Івано-Франківські медики пропонують врегулювати графік поступлення пацієнтів до лікарень

 

Досить часто трапляється так, що люди із тим чи іншим захворюванням нехтують вчасним профілактичним обстеженням та плановим лікуванням.

 

А іноді саме такі пацієнти, прийшовши до лікарень, зустрічаються із проблемою нестачі місць у стаціонарах медичних закладів Івано-Франківська.

 

Саме тому нещодавно головний лікар міста Тарас Масляк зініціював проведення наради, основним питанням якої стало врегулювання направленості планових пацієнтів у лікарні.

 

„Механізм поступлення планових хворих, які мають проходити оздоровлення у стаціонарах міста, не є відрегульованим, процес відбувається хаотично. І це створює чимало проблем як для хворих, так і для медичних працівників”, – пояснює Тарас Масляк.

 

За його словами, досить часто у літній період стаціонари медичних закладів міста є порожніми, проте одразу ж, як розпочинається осінньо-зимовий період і зростає сезонна захворюваність, у лікарні починають поступати, крім ургентних, і планові хворі. Як наслідок – переповнені стаціонари, відсутність комфортних умов перебування пацієнтів, у відділеннях не вистачає ліжок, і окремих хворих доводиться розміщати на додаткових ліжках у палатах, або й на коридорах.

 

Власне тому медики Івано-Франківська і вирішили впорядкувати практику планового оздоровлення окремої групи пацієнтів. Така методика, хоч і є доволі поширеною у багатьох країнах світу, зокрема у Сполучених Штатах Америки, Німеччині, Польщі, проте в Україні ця система є доволі хаотичною.

 

„Існують певні групи захворювань, скажімо, кардіологічні, шлунково-кишкові, офтальмологічні, які не є кризовими. Пацієнтам потрібно або оформити групу інвалідності, або просто пройти курс профілактичного оздоровлення. Саме такі пацієнти можуть проходити курси лікування у період, коли міські стаціонари не переповнені. Методика поступлення таких пацієнтів буде доволі простою. Основне навантаження ляже на дільничних лікарів, які добре знають своїх пацієнтів. Буде розроблений спеціальний графік оздоровлення, затверджений дільничними лікарями, заступниками головних лікарів поліклінік, спільно із завідуючими відділень і стаціонарів. Ці спеціалісти і будуть розписувати графік, коли хто із пацієнтів має поступити до лікарні і на скільки днів”, – каже Тарас Масляк.

 

Звісно, пацієнтів, із різкими загостреннями хвороби, така практика стосуватися не буде. Проте, чимало кризових ситуацій можна буде уникнути, пройшовши курс лікування заздалегідь, не чекаючи піку посилення хвороби.

 

А для того, щоб мешканці міста були більш зацікавленими у запропонованій лікарями системі, медики пропонують виділити для таких планових пацієнтів безкоштовне медикаментозне лікування.

 

„Я дуже прошу населення міста підтримати нашу ініціативу. Значно краще приходити до лікарень і оздоровлюватися планово, не чекаючи кризи та виклику невідкладної медичної допомоги. Адже здоров’я – це найдорожче у житті людини. А планове лікування зможе надати додаткові зручність і комфорт під час перебування пацієнта у лікарні”, – пояснює Тарас Масляк.

 

Система планової диспансеризації ще потребує широкого обговорення. Поки що її нюанси на спеціальній нараді обговорювали заступники головних лікарів усіх медичних закладів міста, міські спеціалісти, заступники головного лікаря Івано-Франківська. Крім того, у лікарів заплановані виступи по телебаченню, під час яких медики у прямих ефірах будуть спілкуватися з людьми, пояснюючи суть цієї ідеї.

 

Але очевидним залишається те, що лікарі Івано-Франківська постійно шукають нових методів оздоровлення мешканців міста та прагнуть зробити усе можливе, щоб лікування, крім оздоровчого ефекту, мало і такий необхідний для кожної людини, комфорт.


06.08.2012 2070 1
Коментарі (1)

1 2012.08.06, 09:43
Врегулювання графіку поступлення хворих можна зробити шляхом аукціону!
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

225
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13297 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1505
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6033
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1675

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1529
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

841
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5878
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13411
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

190
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

492
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2