Корупційні дії посадових осіб Івано-Франківської обласної ради завдали збитки суспільним інтересам громади області на 1,6 млн. грн

Корупційні дії посадових осіб Івано-Франківської обласної ради завдали збитки суспільним інтересам громади області на 1,6 млн. грн.

В Івано-Франківській області не виконуються вимоги статті 24 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання», яка визначає, що з 1 січня 2015 року вводиться норма щодо плати за мисливські угіддя, хоча стаття 13 Конституції України визначає, що управління природними ресурсами здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування.

Так, Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство «Івано-Франківськоблагроліс», засновником якого є Івано-Франківська обласна рада, повідомило, що на площі 53728 га лісового фонду ведеться мисливське господарство, але плата за їх використання не береться (Додаток 4). На думку голови Івано-Франківської обласної ради, середня вартість оплати за користування мисливськими угіддями в Україні становить 6-7 грн. за гектар[1]. Проте, в Івано-Франківській області норма закону щодо плати за користування мисливськими угіддями не застосовується. Отже, якщо припустити, що вартість користування мисливськими угіддями за 1 га становить 6 грн., то до бюджету області поступало б щорічно 322 тис. грн. Однак, ці кошти не поступають, а я хочу підкреслити, що не поступають з 2015 року, то збитки для Івано-Франківської громади становлять, виходячи з алгоритму визначення вартості голови Івано-Франківської обласної ради Сича О. М. близько 1,6 млн грн. Хочу зазначити, що у Німеччині, площа якої у два рази менша, ніж України, щорічна плата за користування мисливськими угіддями становить 340 млн. євро.[2] Якщо такі доходи були б в Україні, то й кредитів МВФ не було б потрібно.

Я неодноразово  піднімав перед Івано-Франківською обласною радою питання щодо виконання вимог статті 24 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» щодо плати за користування мисливськими угіддями. З цією метою направив звернення на що отримав  відповідь від 02.01.2019 року № П-15/1720 (Додаток № 1). У відповіді не заперечується актуальність цієї проблеми. Але свою бездіяльність голова Івано-Франківської обласної ради пояснює тим, що відповідно до статті 8 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» функції щодо дотримання вимог законодавства у галузі мисливського господарства, належать до облдержадміністрації, а обласна рада повинна діяти лише в межах статті 19 Конституції України.

Івано-Франківська обласна державна адміністрація листом від 04.01.2019 р. № 10301/1/1-18/01-013 (Додаток № 2) теж хоче вирішувати проблему плати за користування мисливськими угіддями, вказуючи, що відповідно до статті 22 ЗУ «Про мисливське господарство та полюванню» вирішення цього питання відноситься до компетенції обласної ради, і обгрунтовані пропозиції направляти до обласної ради не будуть. На моє переконання, органи державного управління та місцевого самоврядування повинні працювати в унісон, тим більше, коли йдеться про щорічне наповнення обласного бюджету на більш як 300 тис. грн. І от! Через корупційні маніпуляції Івано-Франківської обласної ради, та й, звісно, пандемію результат не забарився:  бюджет Івано-Франківщини недовиконано за 10 місяців майже на 27 мільйонів гривень. Тож перед  головою бюджетної комісії Івано-Франківської обласної ради  Миколою Палійчуком постало завдання  ̶  які видатки економити. А я хочу поставити питання: для чого економити на суспільних інтересах, якщо наша влада дозволяє собі таку розкіш, як пільгове, тобто, безоплатне користування мисливськими угіддями, тобто, земельним ресурсом.

Як свідчить історичний досвід, це не перша криза, яку переживають галицькі землі.  Та до її подолання підходять по-різному. Ось, наприклад, Станиславівський воєвода за часів Другої Речі Посполитої через високу інфляцію видав розпорядження від 16.05.1923, в якому зобов’язав старостів прив’язати вартість оренди права полювання до вартості зайця, а саме: вартість оренди 40 га мисливських угідь повинна була становити не менше, вартості однієї голови зайця. (Додаток № 3). Тож мені видається, що у міжвоєнний час на території сучасної Івано-Франківської області польська влада Другої Речі Посполитої у питанні оплати за мисливські угіддя була більш приязно налаштована до селян, які в основному були українцями, ніж сучасної незалежної України, бо намагались згладити негативні наслідки інфляції.

На жаль, прикарпатська влада, яка повинна була б діяти відповідно і в спосіб передбачений законом, виконувати вимоги законодавства та відстоювати інтереси громади, яка її обирає, поки не збирається. Фарисейство посадових осіб Івано-Франківської обласної ради, яке полягає в маніпуляції законодавством, а не в задоволенні законних інтересів громади області, зашкалює.

Але мене найбільше зараз турбує питання наповнення бюджету області, бо нам всім тут жити. То може варто вже не тільки ставити питання, а вживати заходи щодо його наповнення, в тому числі й через запровадження практики оплати за використання мисливських угідь, яка є в інших областях. 

Олег Проців 17.11.2020 року

[1] http://galtv.if.ua/video/deyaki-myslyvski-ugiddya-prykarpattya-mozhut-perejty-z-derzhavnogo-korystuvannya-u-pryvatni-struktury

[2] Проців О.Р. Проблеми формування та реалізації конкурентної політики органами публічного управління у галузі використання тваринного світу // Проблеми формування та реалізації конкурентної політики: Матеріали VІ міжнародної науково-практичної конференції (19-20 вересня 2019 р.) – Львів ТзОВ «Галицька видавнича спілка», 2019. – С. 102-104.

 


17.11.2020 Олег Проців 25620 2
Коментарі (2)

Олег 2020.12.15, 23:30

На жаль у корупційні "схуматози" на моє переконання задіяний сам Президент Украхни Вю Зеленський

https://www.golos.if.ua/2020/12/11/prezident-ukra%d1%97ni-ye-garantom-bidnosti-bezrobittya-ta-korupci%d1%97/

Олег 2021.01.21, 21:57

На жаль керівництво івано-Франківської обласної ради попри заяви про захист тарифного майдану лише струшує повітря. Їхня корупційна суть мені зрозуміла.

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

967
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

543
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

906
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1953
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2368 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

636

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1115
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5171
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

920
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2724
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

313
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

637
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2