Калуш стане центром виробництва ПВХ у Європі?

Дефіциту сировинної бази для полімерних підприємств Україні більше не буде. Про це на прес-конференції в «Прем'єр-палаці» заявив генеральний директор ТОВ «Карпатнафтохім» Сергій Чмихалов.

 

Керівник одного з провідних українських нафтохімічних підприємств, розташованого м.Калуш презентував початок нового виробництва полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С) за німецькою технологією Vinollit. 

 

«До сьогоднішнього дня, Україна щорічно імпортувала 150 тисяч тонн ПВХ. Частина його доставлялася на українські підприємства навіть із США, які є світовими лідерами з виробництва цієї продукції. На даний момент, установка, побудована на підприємстві «Карпатнафтохім» дозволить щорічно одержувати 300 тисяч тонн полівінілхлориду світового рівня якості, що автоматично закриє дефіцит цього недешевого сировини для вітчизняних переробників ПВХ. Крім того, це відкриває нам можливості експортувати ПВХ-С в першу чергу в Росію, Білорусію, Молдову, Польщу, а також морем до Туреччини. Хоча ми розглядаємо на перспективу можливість додаткового розширення ринків збуту, - зазначив С. Чмихалов. 

 

Він також підкреслив, що рівню сучасності устаткування і самої технології виробництва, український ПВХ поки не має аналогів у СНД, а також в країнах Східної Європи. За його словами, початок виробництва полівінілхлориду дозволило оптимізувати роботу самого підприємства «Карпатнафтохім». Зокрема, виробництво стало рентабельним, чого раніше було непросто досягти, виробляючи хлорвініл - вибухонебезпечний, складний у транспортуванні і дешевий напівфабрикат.

 

«Продовживши хімічний ланцюжок, ми значно поліпшили економіку підприємства, а також отримали набагато більше затребуваний на ринку, в порівнянні з хлорвінілом, продукт. Саме тому на ТОВ «Карпатнафтохім» ПВХ суспензійний став основною продукцією в загальній виробничій лінійці », - підкреслив С. Чмихалов. 

 

Керівник «Карпатнафтохіму» відзначив важливу роль компанії «Лукойл», завдяки якій Україна змогла реалізувати цей економічно вигідний проект з виробництва ПВХ-С. Будівництво ультрасучасної установки за німецькою технологією обійшлося інвестору в більш ніж. 240 мільйонів доларів. С. Чмихалов звернув увагу на те, що даний інвестпроект отримав заслужену нагороду Державної архітектурно-будівельної інспекції України за результатами проведеного конкурсу на кращі будинки і будівлі, зведені і запущені в експлуатацію на території України в 2010 році. Установка з виробництва ПВХ-С зайняла перше місце в номінації «Промислові підприємства та об'єкти виробничого призначення». 

 

Тим часом, як зазначив Едуард Маслов, головний технолог ТОВ «Карпатнафтохім», завдяки інвестору, вдалося назавжди забути старі технології у виробництві хлору, необхідного для отримання полівінілхлориду. За його словами, у приміщеннях, де раніше в безпосередній близькості з генераторами небезпечного газу працювало близько тисячі чоловік, сьогодні задіяно близько 130 працівників. Велика частина техпроцесу автоматизована.

 

«У листопаді 2010-го завдяки інвестору, компанії« Лукойл », ми змогли завершити будівництво і введення в експлуатацію сучасний комплекс з виробництва хлору і каустичної соди. Реалізація даного проекту за технологією німецької компанії UHDЕ обійшлася в цілому в 200 мільйонів доларів », - пояснив Е. Маслов.

 

Головний технолог також зазначив, що початок роботи сучасної хлоргенеруючої установки значно поліпшить екологію виробництва. Оскільки раніше незамінний і небезпечний газ в зрідженому вигляді доводилося доставляти на підприємство з інших регіонів України і навіть з-за кордону. 

 

Довідка:

 ПВХ-С (полівінілхлорид суспензійний) - тверда біла речовина. Зовні - сипучий, пористий, мілкодісперсний порошок, який отримують в результаті полімеризації вінілхлориду в суспензії. ПВХ є найбільш масовою сировиною для виготовлення підлогових покриттів, віконних профілів, труб різного призначення, медичної продукції та багатьох інших полімерних виробів. Споживання ПВХ на душу населення в розвинених країнах становить 15-18 кг. У рік. В Україні цей показник знаходиться на рівні 2,5 кг. 

 

Стик, за матеріалами Версии.com ** Фабрика аналитики.


04.08.2011 2890 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1442
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2983
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1040
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1091
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1108 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3291 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві кудись заглядати можливо щось голосно запитувати і одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

61

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1005

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

841

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

381
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

216
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2403
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1183
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

492
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15114
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7417
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

851
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

415
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

324
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

412
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

698
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1155