дозволить вам зберегти їх неушкодженими (а не розлити шампунь на електронну книжку), і також швидше пройти контроль безпеки.

    Якщо ваш рейс довший, ніж 6,5 годин, варто витратити трохи часу перед дорогою та скачати собі цікаві книги, серіали, або фільми, чи зберегти статті, на які завжди не вистачає часу, в Pocket. Звісно, варто також перевірити, чи немає раптом на борту інтернету. Так ви зможете з користю провести час.

    За 20 хв до посадки варто відвідати WC. Після виходу із літака у вас не буде потреби боротися за доступ до туалету, і ви швидше зможете пройти контроль та забрати власний багаж.

 

Лайфхаки після прибуття

    Намагайтеся не обмінювати гроші в аеропорту, а ще краще використовуйте кредитну картку для розрахунків. В обмінниках зазвичай не дуже вигідний курс, та й ще стягується додаткова комісія. Значно практичніше викоритовувавати картку, або навіть зняти гроші у валюті країни в банкоматі.

    Переконайтеся, що ви завантажили Foursquare, Yelp або TripAdvisor. Ці путівники по місту викоритовують як туристи, так і місцеві. Тому це одні з найкращих додатків, які допоможуть знайти де поїсти, куди піти та що подивитися.

    Постарайтеся зайти в супермаркет після приїзду. Краще купити воду та снеки там, ніж переплачувати в готелі.

    Коли ви подорожуєте на декілька днів, або змінюєте готелі протягом мандрівки, то краще не розпаковувати валізу, чи рюкзак повністю. Вам навряд чи вдасться перетворити готель на дім, розставивши акуратно взуття та різні дрібнички, але точно не захочеться потім складати це все назад. Та й шанси щось забути збільшуються.

 

Лайфхаки для дослідження нового міста

    Використовуйте путівники розумно. Ми радили Foursquare, Yelp або TripAdvisor, тому що там таки можна знайти місця, про які не знають усі. В більшості ж путівників ви знайдете найтуритичніші місця, навіть ті, які там значаться як “не відомі для кожного”.

    Також радимо вам спілкуватися з локальним населенням, або хоча б поговорити з власником квартири, яку ви оренували. Місцеві завжди зможуть вам порадити, де краще повечеряти, чи куди піти, і вони точно не назвуть вам найбанальніші точки із путівника.

    Намагайтеся викоритовувати місцеву мову, хоча б для привітання-прощання, подяки тощо. Це вказує на гарні манери, а іноді навіть може спрацювати на вашу корить.

    Готуйте список сувенірів, які хоче придбати, завчасно і дотримуйтеся його. Це вбереже вас від додаткових витрат та покупки дрібничок, які “а раптом потрібно буде комусь подарувати”.

    Намагайтеся їсти в локальних закладах. McDonalds ви знайдете і в себе вдома, а от нагода спробувати місцеву кухню випадає не часто. Це також дозволить вам дізнатися більше про країну.

    Намагайся наслідувати місцевих жителів. Якщо вони рекомендують ходити у довгих сукнях, чи прикривати плечі, то таки краще прислухатися і вберегти себе від неприємностей.

 

Лайфхаки при поверненні додому

    Якщо ви часто подорожуєте, то краще тримати свої кометичні дрібнички для мандрівки упакованими. Це допоже вам мати все напоготові, а не щоразу збирати необхідні засоби. Також ви будете впевнені, що нічого не забули, і не доведеться купувати потрібні речі по приїзді.

    Розпаковуйте речі після повернення, навіть якщо дуже втомилися. Потім ви будете собі дуже вдячні, та й це вбереже ваші речі від неприємного запаху.

Сподіваємося, що наші наче й прості, але іноді дуже суттєві, лайфхаки допоможуть вам отримати максимум задволення від подорожі. Адже досить часто гарна організація є запорукою успішної мандрівки та збережених нервів.

 

travelmate.com.ua


12.02.2017 8159 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1658
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

831
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

935
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2018
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3522
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2420 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

759

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

663

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

636

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10298
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1147
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5215
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

960
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2756
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1144
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

351
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

671
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

578
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

625
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

981 2