Калуських водіїв “поставлять” “на лічильник”?

 

Калуш може стати пілотним проектом у запровадженні обмежень на швидкість руху. Депутати міської ради з цим поки що не погодилися, проте, чекають від авторів ідеї на презентацію.

 

Для впровадження проекту калуським водіям пропонуватимуть встановити прилад, котрий контролює швидкість, проте, зберігає конфіденційність приватного життя.

 

Від новації очікують суттєвого зменшення ДТП.

 

“Пілотами” новації стануть міський голова та його заступники: Ігор Насалик пообіцяв встановити такі прилади на службові авто.

 

Проект передбачає кілька етапів — аж до заборони руху вулицями міста без приладу обмеження швидкості. Уже незабаром життя калуським водіям можуть суттєво ускладнити. Але лише тим, хто не дотримується гранично допустимої швидкості на калуських дорогах.

 

Депутатам міської ради запропонували внести зміни до “Програми розвитку дорожнього руху та його безпеки”.

 

Зміни полягають у запровадженні системи контролю швидкості у межах соціального проекту “Новий рух”.

 

— На дорогах гине дуже багато людей, — акцентував на початку міський голова Ігор Насалик. — Варто згадати останні ДТП у Калуші на Височанці, поблизу ЗОШ №10. Калуш може стати першим і взяти участь у пілотному проекті зі встановлення приладів обмеження руху. Такі ми встановимо на комунальних автомобілях. Також звернемося з пропозицією до таксистів та перевізників.

 

Однак, у Державтоінспекції “Вікна” запевнили: швидкість не є переважаючою причиною вчинення ДТП у місті.

 

— Цього року зросла кількість дорожньо-транспортних пригод із матеріальними збитками. Але зменшилася кількість аварій, у яких потерпіли чи загинули люди. У місті основною причиною ДТП є погана маневреність, неправильний обгін та недотримання дорожніх вказівників. Про швидкість як основну причину ДТП можна говорити, коли йдеться про траси державного значення, — повідомив у коментарі “Вікнам” начальник Калуського відділення ДАІ Іван Наконечний.

 

Засумнівалися і депутати міської ради. І не тільки у тому, що насправді є причиною більшості аварій у Калуші, але й у доцільності впровадження проекту.

 

— Так, у Калуші стаються ДТП, але чи їх причиною є перевищення швидкості? Ефект від запровадження датчиків, насправді, сумнівний, адже ті, що не платили, не платитимуть і надалі. А встановлення пристроїв відбуватиметься за рахунок збільшення страхових сум, і це навантаження просто перекладуть на водіїв, — наполягав Роман Бігун (НРУ).

 

Як одразу заявив міський голова — на комунальних та службових автівках. Орієнтовно планується придбати від 100 до 300 пристроїв, оплативши “новинку” коштом міського бюджету.

 

Вартість одного — 210 гривень. Проте, розробники ідеї одразу ж зауважили: якщо місто фінансувати новацію не готове, то здатні взяти ці витрати на себе. До квітня триватиме апробація фіксаторів, а при встановленні фактів перевищення швидкості водіїв очікуватиме “дисциплінарна та моральна відповідальність”. Другий етап проекту заплановано завершити влітку. З

 

За цей період мають бути визначені зони підвищеної безпеки, рух по яких будуть здійснювати тільки авта, обладнані пристроями.

 

“Обладнання транспортних засобів фіксаторами швидкості є підставою для підписання договору з Калуською міською радою про додаткове зобов’язання водія перед територіальною громадою міста не перевищувати максимально дозволену швидкість та отримати перепустку на проїзд зонами підвищеної безпеки дорожнього руху”, — йдеться у проекті рішення.


24.12.2012 2027 0
Коментарі (0)

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

315
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

526
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5397
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2606

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

364

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10645
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5661
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883