Які молодіжні громадські організації в Івано-Франківську  є найбільш помітними

На цей час в Україні їх існує понад 60 всеукраїнських та 300 регіональних молодіжних ГО.  Є вони й у нашому місті. Фіртка пропонує свій огляд цих об’єднань.


Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Фундація Регіональних Ініціатив” – найбільший центр підтримки молодіжного руху, молодіжних організацій та підготовки молодих лідерів в Україні.

Об'єднує 44 регіональних осередки та більш як 7000 активістів.

Захист прав, неформальна освіта, культура та мистецтво, благодійність, екологічна свідомість, міжнародні можливості, молодіжний активізм – такими є напрямки діяльності.

ФРІ є незалежною неурядовою організацією, вона реалізує чимало проєктів. Найбільш відомі:

  • Літні ФРІ табори. Щорічно проводиться понад 20 літніх освітньо-мотиваційних таборів, де учасники можуть покращити свої лідерські скіли, знайти нових друзів, покращити свої комунікативні здібності.
  • Всеукраїнський рух «Твоя Країна» - це багатоденні поїздки з неординарною програмою до міста вашої мрії. Надзвичайні екскурсії, тренінги та розвивальні ігри, зустрічі з відомими журналістами, художниками, бізнесменами, унікальні кафе, музеї та театри, а також нові знайомства та яскраві враження!
  • Вуличні університети являти собою різноманітні лекції від топових спікерів, що виходять за рамки навчальної програми більшості університетів та відбуваються на вулиці просто неба.
  • «Допомогти може кожен» - всеукраїнський проєкт, метою якого було звернути увагу на важливість добровільної здачі крові задля порятунку інших людей. За підсумками проєкту участь в акції взяли 247 осіб й надали 98.9 літрів цього біоматеріалу, що своєю чергою врятувало 297 людських життів.

«Моє життя після вступу у ГО розділилось на «до» і «після». Це прекрасне місце для того, щоб реалізувати свої мрії. Тут я знайшла багато однодумців, людей,  яким не байдуже і які готові діяти», - ділиться Влада, франківська учасниця ФРІ. 


Дубль N -  ініціатива, яка працює над активізацією юнацтва та створенням прогресивної молодіжної екосистеми.Це команда підлітків, яка активно створює проєкт з 2017 року. Їхньою особливістю є близькість до цільової аудиторії, адже ініціатива працює у форматі «підлітки для підлітків» і вважає це найбільшою перевагою, бо вони розуміють, що потрібно тінейджерам.

На сьогодні у групі Дубля 11 учасників, їм від 13 до 18 років. Команда Дубль N організувала уже понад 30 проєкт. Окрім безпосереднього контакту із цільовою аудиторією і досвіду, члени та членкині команди створюють дизайн програми, у яких поєднують навчання та розваги, співпрацюють з експертними спікерами, будують спільноту та роблять усе можливе, щоб довести, що підлітки теж можуть робити круті проєкти.

«Для нас важливим аспектом є емоції та відчуття: ми робимо атмосферні та затишні проєкт, це часто називають «дублівськістю». Ми хочемо, аби ви почували себе щасливими, тому тусовки, дивні шалені деталі – усе це про нас», -  пишуть про себе учасники групи Дубля.


«СТАН» – молодіжна організація, яка методами неформальної освіти підсилює низові ініціативи та активних громадян.

Їхня місія – робити гучнішими голоси тих, кого нечутно: надаючи учасникам фахові знання, допомагаючи їм зробити “перші кроки” у громадській галузі, створюючи та розвиваючи мережі взаємопідтримки.

СТАН спеціалізується на освіті з прав людини, культурного менеджменту, сталого розвитку ініціатив. Цілі організації: розбудовувати активістські мережі в Україні; розвивати міжкультурний діалог, зменшуючи нерівність у соціумі.


Paragraph – перший молодіжний центр Івано-Франківська, започаткований студентами для потреб молоді, але відкритий для всіх охочих.Існує для того, щоб єднати, розвивати та підсилювати юнаків та дівчат Івано-Франківська через неформальну оригінальну освіту, змістовне дозвілля та підтримку молодіжних ініціатив.

Це місце, де можна знайти натхнення, хорошу компанію і можливості втілити в життя свої ідеї.

«Кожного дня у нас відбуваються різноманітні події, серед яких кожен знайде щось для себе. А також, якщо ви хочете провести власний захід, то наша команда залюбки допоможе з організацією.», - пише Paragraph на своєму сайті.

 Якщо ви знаєте про інші цікаві молодіжні організації у нашому місті та області, повідомте нам, ми охоче про це напишемо.

 


Коментарі ()

21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

541
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. Подорожуючи по Карпатах можна не тільки дізнатися про традиції нашого народу, але й відчути справжню середньовічну казку. Величні замки вразять своєю пишністю і цікавими легендами, а красиві гори подарують заряд бадьорості на цілий рік.

864
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1667
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1079
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1639
30.05.2022
Тетяна Дармограй

Однією з цілей російського нападу є начебто захист прав російськомовного населення в Україні. Проте, своїми діями російські окупанти на чолі з Кремлем роблять усе, щоб все більше російськомовних українців свідомо відмовлялися від російської та переходили на українську.

2666

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

326

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

840

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

873

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

776
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

396
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1558
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3175 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1583
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3575
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4411 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

4862
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1256
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

840
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4779
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7507 10