Сьогодні, 12 квітня, відбулося засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.
Щодо внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік доповіла директор Департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА Галина Карп, передає Станіславське ТБ.
Дане питання було розділено на підпункти і якраз щодо одного з них виникла конфліктна ситуація, а саме – виділення 200 тис грн для забезпечення програми мобілізаційних заходів.
Боєць АТО, а також голова “Спілки доброльців АТО Прикарпаття” Василь Андріїв звернувся до депутатської комісії, а також представників з поліції щодо даних коштів. Андріїв стверджує, що поліцейські в зоні АТО виконують функцію громадського порядку, тому боєць не розуміє про які вибухові пристрої йдеться і на що підуть 200 тис грн.
На це питання спробував відповісти начальник вибухотехнічного сектору при ГУ НП в Івано-Франківській області Володимир Мороз. Начальник даного сектору розповів, що правоохоронці незабезпечені максимально як тут, так і в зоні АТО. Мороз каже, що наразі сектор подав перелік найнеобхіднішого обладнання. Продовжуючи, Володимир Мороз наголосив, що працівники зараз у скрутному становищі.
Голова Івано-Франківської облради Олександр Сич каже, що ці 200 тис грн треба “вирвати з нашого бідацього обласного бюджету”. Сич упевнений, що за ці гроші можна було б перекрити садочок чи витратити на ремонт шкільного закладу.
Галина Карп каже, що виділенню коштів сприяє і рада оборони Івано-Франківської області.
Володимир Мороз продовжив, що потрібний роботизований комплекс, аби людина не сама підходила до підозрілого предмету, а запускала в роботу цей комплекс. Також потрібна техніка, щоб проводити огляд як в денний період, так і внічний.
Натомість голова фракції ВО “Свобода” Василь Попович запропонував звернутися до Міністра внутрішнійх справ України Арсенія Авакова, щоб дав роз’яснення цій ситуації, або ж нехай МВС забезпечить правоохоронців, надавши гроші.
Василь Андріїв поставив конкретне питання Володимиру Морозу, себто, чи всі ці технічні прилади будуть використовуватися в зоні АТО чи в м. Івано-Франківськ. Бо якщо в АТО, продовжив Андріїв, то кожна бригада руками носить міни і власноруч бійці підривають їх на тій території, де це можна робити.
“Якщо це в області, то я це розумію. Але якщо в зоні АТО – це незрозуміло. Я не знаю чи в нас в області взагалі є якесь обладнання”, – наголосив Андріїв.
Мороз каже, що обладнання буде тут, але коли правоохоронці вирушатимуть в АТО, то зможуть взяти з собою.
Галина Карп повідомила, що загалом проект рішення буде реалізовано десь у вересні, тобто не потрібно приймати поспішні рішення.
Тому депутати вирішили звернутися до МВС, а вже тоді докладніше з’ясувати чи потрібно виділяти 200 тис грн.