
Сьогодні, 21 квітня, в Івано-Франківському міському суді завершився розгляд справи Володимира Свиридова – мешканця кв. 15 будинку №20 по вулиці Грушевського до Івано-Франківського міськвиконкому про визнання протиправним рішення виконкому щодо скасування наданих йому раніше містобудівних умов та обмежень. Від імені Свиридова Володимира Михайловича за довіреністю діє його донька Перевозова Ірина Володимирівна.
На сьогоднішньому засіданні інтереси позивача Свиридова представляла за довіреністю Світлана Проценко, передає Фіртка.
Від сторони позивача та третьої сторони у справі Ірини Юркевич надійшли клопотання про доручення до справитехнічної документації по будинку.
Далі суд перейшов до стадії дебатів.
Представник позивача наголосила, що видані містобудівні умови були видані законно і вони є чинними до завершення будівництва об'єкта без зміни замовника.
«Умов для скасування містобудівних умов немає. Виконком помилково вважає, що мав право приймати таке рішення» - переконувала представник позивача Проценко.
В свою чергу, адвокат міськвиконкому заперечив доводи позивача та наголосив на тому, що комітет мав право скасовувати акти видані його департаментами, як це передбачено законом.
“Позивач мав намір реставрувати не особисте майно, а спільне майно, яким володіють усі співмешканці будинку”, – зазначив представник виконкому.
Відтак просив суд відмовити позивачу у позовних вимогах.
Представник департаменту архітектури підтримав таку позицію та також просив суд відмовити позивачу у позові.
Третя сторони у справі Ірина Юркевич зазначила, що проживає в будинку близько 40 років та запевнила, що він у жахливому стані.
«Ліва сторона будинку була визнана взагалі аварійною. Сходи мають 80% зношення і знаходяться в аварійному стані. Там були тріщини, в які пролазила рука. І щоб трохи їх «припудрити» в них просто залили бетон. Коли Свиридов збирав підписи жильців він нічого не говорив про реставрацію, а лише про приєднання до горища квартири», - зазначила Юркевич.
Також на підтвердження своїх слів жінка додала, що про аварійність будинку свідчать додані до матеріалів справи висновки та технічні заключення датовані 1996-им та 1997 роками, в яких вказано про тріщини в стінах, визвані просадкою фундаменту будинку.
Зокрема у висновку від 1997 року йдеться про те, що сходова клітка, суміжні стіни та підвал ще тоді знаходились у аварійному стані, який прогресує та загрожує обвалу.
Проти задоволення позову висловився також мешканець будинку Михайло Пастух, який є третьою стороною у справі.
"Ні в одному з дозвільних документів не написано, що він має право будувати щось взагалі "- наголосив мешканець цього будинку Михайло Пастух.
Заслухавши сторони, суддя відправилась у нарадчу кімнату. Після повернення суддя Ольга Бабій прийняла рішення відмовити у позивних вимогах Михайлу Свиридову у повному обсязі.
А відтак визнала скасування Івано-Франківським міським виконавчим комітетом містобудівних умов наданих Свиридову законним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Суд у справі незаконної надбудови на пам'ятці архітектури на Грушевського 20 перенесли
Афера на вулиці Грушевського, 20: боротьба мешканців триває
Франківці захищають пам'ятку архітектури від незаконної надбудови