Історія переселенки із Сєвєродонецька, яка наважилася почати улюблену справу в Івано-Франківську (ФОТО)

Валентина Ільченко до повномасштабного вторгнення росії в Україну жила у Сєвєродонецьку. В Івано-Франківськ жінка приїхала в гості до доньки напередодні 24 лютого.

Коли почалося бомбардування аеропорту у місті, зрозуміла, що почалася війна. Валентина не повернулася додому. У Сєвєродонецьку залишилися її чоловік, дім, робота.

Проте в Івано-Франківську Валентина не сидить склавши руки та відкрила власну справу, про життя у Сєвєродонецьку та Івано-Франківську жінка розповіла кореспондентці Суспільного, передає Фіртка.

Валентина понад 40 років жила і працювала у Сєвєродонецьку. За освітою – вихователька дитячого садочка. Але, коли в 90 роках почали закривати дошкільні заклади, багато людей залишилися без роботи.

Щоб прогодувати родину, разом із чоловіком спочатку перепродували овочі й фрукти, а згодом – почали продавати одяг на ринку.

"Я казала, що не можу, бо ж працювала з дітьми, а це — інша історія. Але посиділи, подумали й спробували. Все вдалося. Але це була перша сходинка.

Мені хотілося продавати якісніші та цікавіші речі, бо підлітки хотіли бути на піку моди, а на ринку це — не дуже можливо", — пригадує жінка.

Тому з чоловіком орендували приміщення у Сєвєродонецьку і відкрили свій магазин. З часом налагодили співпрацю з постачальниками, з'явилися постійні покупці.

"Я знала всіх своїх клієнтів. Знала, кому що пропонувати. Одні хотіли щось яскраве. Інші – просте, без вишивки, без слів, без нічого", — пригадує Валентина.

Щороку навесні й восени жінка їздила на виставку дитячих товарів у Київ. Там вона знайомилася з виробниками та стежила за тенденціями. За кілька днів до повномасштабної війни купила квитки й 22 лютого приїхала на виставку.

"Цього року виставка була не дуже велика, мало було виробників. І я подумала, що одного дня мені вистачить. Все, що було потрібно, замовила. І в останній момент купила квитки до Івано-Франківська, бо старша донька запросила мене в гості", — розповідає Валентина.

У доньки жінка планувала погостювати день та повернутися додому, тому взяла обмаль речей. Проте, як і більшість іванофранківців, вранці 24 лютого Валентина Ільченко прокинулася від вибухів.

"У нас вікна виходять на аеродром. Після першого вибуху я не зрозуміла, що сталося. Але після другого вже сусіди повиходили й зрозуміли, що почалася війна.

Ми порадилися й вирішили, що я залишуся у Франківську. Перші тижні були такі дуже-дуже тяжкі. Тому що я тут, а там — чоловік, квартира, робота, там киця вдома теж залишилася, там — війна", — каже Валентина.

За час перебування в Івано-Франківську жінка волонтерила, а згодом відкрила тут новий магазин підліткового одягу.

"Почали шукати приміщення, бо це ж все — гроші, яких немає. Телефонували своїм постачальникам, просили речі під реалізацію. От, наприклад, вішаки. Я жодного не купила. Вони йшли з усієї України — з Луцька, Хмельницького, Києва", — каже Валентина.

Магазин працює вже декілька днів, постійних покупців ще немає. Але Валентина впевнена, що потрібен час. Про те, що їй доведеться ось так покинути свою домівку, жінка не могла уявити, однак тепер, каже Валентина Ільченко, вона "пише історію в новому місті та за нових обставин".


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Тиждень ми вшістьох спали на двох матрацах на підлозі», - історія багатодітної родини, яка врятувалася від війни на Прикарпатті

"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті


Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

835
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11406 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1985
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1874
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2869
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4777

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

517

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1160

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1672

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1418
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1813
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1637
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8875
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

714
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

793
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1978
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

963
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

461
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

396 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

801 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

842