Івано-франківські експерти обговорювали виборчу реформу в Україні

 

18 листопада у конференц-залі  готелю «Станіславів»  громадські діячі,  політики, журналісти  та незалежні експерти  дискутували над  шляхами реформування  виборів в Україні.  Громадське обговорення виборчої реформи було організоване Громадським консорціумом виборчих ініціатив у складі ВГО «Комітет виборців України», Громадської мережі «ОПОРА», Лабораторії законодавчих ініціатив та Українського незалежного центру політичних досліджень у рамках проекту «Сприяння подальшому зміцненню виборчих процесів в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу та за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

 

Громадські обговорення реформування виборчого законодавства, що відбувалися і відбуваються по всій Україні, ставлять за мету залучити якомога ширше коло експертів та усіх зацікавлених сторін до дискусії над тим, як мають відбуватися вибори.

 

Розповідаючи  про напрями удосконалення виборчого  законодавства, голова «Комітету виборців України» Олександр Черненко наголосив на тому, що ключове питання на сьогоднішній час – це питання виборчої системи. Презентуючи результати експертного опитування, він зазначив: «Лише 5% опитаних представників політичних партій, незалежних експертів, колишніх членів виборчих комісій, політологів, представників органів влади і ЗМІ підтримали закриті партійні списки, тоді як відкриті регіональні списки підтримали 28% експертів. Тому вже сьогодні негайно потрібно починати підготовку до нового виборчого законодавства, яке враховувало б суспільний запит щодо відкритих регіональних списків».

 

Дискутуючи  на теми виборчих систем і кодифікації  виборчого законодавства, магістр державного управління, викладач права Володимир Чорноус дав негативну оцінку прийнятому Закону «Про вибори народних депутатів України», оскільки цей закон, на його думку, має на меті навічно законсервувати владу кількох провідних партій. Основним недоліком високого прохідного бар’єру, зафіксованого в Законі, є те, що значна частина голосів виборців не будуть враховані. «Приймаючи цей Закон, народні депутати керувалися тільки політичною доцільністю», – сказав В. Чорноус. Він також наголосив на необхідності якнайшвидшого прийняття виборчого кодексу, який би встановив єдині правила для всіх суб’єктів  виборчого процесу.

 

Загалом погодився  з тим, що 17 поправок, поданих опозиційними партіями і врахованих у процесі  прийняття Закону «Про вибори народних депутатів України», звузять поле для ймовірних фальсифікацій на виборах. Однак говорити про те, що цей Закон відповідає вимогам часу, недоцільно, вважає політолог Ігор Дебенко. Змішана система виборів, на його думку, є кроком назад.

 

Чимало учасників  дискусії звертали увагу на те, що новоприйнятий  закон не передбачив процедуру відкликання  депутатів.

 

Стурбованість можливою фальсифікацією виборів висловив депутат Коломийської міськради Любомир Глушков, пропонуючи поширення серед виборців інформаційних матеріалів про те, як запобігти фальсифікаціям. Хоча не менш серйозним запобіжником, на переконання Івана Маруняка, координатора Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області, могла б стати не так інформаційна кампанія серед виборців, як доброякісна підготовка членів виборчих комісій, бо поки що така підготовка якщо і вдереться, то вона спрямована на складання актів та сліпе виконання вказівок партій для забезпечення перемоги свого кандидата. Тим часом доброякісна організація всього виборчого процесу залишається поза увагою політичних партій.


20.11.2011 2178 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

893
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

707
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1821
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3152
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2511
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2496

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

156

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

684

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

649

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1533
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

293
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

627
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

576
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

278
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

345
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26985
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

801
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19636
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

381
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

363
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

690
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1200 1