Які бувають клавішні інструменти

Клавішні інструменти найбільш різноманітні серед усіх. Їхня головна ознака — наявність клавіатури, за допомогою якої видобуваються звуки. Деякі представники цього типу не можуть звучати самостійно. Музика створюється лише за допомогою комп’ютера, але про все за порядком.

Види клавішних музичних інструментів

Клавіші поділяють на акустичні та електронні. До перших належать:

  • Струнні ударно-клавішні. Цей різновид ще називають клавірами від лат. «клавіс», що означає ключ. Звуки видобуваються за допомогою впливу медіатора на струни. Медіаторів існує 2 різновида, звідки виходить ще декілька видів музичних інструментів — щипкові, де на струну впливає вороняче перо (клавесин), та ударні. До останніх належать клавікорд, який створює звучання за допомогою тангента (металевого молоточка), фортепіано, рояль та піаніно, де звук видобувається ударами дерев’яного молоточка, обтягнутого шерстяною тканиною.
  • Духові. До них належать найскладніші за конструкцією музичні інструменти — органи. Акустичні представники цього різновиду дуже великі. Інколи для них будують окрему будівлю. Музика створюється за допомогою язичків, які коливаються під дією потоків повітря. Процес керується клавішами, клапанами та педалями. Також до цього різновиду належать акордеони. Інколи їх виокремлюють у окремий тип — язичкові. Варто зауважити, що не дивлячись на належність до клавішних інструментів акордеону, сюди не можна зараховувати баян. Якщо в першого звук видобувається за допомогою клавіш, то в другому наявні лише кнопки.

Акустичні музичні інструменти зараз використовуються зазвичай лише для класичної музики або навчання в музичних школах. Сьогодні більш розповсюджені електронні моделі:

  • синтезатор;
  • цифрове піаніно;
  • робоча станція;
  • міді-клавіатура;
  • електроакордеон.

Електронні клавішні інструменти можуть замінити більшість інших різновидів. Завдяки програмному забезпеченню, можна змусити їх грати, навіть як електронний орган. Наприклад, міді-клавіатура не видає звуків сама по собі. Вона підключається до комп’ютера та імітує звучання інших музичних інструментів або поєднує їх.

Як вибрати клавішний музичний інструмент

Потрібно вибирати музичний інструмент, з огляду на спеціалізацію музиканта. Існують спеціалізовані та універсальні моделі.

Якщо ви любите та граєте більш класичну музику, варто купити цифрове піаніно. Воно максимально наближене до акустики, яку використовували творці класики. Для сучасної музики, частих виїзних концертів гарний універсальний варіант — синтезатор. Його також вибирають початківці. До вузькоспеціалізованих музичних інструментів належить міді-клавіатура. Її варто обирати тільки досвідченим музикантам для роботи в студіях звукозапису або концертів зі складними партіями.

Також під час вибору потрібно звернути увагу на габарити (компактні — цифрове піаніно без стійки, синтезатор, міді-клавіатура), розмір клавіатури (малорозмірні, повнорозмірні, з вузькими клавішами), жорсткість клавіатури під час натискання (зважена, незважена, напівзважена).

Досвідчені музиканти вже знають, які з критеріїв підходять під їхню діяльність. Початківцям варто звернутися до консультанту інтернет-магазину або попросити пораду свого вчителя.

Партнерський матеріал


24.12.2022 2617
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1602
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3052
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1070
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1111
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1140 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3383 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

156

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1046

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

867

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

250
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2435
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1200
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1242
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

507
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15132
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7440
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

271
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

331
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

339
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

431
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

719