Івано-Франківські лікарі просять мешканців міста повернути амбулаторні картки до реєстратури

 

На сьогоднішній день кількість мешканців Івано-Франківська налічує майже 240000 населення, з них 40000 – діти. Практично кожна людина хоча б раз у житті зверталася за допомогою до медиків.

 

Усі ці звернення зафіксовані у так званій амбулаторній картці пацієнта. Амбулаторну карточку заводять при першому зверненні хворого до лікаря. У ній відмічають дані про стан перебігу того чи іншого захворювання і, аналізуючи цю інформацію, медики можуть оперативніше зрозуміти причини певної хвороби чи скерувати  людину на ЛКК, де їй нададуть певну групу інвалідності.

 

Коли людина вперше приходить до певного спеціаліста, той може визначити, чим раніше хворіла людина, чи є у неї алергічна реакція на певні види ліків, яке саме обстеження необхідно провести в першу чергу.

 

Раніше усі амбулаторні карточки зберігалися в реєстраційних відділеннях поліклінічних закладів міста. Проте згодом запрацював певного роду пілотний проект, який передбачав право пацієнта зберігати амбулаторні карточки в домашніх умовах, як власність кожної людини. Все це призвело до того, що у медиків немає чіткого контролю за медичними картками, а доволі часто і сама людина не стежить за своєю карточкою.

 

«За останні роки ми спостерігаємо тенденцію до втрати амбулаторних карточок, – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк. - Близько 30% пацієнтів кажуть, що загубили свої медичні картки. А в такому випадку усю втрачену інформацію вкрай важко відновити, адже на комп’ютерні носії дані перенесені не були і якщо тепер людина звертається до лікаря, усю роботу потрібно починати по-суті з чистого аркуша.

 

В майбутньому, я сподіваюся, будуть електронні карточки і вся інформація зберігатиметься на своєрідних чіпах. Проте зараз я хочу попросити усіх жителів Івано-Франківська повернути свої амбулаторні карточки на зберігання до реєстраційних відділень поліклінік. Кожен має зрозуміти, що ця карточка є медичною історією його життя, історією його здоров’я. І ці історії повинні належно зберігатися, архівуватися, щоб при потребі навіть правнуки могли підняти ці карточки і дізнатися, чим хворіли їхні предки».

 

На даний час медики працюють над створенням електронного реєстру пацієнтів. Тому будуть виділені окремі люди, які працюватимуть з амбулаторними карточками і переноситимуть інформацію з них на електронні носії, щоб сформувати згодом паспорт здоров’я тієї чи іншої людини.

 

Про необхідність повернення амбулаторних карточок до медичних закладів говорять і головні лікарі міських поліклінік.

 

«У нас є наказ Міністерства охорони здоров’я про повернення карточок в реєстратури поліклінік. Амбулаторні карточки пацієнта повинні зберігатися в медичних закладах. Я хочу звернутися до усіх пацієнтів і попросити їх поставитися до ситуації з розумінням. Ми обіцяємо, що їхні карточки будуть збережені, що ми за них відповідаємо. Але амбулаторна карточка повинна зберігатися лише в реєстратурі лікувальної установи», - каже головний лікар міської поліклініки №2 Оксана Ткачук.

 

Лікарі міста просять мешканців Івано-Франківська оперативно відгукнутися на їхнє прохання. Адже турбота за здоров’я людини – справа кожного з нас.


19.10.2011 2452 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

463
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1558
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1602
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1588
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5532
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8092 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

843

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1547

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2312

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2321
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

460
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2482
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3876
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2118
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

430
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2350
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3365
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25915 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

745
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

974 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

684
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2257 6