Івано-Франківщина подала на Всеукраїнський конкурс проект «Дністровський каньйон – одне з семи чудес України»

 

Головним питанням порядку денного виїзного засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, що відбулося у Тлумацькому районі, став розвиток Дністровського регіонального ландшафтного парку.

 

Парк розташований на території Дністровського каньйону, який входить до списку семи чудес України згідно національного опитування, й обіймає площу розміром 19656,0 га. Найбільшою проблемою, що на даний час перешкоджає створенню та розвитку рекреаційної інфраструктури на його території, є передусім неврегульованість питань землевідведення та меж Дністровського регіонального ландшафтного парку, відсутність Проекту організації території парку із поділом на відповідні функціональні зони тощо.

 

Як відзначив Олександр Сич, для обласної ради чинного скликання питання впорядкування, розмежування та зонування території Дністровського регіонального ландшафтного парку є одним з найбільш пріоритетних. «Для нас є справою честі і ми робимо все можливе, щоб впорядкувати територію парку й вирішити проблему, що у свою чергу стане вагомим імпульсом для розвитку не лише Тлумацького району, а й усієї області», – наголосив голова обласної ради.

 

Вдячність керівництву та депутатам обласної ради висловив й присутній на засіданні Консультативної ради голова Тлумацької районної державної адміністрації Василь Сенів. Він зокрема зауважив, що, як сподівається, уже до кінця скликання спільними зусиллями нам вдасться увімкнути зелене світло для інвесторів й дати суттєвий поштовх розвитку рекреаційної інфраструктури на території Дністровського регіонального ландшафтного парку.

 

Перед учасниками засідання виступив заступник директора Державного Карпатського підприємства геодезії, картографії та кадастру Сергій Цимбалістий, який повідомив про хід виконання поставлених ще напередодні завдань з розвитку Дністровського регіонального ландшафтного парку.

 

Інститутом екології Карпат НАН України у період з 16 липня по 16 серпня цього року було проведено збір та систематизацію матеріалів про соціально-економічну характеристику та історико-культурні об’єкти Дністровського регіонального ландшафтного парку на сучасному етапі.

 

Протягом наступних кількох місяців заплановано проведення польових досліджень щодо встановлення біологічного й ландшафтного різноманіття, збору матеріалів про рекреаційний, лікувально-оздоровчий та бальнеологічний потенціали Дністровського регіонального ландшафтного парку, а також опрацювання конкретних заходів для збереження та розвитку біорізноманіття, ландшафтів, природних комплексів та об’єктів історико-культурної спадщини.

 

Окрім того, обласною радою на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування подано проект «Дністровський каньйон – одне з семи чудес України: розвиток туризму на території регіонального ландшафтного парку». Проектом передбачається розробка Проекту організації території Дністровського регіонального ландшафтного парку, створення спеціальної адміністрації парку, будівництво п’яти облаштованих стоянок (три у Тлумацькому і дві у Городенківському районах), придбання необхідних засобів (плавзасоби, рятувальні засоби, туристичне спорядження), проведення дослідницьких, екологічних та інформаційно-рекламних заходів й акцій.

 

Загальна вартість проекту становить 1830,8 тис. грн. З обласного бюджету у разі визначення проекту переможцем, про що стане відомо близько грудня, передбачено фінансування у розмірі 678,8 тис. грн.


21.08.2012 2096 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

235
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13345 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1506
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6037
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1677

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

616
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

844
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13429
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

191
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2