Клей та фуга для плитки: як обирати?

Плитка – обов’язкова частина ремонту, незалежно від того, обрано класичний чи помпезний інтер’єр, і відноситься приміщення до житлових чи комерційних. В будь-якій будівлі знайдеться місце естетичній кераміці, і закріплена вона має бути на роки й десятиліття. За це відповідають надійний клей для плитки – https://eurometa.ua/budivelni-sumishi/kleyi-dlya-plytky та багатофункціональна фуга для плитки – https://eurometa.ua/budivelni-sumishi/zapovnyuvachi-shviv. Трішки більше про правила їхнього вибору ви дізнаєтеся з нашої статті.

На що звертати увагу при виборі клею для плитки?

Зважаючи на те, що кахлі бувають габаритними та дрібними, легкими та масивними – варто купити клей для плитки, який підходить саме для вашої плитки та основи – стін чи підлоги. На що іще варто звертати увагу при виборі суміші?

  • На вологість у приміщенні при експлуатації: наприклад, у кухні чи ванній кімнаті квартири лише періодично виникає висока вологість, а в душовій фітнес-центру волого завжди.
  • Наявність перепадів температур: знову ж таки, у ванній кімнаті перепади будуть лише періодичними й незначними (наприклад, з 20 до 40 градусів), а в сауні температури можуть більш відчутно відрізнятися.
  • На масу та форму оздоблювального матеріалу, тобто, навантаження, що припадає на клейовий шар.
  • На матеріал оброблюваної поверхні: бетон, цеглу, гіпсокартон тощо.

Говорячи про особливості приміщення, варто розділити види плиткових клеїв на три групи матеріалів:

  • Дисперсійні однокомпонентні – мають хорошу адгезію та синтетичні смоли у складі, підходять для кріплення плитки на гіпсокартоні.
  • Цементні клеї є універсальними, недорогими, підходять для різних типів поверхонь, на які не планується тиск чи інші механічні впливи після укладання плитки.
  • Реактивні – для максимально високого зчеплення з такими різноманітними поверхнями, як метал, дерево та пластик, і для приміщень зі значними перепадами температур.

На що звертати увагу при виборі фуги?

Замазка для плитки призначена для заповнення швів між укладеними плитками на фінішному етапі ремонту. Фуга, як ще називають замазку, має безліч функцій:

  • захищає основу від вологи;
  • запобігає забрудненню стиків;
  • запобігає появі плісняви;
  • служить декоративним елементом завдяки можливості підібрати різні відтінки фуги.

Основними критеріями, на які спираються фахівці при виборі замазки для плитки, є:

  • однорідність та еластичність;
  • колір та тип;
  • виробник (бренд) і вартість.

Наприклад, при виборі кольору можна орієнтуватися на власні смаки та рекомендації дизайнерів: для темної плитки обирати темну чи контрастну світлу фугу, для кольорових – світлішу на кілька тонів чи білу.

Види замазок для плитки залежать від складу суміші:

  • Цементні – з основою із цементу, спеціальними добавками-пластифікаторами та колірними пігментами. Це найбільш універсальна та доступна за вартістю фуга. Вона міцна, довговічна, зручна в роботі навіть для аматора, і єдиний її мінус – схильність до появи плісняви.
  • Епоксидні – з епоксидної смоли та затверджувача. Реалізується суміш готовою, швидко застигає, є дуже стійкою до вологи та зберігає свій первозданний вигляд більше десятка років.
  • Полімерні – силікатні та силіконові. Їх легко змивати при неправильному нанесенні, а ще вони створюють ефективну брудовідштовхувальну поверхню.

Сухі суміші мають витрачаються економічне й коштують менше, зате готові фуги мають переваги для новачків у ремонтній справі та дозволяють зберегти час.

Ну, то як щодо впевненості перед укладанням плитки? Сподіваємося, її значно додалося!

Партнерський матеріал


08.05.2023 750
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1058
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2780
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

965
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1028
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1033 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3078 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

879

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1082
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

133
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2331
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101