Ігор Насалик порівняв конфлікт навколо музичних шкіл у Калуші із «Гермафродитом, що спить»

 


Учора у залі засідань міської ради відбулося засідання трьох постійних депутатських і тимчасової громадської комісії. Питання, яке розглядали — реорганізація музичних шкіл.

 

Скидається на те, що противники реорганізації не знайшли аргументів для того, щоб переконати депутатів у її недоцільності.



Міський голова Ігор Насалик для наглядної демонстрації суті конфлікту продемонстрував ксерокопії, на яких зображена скульптура Лоренцо Берніні «Гермафродит, що спить». Ксерокопії містили зображення скульптури у трьох ракурсах, з кожного ракурсу «малюнок» видається зовсім іншою особистістю. На ілюстрацію Ігоря Насалика надихнула коротка відпустка у Парижі, яку він провів зі своєю дружиною, та візит до Лувра. Мер запевнив, що проживав поблизу академії мистецтв, яка у Парижі — єдина.



— Ми усі маємо різні ракурси і думки, — прокоментував міський голова. — У питання реорганізації музичних шкіл ракурсів також — кілька: по-перше, що ми хочемо зберегти: нумерацію чи колектив та учнів? По-друге, постанову Кабміну №100 ніхто не відміняв. А ми для деяких галузей бюджетної сфери маємо заробітну плату лише на 6 місяців. Держава ставиться до міських голів, як до корів, а до міських бюджетів — як до власних. Минулого року у нас дефіцит бюджету становив 40 млн. гривень, а цього річ — 52 млн. гривень. Мене попередили: питання дотації навіть не розглядатиметься, якщо ви не проведете оптимізацію у галузі охорони здоров’я та у музичних школах. Можна на це все наплювати, але тоді треба брати на себе відповідальність про те, що уже за кілька місяців платити заробітну плату бюджетникам буде нічим. Хто із вас готовий взяти на себе таку відповідальність? Адже зараз йдеться не тільки про колективи музичних шкіл, а про заробітну плату для всієї бюджетної сфери. У роки, коли держава нам недодавала максимум 5 млн. гривень, ми про оптимізацію навіть не думали. Але зараз стоїть питання про 52 млн. гривень. Провівши об’єднання, ми не втратимо дотацію, а колективи та учні — не постраждають.



Міський голова ще раз навів аргументи щодо того, що, бажаючи скоротити музичні школи «технічним» шляхом, він би просто видав розпорядження, щоб привести штати у відповідність до бюджетного фінансування. Адже із державного бюджету на фінансування музичних шкіл торік виділили 3,7 млн. гривень, загальне фінансування становило близько 7 млн. гривень.
Після доповіді міський голова покинув залу засідань. Проте запевнив, що не проситиме депутатів підтримати рішення по музичних школах.



На засіданні також доповідав голова громадської комісії із оптимізації музичних шкіл Володимир Сакулич. Нагадаємо, ця комісія була створена 5 березня розпорядженням міського голови.



Минулого тижня вона зібралася на ознайомче засідання, на якому виникло надто багато питань щодо реорганізації. До виконання занотували 12. До учора встигли розібратися із трьома, які стосувалися юридичних нюансів. Попри те, що комісія мала вивчити питання реорганізації, більше скидається на те, що вона покликана знайти відповіді на усі питання та владнати усі юридичні нюанси для того, щоб реорганізація таки відбулася. Принаймні про це свідчить відповідь навіть на перше запитання щодо злиття шкіл: такі дії не відповідають вимогам статті 9 Закону України «Про позашкільну освіту». Проте голова комісія Володимир Сакулич зачитав варіант, як обминути цю законодавчу заборону — змінити проект рішення міської ради, у якому йшлося б не про злиття, а — про приєднання, оскільки «основною відмінністю від злиття є те, що всі майнові права й обов’язки стають правами й обов’язками не нового суб’єкта, функціонуючого, без зміни його організаційно-правової форми».



Між тим, депутати міської ради сприйняли доповідь комісії досить агресивно, фактично, вимагаючи у комісії результатів її діяльності, критикуючи за відсутність вагомих аргументів та юристів у складі комісії.



Член комісії, викладач музичної школи №1 Андрій Винор навів присутнім факти про те, що згідно із міністерськими розрахунками, на 461 учня, які навчають у музичній школі №1, потрібно 99,66 ставки викладачів. Реально є 83 ставки, а при оптимізації планується скоротити ще 11 ставок, що не може не позначитися на якості освіти.



— У медицині — також реформа, — апелював учителю головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук. — За нашими нормативами у нас штати заповненні на 85%, проте у нас зараз вимагають скоротити 30 посад та 55 ліжок. Це нам не зайве, за цими цифрами стоять люди та їхні сім’ї, а лікарня — «тріщить». Люди уже стежку протоптали до міського голови, бо усі хочуть лікуватися стаціонарно. Що ми робимо? Шукаємо внутрішні резерви. Найперше — звільняємо сумісників, адже вони мають основне місце роботи. Потім збираємося із медиками та радимося щодо наступних кроків. Нині вже скоротили 15 ліжок і видали наказ про скорочення 20 ліжок. При цьому, не усі калушани займаються у музичній школі, а лікуватися хочуть усі. Нам у медицині тільки на заробітну плату потрібно 72 млн. гривень, а на усі захищені видатки (енергоносії, заробітну плату, медикаменти, харчування) довели цифру у 68 млн. гривень. Медицина також може стати у «позу». Але яка із того користь?



Несподівано ідею міського голови підтримав і голова фракції НРУ у міській раді, член бюджетної комісії Роман Бігун:
— Вам розповіли про дефіцит бюджету. Отож треба або скоротити витрати, або збільшити надходження. Міський голова каже, що потрібно скоротити 1 посаду директора — і це врятує все місто. По досвіду 2012 року знаємо, що у вересні грошей на заробітну плату уже не було. Ніхто, зокрема — і депутати — палець об палець не вдарили — а 40 млн. гривень у місто прийшли. І треба визнати, що це заслуга міського голови. Може, і цього разу він щось зробить. Треба шукати вихід.



Нагадаємо, що у лютому Рада міської організації НРУ прийняла звернення до депутатів про те, щоб не голосувати за оптимізацію музичних шкіл та зобов’язала депутатів фракції НРУ міської ради не голосувати за таке рішення.



Учора депутати розійшлися по комісіях, щоб окремо прийняти рішення щодо проекту рішення міської ради по оптимізації музичних шкіл. Нині мають збиратися фракції. Паралельно працює громадська комісія, яка має намір нині зустрітися із директорами двох музичних шкіл.



Попри все, у коментарі “Вікнам”  міський голова Ігор Насалик заявив: питання на сесію міської ради, яка відбудеться завтра — виноситиметься.

 

 

Читайте також:

Ігор Насалик: Реорганізація музичних шкіл — буде. Подобається це комусь, чи ні

Ігор Насалик зустрінеться з “бунтівними” викладачами музичних шкіл

Міська влада Калуша хоче об’єднати музичні школи. Педагоги — проти


13.03.2013 1866 1
Коментарі (1)

оксана 2013.03.14, 10:02
коли реорганізують школу. що станеться з вивільненим приміщенням музичної школи ?????? дайте офіційну відповідь. це ж махінатори нові остапи бендери. сакулич схаменись насалик уже не мер а тобі жити у цьому місті - скажена собако
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1645
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3097
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1098
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1129
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1161 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3409 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

186

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1072

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

887

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

403
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

285
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2452
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1210
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1271
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

521
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15154
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7454
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

289
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

273
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

352
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

442