Івано-франківські гінекологи проводять унікальні операції


Про захворювання, пов’язані з гінекологією, завжди складно говорити. Адже такі хвороби загрожують не лише життю жінки, але й визначають, чи зможе вона, подолавши недугу, жити повноцінно, мати шанси стати матір’ю, тощо.

 

І особливо складно, якщо із хворобою потрібно боротися у операційній палаті.

 

Так, до першого гінекологічного відділення міського пологового будинку поступають, в основному, пацієнти, які потребують оперативного лікування. Спеціалісти надають їм допомогу, як у невідкладному, так і у плановому порядку. Тут проводять найрізноманітніші види операцій, проте найбільшої уваги заслуговують, запроваджені з 2007 року, технології малоінвазивної хірургії. Вони передбачають проведення великих операцій малим доступом. Хірурги роблять три, максимум чотири, невеликі надрізи шкіри. Вони справді маленькі, часто до одного сантиметра, а бувають, навіть, півсантиметрові. Усе це залежить від складності проведення операції.

 

Через такі проколи лікар вводить оптичні прилади, маніпулятори та спеціальну камеру. На моніторі хірург бачить зображення і таким чином виконує необхідну операцію. Такі методи оперативного втручання мають ряд переваг над традиційними лапоратомними операціями.

 

Завідуюча відділенням оперативної гінекології Галина Колісник розповідає: „Для пацієнтів такі операції є безпечними, насамперед, в тому плані, що при них відсутнє так зване операційне поле. Живіт не розрізаний, а значить, знижується вірогідність потрапляння через рану до черевної порожнини якоїсь інфекції. Якщо відсутні великі розрізи черевної стінки, то жінка значно швидше видужує. Адже сам розріз також є великою травмою для організму. При малоінвазивних операціях відсутні часті перев’язки, немає ускладнень рани, які іноді трапляються при звичайних операціях, наприклад, погане заживлення. Жінка швидше видужує, скорочується термін її перебування у стаціонарі, а це має як соціальний, так і економічний ефект. Адже термін перебування пацієнтки у стаціонарі скорочується до трьох днів, тоді як після звичайної операції жінка перебуває у нас 10-12 днів. Окрім того, такі операції мають органозберігаючий і косметичний ефект, що особливо суттєво для кожної жінки”.

 

Яким саме методом оперуватимуть пацієнтку, у відділенні оперативної гінекології визначає спеціальний консиліум. Насамперед хворій проводять повне медичне обстеження. Після цього і збирається власне консиліум у складі головного лікаря або його заступника, завідуючого відділенням, лікуючих лікарів, представників кафедр, доцентів, асистентів. Лікарі спільно визначають оптимальний об’єм операції і метод її виконання.

 

Звісно, за останні роки кількість операцій, проведених саме малоінвазивним методом, значно зросла. Адже з кожним роком покращується техніка виконання таких операцій, спеціалісти відділення періодично навчаються на різноманітних курсах.

 

Велику роль відіграє і апаратура. Якщо методи малоінвазивної хірургії у відділенні запроваджували ще на подарованій спонсорській апаратурі, то на сьогодні у лікарні працює новітня спеціалізована лапораскопічна операційна.

 

До першого гінекологічного відділення міського пологового будинку прибувають на лікування не лише мешканки міста. Тут лікуються пацієнти як з Івано-Франківської, так і з інших областей Західної України, адже саме у цьому відділенні проводять операції найвищого рівня складності.

 

„Багато жінок, після наших втручань, приходять до нас із нормальною вагітністю, навіть приносять маленьких діток, щоб показати, що вони благополучно народили після складних операцій”, – каже Галина Колісник.

 


02.11.2012 2210 1
Коментарі (1)

не українець 2012.11.03, 15:16
Ви забули дописати- скільки коштують такі операціі, і скільки треба дати "в кішеню" лікарям, медсестрам , щоб вчасно зробили уколи, тощо...
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

372
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1741
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3239
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1169
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1196
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1250 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

285

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1141

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

976

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

353
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2512
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1257
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1343
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

571
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15208
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7501
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

361
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

764 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

487
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

404
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

494