Іванофранківці п’ють воду з бактеріями

 

Екологічна експедиція “Знай, що ти п’єш!” оголосила перші результати аналізів води у Івано-Франківській області.


На Івано-Франківщині перебувала екологічна експедиція проекту “Знай, що ти п’єш!”, яка перевіряє стан водопровідної та джерельної води по всій Україні. На Прикарпатті учасники експедиції протягом двох днів взяли 20 проб води в Івано-Франківську та області.

 

“Загалом стан води в області непоганий. Суттєве перевищення спостерігається лише за бактеріологічними показниками”, - розповів "ГК" хімік експедиції Михайло Маслов  про  результати перших аналізів.

 

“Ми приїжджаємо в населені пункти та намагаємося дізнатися у жителів, де вони беруть питну воду, які є джерела, криниці, де, власне, цікаво взяти проби, оскільки важливо дати саме ту інформацію, яка потрібна людям, — розповідає координатор експедиції, директор з маркетингу ТМ «Бар’єр» Андрій Войнов. — Ми беремо проби води з криниць, колонок, джерел, бюветів, а наші хіміки аналізують їх в мобільній лабораторії, яка є в складі екологічної експедиції. Перевіряється колір, запах, хімічний та мікробіологічний склад води”.

 

У Івано-Франківську учасники експедиції брали проби з джерела на міському озері (вул. Мазепи) та з водопроводу по вулиці Незалежності, 30. Джерельна вода виявилася доволі жорсткою (8,6 при нормі 7), а от водопровідна — м’якенька. Жорстка вода швидше псує побутові пристрої, до прикладу, пральні машинки, та погіршує стан волосся і шкіри. Вміст заліза в цих двох точках нижчий за норму — це позитивний показник. А от низький вміст фторидів (0,1 та 0,84 при нормі 1,5 мг/л) для людей, які споживають воду з джерела та водопроводу постійно, є приводом подбати про відповідні вітаміни. “Недостатня кількість фторидів у воді послаблює зуби та кістки. Щоб організм отримував необхідну норму фтору, варто вживати вітаміни або використовувати фільтри для води із функцією фторизації”, - наголосив Михайло Маслов. Занепокоєння викликала наявність у воді коліформ — бактерій групи кишкової палички. Їх кількість незначна, але цих бактерій у воді не повинно бути взагалі. Вода або проходить недостатнє очищення хлором, або заражається уже після очистки.

 

Найгірша ситуація з бактеріями групи кишкової палички виявилась у “Містечку милосердя Святого Миколая” у селі Горохолино Богородчанського району. "Кількість бактерій у воді, взятій з підвалу будинку, просто зашкалює. Триває аналіз води із свердловини поруч з будиночком. Ще перед тим, як ми вирушали у Горохолино, у нас була інформація, що вода, яку п’ють сестри милосердя, а також матері та їх діти, що проживають у будинку, заражена кишковою паличкою”, - зауважив Андрій Войнович. Забагато коліформ хіміки експедиції виявили також у міському водопроводі Рогатина (вул. Макухи, 1).  Така вода може викликати отруєння.


Експедиція «Знай, що ти п’єш!», організована ТМ «Бар’єр», стартувала 10 липня з Голосіївської площі Києва, де взяла першу пробу води та дев’ятьма позашляховиками виїхала у напрямку Новоград-Волинського із заїздом до Чорнобильської зони. Далі маршрут дослідників води пролягав через Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Немирів і Кіровоград. Потім — Одеса, Херсон, Сімферополь, Севастополь, Запоріжжя, Донецьк, Харків, Дніпродзержинськ, Черкаси, Кременчук.

 

Метою експедиції є створення інтерактивної відкритої мапи води для того, щоб кожен міг отримати інформацію про характеристики води, якою користується. Результати перших днів проб уже сьогодні можна побачити на сайті  www.watermap.com.ua. Поступово на карті будуть додаватися результати аналізів води з цілої України — всього майже 350 точок. Частина проб буде доставлена до Українського інституту екології людини для проведення аналізу фізичних і структурних властивостей води, на основі яких робиться екологічний паспорт якості питної води.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА, ГК


13.08.2012 2121 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

529
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

833
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1972
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3434
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1266
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1263

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1468

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

419

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1063

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1228
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24190
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

441
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

500
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1438
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15304
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

427
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

163
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1183 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

466