Івано-Франківський школяр набрав на ЗНО з трьох предметів по 200 максимальних балів

 

 

Найкращий учень Івано-Франківської 25-ї школи, призер всеукраїнських олімпіад з географії та економіки, золотий медаліст Вадим Слободян підтвердив на ЗНО свої титули та досягнення, набравши з трьох предметів по 200 максимальних балів.

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, такі ж результати на незалежному оцінюванні в Україні продемонстрували всього лише шестеро учасників цього процесу із 320 тисяч. Омріяні “двохсотки” Вадим отримав з української мови та літератури, історії України, географії, з математики трішки менше - 194 бали.

В сумі це 794 бали - рідкісних та високих. “Такий результат я прогнозувала, бо це наслідок його наполегливої праці”, - наголосила вчитель історії ЗШ №25 Наталя Тиханська.

Таємниця ”двохсотки”

Нині Вадим згадує свої емоції, коли дізнався про максимальні високі результати на ЗНО. Каже, відчував велику радість:

- Звичайно, я пам’ятаю цю мить, тому що ми з батьками довго не могли зайти на сайт Українського центру оцінювання якості освіти. А вже коли зайшли, побачили результати - то радості було! Мама одразу зателефонувала бабусі, я - вчителям. Справді, щасливий момент! Це не лише самоутвердження, мовляв, маю 200 балів, значить, розумний. А насамперед те, що ми всі складаємо ЗНО для того, щоб вступити у ВНЗ, і коли ти отримуєш такий результат, то розумієш, що вже на крок ближчий до своєї мети.

- Він повірив у свої сили, в те, що все ж таки можна своєю працею досягти високих результатів і в звичайній школі, - каже класний керівник, вчителька географії ЗШ №25 Святослава Бойчук. - Це радість будь-якого вчителя. З усіх учасників в Україні на 200 балів географію склало лише 34. Це 0,4 відсотка. Думаю, 200 балів на незалежному оцінюванні все-таки залежать від удачі. Крім того, учень повинен не тільки знати, а відчувати той предмет, який складає. Вадим відчуває як історію, так і географію. Це результат його наполегливої праці з азів.

Своєю чергою вчитель історії 25-ї школи Наталя Тиханська наголошує на тому, що ключами до таємниці максимальних результатів на тестах, зокрема Вадима, є велика працездатність, природні дані та любов до предмета.

- Його працездатність - це і є його секрет. Деколи я вже втомлювалася, а він мені казав: “Я ще можу, ще над цим питанням попрацюймо”. і якщо він і далі буде таким наполегливим, думаю, досягне багато чого в цьому житті. Він знає, що йому це треба, і він вчиться, поступово, сходинка за сходинкою, здобуває знання. З такими дітьми дуже приємно працювати. У нього є відчуття вдячності, він вдячний нам за нашу працю, - підсумувала Наталя Семенівна.

На думку самого рекордсмена ЗНО, секрет його максимальних результатів з трьох предметів полягає у двох аспектах - бажанні вчитися та в добрих педагогах.

- Тут важливо кілька років готуватися, вчитися, поставити перед собою мету і поступово йти до неї, - переконаний Вадим.

Хлопець розповів, що почав готуватися до незалежного оцінювання з історії України та географії ще у п’ятому-сьомому класах, коли ці предмети з’явилися в його шкільному розкладі, з математики та української мови і літератури - з десятого.

- Раніше вчителі казали нам, що олімпіади - це важлива річ, яка дуже допомагає на незалежному оцінюванні, - згадує вступник. - Я це слухав, але тоді серйозно не сприймав. А вже тепер, коли сам склав ЗНО, то бачу, що справді ті знання з історії та географії, які почерпнув з підготовки до олімпіад і турнірів, стали в пригоді при підготовці та складанні тесту.

На думку вчителів 25-ї школи Святослави Бойчук та Наталі Тиханської, найрезультативніша підготовка до ЗНО - це систематична праця, ррунтовна підготовка до кожного уроку, тематичного оцінювання і, звичайно, олімпіади. Систему виробити за півроку неможливо.

- Відірвані знання, які не пов’язані із попередніми, не дадуть цілісної картини, 200 балів ніяк не вийде, - переконана вчителька історії.

Попри те, що вступна кампанія уже розпочалася й успішно триває, Вадим ще не визначився із майбутньою професією. Проте чітко знає галузь свого фаху. Це економіка. На його вибір вплинуло третє місце на всеукраїнській олімпіаді з економіки, а це ще 30 додаткових балів при вступі.

- Найважливіше в кожному предметі - це те, як він тобі дається і постійне бажання поглиблювати свої знання в цій галузі, - каже рекордсмен. - і саме таким предметом для мене є економіка. Крім того, це той предмет, який поєднує в собі знання з математики, географії, історії.

Саме на спеціальності економічного напряму подаватиме він документи у престижні вищі навчальні заклади Києва, Львова, можливо, навіть Івано-Франківська. Проте хлопець зізнався, що мріє навчатися у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, який вважає одним із найкращих закладів України. Здається, з такими балами і знаннями цю мрію реально втілити в життя.

Шкільний трикутник

Високі результати на олімпіадах різних рівнів, золота медаль за 11 років навчання в школі, титул “найкращий учень” та максимальні бали на ЗНО - це, звичайно, результат наполегливого та систематичного навчання. Проте це не заважає Вадимові мати звичайні, як для хлопчика його віку, захоплення - футбол та гру на гітарі. Він каже, що саме ці речі йому найбільше подобаються. З хлопцями із двору навіть організували футбольну команду “Бистриця”. Цей вид спорту додає йому нових емоцій та відчуттів. А гра на гітарі - для нього найкращий спосіб відпочинку та релаксу. В музиці Вадим - справжній меломан, тому у нього немає улюбленого музичного напряму. У футболі ситуація інша. Його “фаворити” - англійська команда “Манчестер Юнайтед”. Проте в матчах з участю українських клубів, звичайно, вболіває за них.

- Вадим дуже добра, щира людина, його поважають у класі, він старається допомагати кожному наскільки може, - каже класний керівник Святослава Бойчук. - інколи буває, що діти, які добре вчаться можуть мати конфлікт з іншими. Але не про Вадима, він - авторитет класу.

Розповідаючи про свою родину, рекордсмен ЗНО наголошує, що вона у нього звичайна: молодша сестра Людмила, котра навчається в 10 класі, мама Оксана - приватний підприємець, тато Михайло - колишній працівник МВС. “У кожній сім’ї повинна бути єдність, я вважаю, що в нашій вона є”, - підсумовує хлопець. Його класний керівник додає, що в цій сім’ї батьки звертають належну увагу на виховання та навчання своєї дитини, і вони мають ким гордитися. Крім того, якби не було цього шкільного трикутника - учень, вчитель, батьки, - то не було б і таких блискучих досягнень.

На моє запитання про те, чого хоче досягти в житті, Вадим відповідає одразу і лаконічно:

- Хочу розбудовувати нашу державу, - і додає: - Вивчаючи географію, історію та аналізуючи політичну ситуацію в Україні, мені хочеться допомогти своїй країні і своєму народові. Це моя мета. Думаю, цей процес треба починати із себе, зі своєї сім’ї. Кожна людина - це цеглинка, а держава - будинок. і від кожної цеглинки залежить цілісність і краса цього будинку.

Як би це дивно не звучало з уст випускника школи, але найважливішою у житті Вадима є релігія. Він переконаний, що саме це є тією основою, яка допомагає кожній людині самовдосконалюватися в кожній галузі чи напрямі навчання і роботи. Це ще й джерело сили, тому Бог завжди має бути в серці. і напевно, саме це основна таємниця високих результатів та рекордних - 600 балів - найкращого учня Прикарпаття Вадима Слободяна, пише Газета ”Галичина”.

 

 

Читайте також:

Богдан Томенчук: Медаль має бути результатом ЗНО

Колегія Івано-Франківської ОДА: Вишиванюк заговорив про корупцію в прикарпатських школах

На Прикарпатті 11 абітурієнтів не змогли скласти ЗНО через шпаргалки і мобільні телефони


09.07.2013 722 5
Коментарі (5)

В8 2013.07.09, 08:34
Молодець!!!!!!!!!!!!! Так тримати. Подавай документи в Могилянку, бо франківські бурси твої знання загублять за перших 2 роки "навчання".
Люба 2013.07.09, 08:34
Молодедь! Батькам шана!Це великий труд!
Маринка Д. 2013.07.09, 09:50
Вітаю!!! Це круто, молоток! ...Тільки не йди у прикарпатську бичарню!))
Марія 2013.07.09, 14:50
Молодець! Нехай Тобі Бог допомагає!!!
Вадим 2013.07.16, 21:16
дуже вам дякую)) мабуть, піду в КНУ ім. Т.Шевченка...
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

290
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1699
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3152
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1139
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1162
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1201 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

238

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1113

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

931

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

413
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

324
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2486
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1237
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1312
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

545
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15176
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7477
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

328
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

632 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

462
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

381
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

471