В Івано-Франківській області вкрали 1,4 млрд гривень на утилізацію відходів.
Нові рахунки Калуської афери. Так хто заробив мільярди на утилізації хімічних відходів і чому Україна тепер заплатить за вивіз сміття ще кілька сотень мільйонів?
Гексахлорбензол - це відходи хімвиробництва. Їх планували використовувати для випуску гербіцидів. Але так і не розробили технологію. Залишилися сотні бочок з токсинами, інформують
"З 1973 по 1976 вивозили в ліс. Прямо висипали з бочок. У 1986 році відкрили полігон", - згадує еколог Михайло Довбенчук.
У 2010 експерти пропонували побудувати на місці сховища в Калуському районі щось на кшталт саркофага, щоб виключити потрапляння хімікатів у грунтові води. Ціна питання - близько 20 мільйонів гривень. Але тоді, в Кабміні вирішили вивозити відходи для утилізації до Великобританії. Тендер виграла маловідома фірма з ізраїльської пропискою - "С.І. Груп Консорт Лтд".
Утилізація обійшлася держбюджету в 1,4 млрд гривень! Подробиці угоди досі засекречені, повідомили в Івано-Франківській облдержадміністрації.
"З приводу укладення договору з утилізації гексахлорбензолу, ми не можемо зараз надавати інформацію у зв'язку з тим, що дане питання розглядається на міжвідомчої комісії. Ми можемо стверджувати на сьогоднішній день - це те, що дані відходи покинули митну територію України", - каже юрист департаменту будівництва і ЖКГ Івано-Франківської ОДА Роман Жирун.
Нагадаємо, у 2006-2014 роках мером Калуша був Ігор Насалик.
Напередодні фракція "Блок Петра Порошенка" і вже новобраний прем'єр-міністр України Володимир Гройсман погодили кандидатуру народного депутата від цієї ж фракції Ігоря Насалика на посаду міністра енергетики та вугільної промисловості.
Нагадаємо, про те, що Ігор Насалик покривав корупціонерів, які нажились на утилізації гексахлорбензолу у березні цього року повідомляв народний депутат України Віталій Купрій.
"Голова Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради України з питань розслідування обставин розкрадання державних коштів під час надання послуг зі збирання небезпечних відходів гексахлорбензолу в Калуському районі Івано-Франківської області у 2011—2014 роках Ігор Насалик приховав злочинців, які мали ліквідувати наслідки екологічної катастрофи в місті Калуш Івано-Франківської області. За часів Януковича саме ними було розкрадено майже 300 мільйонів гривень бюджетних коштів!
У лютому цього року я відвідав об’єкти навколо міста Калуш, проблеми яких потребують негайної уваги, а саме: переповнення хімічними відходами хвостосховищ, Домбровський кар'єр і загроза засолення ґрунтів і потрапляння їх у ріки басейну Лімниці та Дністра, а також провал підземних порожнин на місці відпрацьованих шахт. Також виступив на засіданні Калуської міської ради з ініціативою чергового підняття на державний рівень цього питання. Там до мене звернулися мешканці міста з проханням з’ясувати результати розслідування ТСК.
Як з’ясувалося, звіту ТСК, в порушення норм Закону, не існує взагалі! В підтвердження цього отримав відповідь на моє звернення від Першого заступника Керівника Апарату ВР Володимира Слишинського.
Окремо за роз'ясненням причин провалу роботи ТСК я звертався й до Ігоря Насалика, проте жодної відповіді від нього так і не отримав!
На мою думку, ТСК вийшла на слід злочинців серед високопосадовців, які й нині при владі, та отримала вказівку з Адміністрації президента про зупинення відповідних розслідувань. Не виключаю, що й сам Ігор Насалик отримав певний зиск від крадіїв бюджетних коштів.
Вже направив заяву про злочин директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику з вимогою відкриття кримінального провадження та притягнення винних до кримінальної відповідальності. Зокрема, народного депутата Ігоря Насалика як співучасника злочину"- писав Купрій.