Імбир - найкорисніший продукт осені

 

/data/blog/62069/0adc38d2782f303985c1e28eb5454e67.jpg

 

Пропонуємо вам 10 аргументів на користь імбиру і розповідаємо, чому варто постійно тримати в холодильнику його свіжий корінь, а в шафі - імбирний порошок.
 
1. Імбир освіжає подих
 
Імбир надовго освіжає подих. Щоб позбутися неприємного запаху з рота, потрібно пожувати невелику часточку свіжого імбиру. Також можна потерти одним шматочком зуби. Імбир має унікальну здатність змінювати смак у роті. Частково саме тому його подають в японських ресторанах. Люди жують імбир перед тим, як приступити до нової страви, щоб перебити смак спочатку з'їденого.
 
2. Імбир - прекрасний антисептичний засіб
 
Імбир - дуже потужний антисептик. Він має антибактеріальні, протизапальні, бактерицидні властивості. Він подавляє патогенну флору і не дає розвиватися шкідливим мікроорганізмам. Це друга причина, чому в японських ресторанах разом із сирою рибою подають імбир.
 
3. Імбир - гарне природне болезаспокійливе
 
Імбир здатний зняти біль. Наприклад, при м'язовій втомі рекомендується імбирна ванна. Для цього 2-3 столові ложки порошку імбиру потрібно прокип'ятити в 1 літрі води протягом 10 хвилин, а потім вилити відвар в ванну. Така ванна розслабляє і полегшує м'язові болі, наприклад, після спортивних тренувань.

А от якщо болить зуб, то розжований шматочок імбиру на зубі допоможе значно зменшити неприємні відчуття. Якщо болить голова, необхідно змішати 1/2 чайної ложки імбиру з теплою водою до утворення пасти. Після треба накласти її на лоб або до носових пазух.
 
4. Імбир лікує застуду
 
Завдяки сильному антисептичному ефекту, а також вмістом вітаміну С, імбир відмінно справляється із застудою і грипом. Добре, якщо ви встигнете попередити хворобу і почнете заздалегідь пити імбирний чай. Втім, якщо хвороба вас вже наздогнала, імбир здатний допомогти. Поріжте корінь імбиру на дрібні шматочки, використовуючи бажану кількість. Залийте окропом, додайте 1 чайну ложку меду, часточку лимона, трохи кориці і листя м'яти. Гарненько придавіть ложкою, дайте настоятися кілька хвилин і пийте.
 
5. Знижує кількість холестерину
 
Цей корінь здатний зменшити кількість "поганого" ​​холестерину в крові і запобігти закупорці судин. Це відбувається завдяки такій речовині як гінгерол. Для того, щоб привести рівень холестерину в норму, почніть пити імбирний чай. Також щодня вживайте невелику кількість імбиру, додавайте його в страви, салати, використовуйте як спецію з їжею.
 
6. Імбир - природний афродизіак
 
Тільки за це варто завжди мати вдома імбир. Він допомагає потенції за рахунок стимулювання циркуляції крові. Імбир підсилює кровообіг в органах малого таза, тим самим викликаючи збудження.
 
7. Допомагає боротися з укачуванням
 
Якщо ви страждаєте від "морської" або "дорожньої" хвороби, якщо не переносите тривалі переїзди, то імбир точно повинен бути присутнім у вашій дорожній сумці. Він допомагає зняти відчуття нудоти, а також млявість і сонливість. Можна зажувати корінь імбиру, а також вдихати його запах.
 
8. Імбир непогано бадьорить
 
Чашка імбирного чаю може зарядити енергією на цілий день не гірше кави. А завдяки вітамінам, які в ньому містяться, такий напій відмінно вплине на ваше здоров'я. Замінюйте періодично ранковий еспресо на чай з часточками імбиру.
 
9. Імбир допомагає худнути
 
Імбир сміливо можна включати в свій раціон при дієтах. Він покращує обмінні процеси, тим самим сприяючи якнайшвидшому розщепленню жирових відкладень. Імбир допомагає регулювати роботу і очищати шлунково-кишковий тракт, печінку і товсту кишку, а також усувати кишкових паразитів. Найлегший спосіб використовувати імбир для схуднення - це заварити чаї або додавати його в легкі салати і страви.
 
10. Імбир підвищує імунітет
 
Імбир, і зокрема регулярне вживання імбирного чаю, сприяє зміцненню імунної системи. Люди, які приймають імбир, одужують набагато швидше. Пити імбирний чай особливо необхідно в осінній та весняний період, коли організм максимально потребує імунного захисту.

 

pinu.com.ua


25.10.2014 1974 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

989
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2757
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

954
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1019
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1020 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3060 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

870

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1076
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

118
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2315
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15054
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7367
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

801
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

363
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

277
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

364
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

640
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1097