Інклюзивне навчання в школах Коломиї все-таки запровадять

 

Інклюзивне навчання в школах міста Коломиї все-таки запровадять, якщо цього бажатимуть батьки дітей, які потребують особливих освітніх послуг.


Таку думку у своєму заключному слові виголосила голова Коломийського міського благодійного фонду “Крокус” Любов Масевич на семінарі для батьків, освітян та влади, який відбувся в управлінні освіти Коломийської міської ради 20 червня 2012 року.

 

Семінар-тренінг “Реалізація права дітей з особливими освітніми потребами на якісну освіту через впровадження інклюзивного навчання на Коломийщині” організувало правління Коломийського благодійного фонду “Крокус” разом з Білоцерківським міським товариством дітей-інвалідів та їх батьків “Аюрведа” в рамках проекту “Громадянське суспільство - за захист прав дітей з особливими потребами на рівний доступ до якісної освіти”. В роботі семінару взяли участь 12 сімей, в яких ростуть дітки з особливими потребами, менеджер ГО “Аюрведа” Валерій Панько, волонтер Корпусу Миру в Україні Майк Ву, заступник міського голови Володимир Тарновецький, головний спеціаліст управління освіти Іван Мельник та завідувач інформаційно-методичним центром Уляна Волошинюк, завідувач відділом інклюзивного та інтегрованого навчання Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти Оксана Волошин, методист цього відділу Марія Руда, голова Коломийської ПМПК Надія Дзюб, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Світлана Стадник та вчителі загальноосвітніх шкіл міста №№ 1,3,4,5,6,7,10 та ПМЛ.

 

Роботою семінару зацікавились редакції газети “Коломийські вісти”, Телерадіокомпанії “НТК” та “Галичина”.



Увесь зміст семінару червоною ниткою був переплетений думками, що йшли від душі і досвіду його організаторів. Нікого з присутніх не залишили байдужими такі висловлювання:

- Сприймай впровадження інклюзивного навчання так, ніби цього потребує Твоя рідна дитина і дякуй Господу, якщо це не так!

- Діти з інвалідністю чекають від Тебе не співчуття і жалю, а елементарної громадянської позиції, розуміння, посильної допомоги і підтримки, часто навіть не фінансової.

- Дай дитині з інвалідністю відчути радість спілкування з однолітками у звичайному класі, а потім дай можливість вибрати, куди піти навчатися - в спецшколу - інтернат, в в загальноосвітню школу на індивідуальне навчання дома чи щоденно відвідувати інклюзивний клас.

- Спрямуйте своє мислення і дії виключно в інтересах неповно справної дитини і ніколи не помилишся у своєму виборі.

- Запитай у дитини, чого хоче вона, тоді приймай рішення і ніколи нічого не роби для дитини без дитини.



Щоб запровадити інклюзивне навчання і поставити його на якісно новий рівень треба, щоб кожен учасник цього непростого процесу сповна виконав саме свою місію, яка виллється у тісну співпрацю:

батьки виявлять бажання віддати свою дитину в інклюзивний клас і повідомлять про це вибрану ними школу;

освітяни створять умови для комфортного перебування і якісного навчання дитини: вони знають, що для цього треба;

інститут післядипломної педагогічної освіти на запит управління освіти займеться підготовкою педагогічних працівників до роботи в класах з інклюзією;

медики не будуть впливати на вибір батьків, лише займатимуться лікуванням та медичною реабілітацією, а не рекомендаціями з питань навчання, усвідомлюючи, що тільки лікуючи, не використовуючи педагогічних методик, дитину нічому не навчиш;

члени ПМПК чітко усвідомлять свою рекомендаційну і супроводжуючу, а не постановляючу роль у виборі місця навчання дитини з особливими освітніми потребами, будуть працювати в інтересах дитини;

Коломийська влада перейметься проблемами фінансування освітянського бюджету, зуміє знайти формулу перерозподілу коштів для фінансування програми інклюзивного навчання.

Вся нормативно – правова база для вирішення даного питання в Україні уже є.

Коломия і коломияни завжди були в центрі новітніх програм і новітніх технологій, то чому б нам в черговий раз не продемонструвати свою активну життєву позиці, стати в авангарді запровадження інклюзії і не тільки в освіті, а і в інших сферах життя міста Коломиї. Адже поняття інклюзії набагато ширше і не зводиться лише до навчання дітей з особливими потребами. Англійське дієслово inclusaon перекладається, як утримувати, включати, мати місце у складі чогось. Цей термін відображає нові погляди не лише на освіту, але й на місце людини в громаді.

 

Уже пішов сьомий рік, як Коломийський міський благодійний фонд підтримки дітей та молоді з інтелектуальною обмеженістю “Крокус” наполегливо працює над включенням осіб, якими опікується, в громаду міста і має уже певні успіхи. Багато мрій уже збулося, та ще багато задумів і програм не реалізовано. Впевнені, що все найцікавіше і найвагоміше ще попереду. Громада неодноразово почує про нас. З червня 2012 року ми починаємо реалізовувати проект волонтера Корпусу Миру в Україні Майка Ву, спрямований на розвиток потенціалу нашої організації, активізації волонтерського руху в наданні допомоги дітям та молодим людьми з інвалідністю, а також покращення якості просвітницької роботи та психологічної підтримки за програмою “Батьки для батьків”. Ласкаво запрошуємо всіх небайдужих людей до співпраці і допомоги.



Любов МАСЕВИЧ, голова правління Коломийського міського БФ ”Крокус”


24.06.2012 2187 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

573
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11083 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1857
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1757
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2756
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4612

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

359

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1053

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1466

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1335
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1713
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1525
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1241
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

609
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

685
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1878
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2133 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20378
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

355
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

708 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

742
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1089