Кожному політику по художнику

 

    Вкотре майбутнє виявляється/проявляється митцем. Воно настільки тонко енергетичне (просунуті скажуть  – паралельні світи), що тільки художнє, образне мислення може вловити його ознаки.

     Цього разу, 28 лютого, в АртБастіон завітав сумський художник Сергій Баловін з проектом «Натуральний обмін». Не берусь писати про художню сторону його робіт, бо не бачила, проте не сумніваюсь в їх естетичній якості, якщо  «пів світу»  готове мати своє художнє «Я» (портрет)  за горнятко кави, чи шанхайський  барабан  там-там.

     Привертає увагу інша сторона проекту – подача/передача твору. Світ вже готовий, вірніше ніколи й не забував, до такого простого  прийому/контакту/передачі, як натуральний обмін. Сергій доводить своїм проектом, що де б він не був (Європа, далі Азія-Америка)  для людини існує декілька головних речей/потреб: тепло, їжа, спілкування. І для цього потрібно мати тільки «самого Себе», котре вміє щось робити для «Іншого». Питання стоїть у пошуку потреб «Іншого» (підказка – інтернет) і місця контакту (фізична присутність):  Я + Ти = Обмін.

     Якщо вийти за художні рамки проекту, постає більш глобальне питання. Коли  мільйони людей вміють щось робити і мають одне для одного продукт, то чи потрібно цей продукт доводити до товару, який передбачає гроші? Я не буду розводитись на рахунок економіки і фінансів, які постають з цього «простого»  рівняння  Товар-Гроші-Товар  (Т-Г-Т),  яке непомітно деформувалось/логаритмувалось у Г-Т-Г, для цього є інші спеціалісти/ілюзіоністи. Але факт залишається фактом:  мистецтво «чує/відчуває/відчитує» прояви майбутнього. І не важливо в якій формі це майбутнє проявиться:  малюнок (читай плакат, біл-борд), знак (герб, прапор, товарний знак), вірш (заклик), поема (петиція, закон), перформенс/п’єса (демонстрація, ритуал), танок (бунт, дрес-код) , чи мелодія (гімн).

     «МАЙБУТНЄ. Все названо. Всім дано Імена, тільки Воно тремтить в чеканні від Хрестителя плаща, в який запеленає нові Імена» Е.Вітер, «Імена».

     Сьогодні художник, завтра селяни, післязавтра держава може відмовитись від паперових/електронно-віртуальних  значків (символів чиєї могутності?)  До речі, найсуттєвішими сейсмографами соціальних змін завжди були інтуіти-митці. Якщо АртБастіон і надалі такими прогресивними темпами буде запрошувати «просунутих» митців, то «мозковий центр: міськ*/обл/Верховну** Ради»  можна перенести у Бастіон (він витримає облогу). Головне правильно перевести  видіння/знаки   шаманів/митців  у  реальну/фізичну  площину  політиків/бізнесменів. Тут з’явилася/явилася  зовсім нова функція мистецтва, вичерпавши себе предметно (кінець постмодернізму)  воно перейшло на рівень обміну, нового?  типу обміну.

     Отже, глобальне село потребує глобального натуробміну?

 

***

 

Все сиплеться, мов  з дірочки пісок,

тонкою цівкою з минулого в майбутнє:

з рослини у рослину – насінина,

з імперії в імперію – людина.

 

Зуживши всі обряди і закони

людина, несвідомо, вимагає іншої будови. 

 

Але хто зможе показати людям їх оселю?

Ця праця не для логіка-сліпця,

а для творця і скульптора від Бога.

Творець формує силою любові

й не потребує виправдань

і визнання для нього – внутрішня структура,

яку обчислять логіки в рівняння,

своїм знаряддям – мірою й числом…

 

Таких рівнянь в обличчі міста не існує.

І я звелів /закликати/ архітекторів.

                                Антуан де Сент Екзюпері, «Цитадель», XVIII.

 

 

     * Серед  Натури Художника були помічені  і місцеві політики.

     ** Кожному Пінчуку по «Артцентру», кожному Шкутяку по «Химері»  –  Україна FOREVER !

 

                                                                                                                                      1.03.2013 Еріка Вітер


04.03.2013 Еріка Вітер 1527 1
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1281
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2574
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6621 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

430
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646