Івано-франківські експерти обговорювали виборчу реформу в Україні

 

18 листопада у конференц-залі  готелю «Станіславів»  громадські діячі,  політики, журналісти  та незалежні експерти  дискутували над  шляхами реформування  виборів в Україні.  Громадське обговорення виборчої реформи було організоване Громадським консорціумом виборчих ініціатив у складі ВГО «Комітет виборців України», Громадської мережі «ОПОРА», Лабораторії законодавчих ініціатив та Українського незалежного центру політичних досліджень у рамках проекту «Сприяння подальшому зміцненню виборчих процесів в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу та за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

 

Громадські обговорення реформування виборчого законодавства, що відбувалися і відбуваються по всій Україні, ставлять за мету залучити якомога ширше коло експертів та усіх зацікавлених сторін до дискусії над тим, як мають відбуватися вибори.

 

Розповідаючи  про напрями удосконалення виборчого  законодавства, голова «Комітету виборців України» Олександр Черненко наголосив на тому, що ключове питання на сьогоднішній час – це питання виборчої системи. Презентуючи результати експертного опитування, він зазначив: «Лише 5% опитаних представників політичних партій, незалежних експертів, колишніх членів виборчих комісій, політологів, представників органів влади і ЗМІ підтримали закриті партійні списки, тоді як відкриті регіональні списки підтримали 28% експертів. Тому вже сьогодні негайно потрібно починати підготовку до нового виборчого законодавства, яке враховувало б суспільний запит щодо відкритих регіональних списків».

 

Дискутуючи  на теми виборчих систем і кодифікації  виборчого законодавства, магістр державного управління, викладач права Володимир Чорноус дав негативну оцінку прийнятому Закону «Про вибори народних депутатів України», оскільки цей закон, на його думку, має на меті навічно законсервувати владу кількох провідних партій. Основним недоліком високого прохідного бар’єру, зафіксованого в Законі, є те, що значна частина голосів виборців не будуть враховані. «Приймаючи цей Закон, народні депутати керувалися тільки політичною доцільністю», – сказав В. Чорноус. Він також наголосив на необхідності якнайшвидшого прийняття виборчого кодексу, який би встановив єдині правила для всіх суб’єктів  виборчого процесу.

 

Загалом погодився  з тим, що 17 поправок, поданих опозиційними партіями і врахованих у процесі  прийняття Закону «Про вибори народних депутатів України», звузять поле для ймовірних фальсифікацій на виборах. Однак говорити про те, що цей Закон відповідає вимогам часу, недоцільно, вважає політолог Ігор Дебенко. Змішана система виборів, на його думку, є кроком назад.

 

Чимало учасників  дискусії звертали увагу на те, що новоприйнятий  закон не передбачив процедуру відкликання  депутатів.

 

Стурбованість можливою фальсифікацією виборів висловив депутат Коломийської міськради Любомир Глушков, пропонуючи поширення серед виборців інформаційних матеріалів про те, як запобігти фальсифікаціям. Хоча не менш серйозним запобіжником, на переконання Івана Маруняка, координатора Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області, могла б стати не так інформаційна кампанія серед виборців, як доброякісна підготовка членів виборчих комісій, бо поки що така підготовка якщо і вдереться, то вона спрямована на складання актів та сліпе виконання вказівок партій для забезпечення перемоги свого кандидата. Тим часом доброякісна організація всього виборчого процесу залишається поза увагою політичних партій.


20.11.2011 2305 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

4078
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1020
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

592
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5568
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1500
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1361

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

432

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1257

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1084

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

993
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

323
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

344
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1310
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

395
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

663
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5711
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

396
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

280
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

625 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1065
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

923