Як збільшити конверсії за допомогою розсилок і месенджерів

Електронна комерція та ритейл переживає неймовірні зміни, коли технології перетворюють продажі на прості та зручні кліки. А якщо до цього всього ще й додати автоматизацію та сучасні інструменти, - можна залишити конкурентів далеко позаду.

Розповідаємо про те, як збільшити конверсії за допомогою смс-розсилки і месенджерів, які інструменти вам потрібні для цього, і як вибрати найкращий сервіс для запуску розсилки або розробки чат-ботів. Почнемо!

Як текстові повідомлення впливають на продажі в ecommerce

Завдяки результатам доставки і відкриваності, короткі текстові повідомлення давно стали одним із найпростіших і найшвидших способів підтримувати зв'язок із клієнтами. Наприклад, середня відкриваність SMS становить 98%, а середня конверсія - 45%. Проти аналогічних показників електронної пошти в 20% і 2% SMS-повідомлення виглядають набагато ефективніше.

Повідомлення в месенджерах і SMS здатні поліпшити низку показників бізнесу, таких як:

 • LTV (lifetime value) клієнта - це сума грошей, яку клієнт принесе вашому бізнесу за весь період співпраці. Адже привабливі текстові повідомлення з корисними пропозиціями вибудовують довготривале та лояльне ставлення до бренду, стимулюють повторні покупки та рекомендації.
 • Retention rate (коефіцієнт збереження) - це відсоток клієнтів, які залишаються з вами після певного періоду часу. Ви можете збільшити retention rate, відправляючи клієнтам персоналізовані релевантні повідомлення, які демонструють, що ви цінуєте їх і дбаєте про їхні потреби. Наприклад, можна використовувати текстові повідомлення для вирішення проблем і підтримки клієнтів.
 • Conversion rate (коефіцієнт конверсії) - це відсоток відвідувачів вашого сайту або магазину, які виконують бажану дію, наприклад реєстрацію, купівлю або підписку. Як підвищити conversion rate? Відправляючи клієнтам мотиваційні повідомлення, ви спонукаєте їх до дії. Використовуйте SMS і месенджери для нагадування про кошик або застосовуйте інші тактики збільшення продажів.

Однак таке спілкування з клієнтами можна автоматизувати чат-ботами, що в рази підвищить ваші результати. Адже чат-боти та розсилки для бізнесу, яких розробляє SMS Club, цілодобово відповідають на запитання в месенджерах, інформують про товари, надають персоналізовані пропозиції або допомагають підібрати покупку. Це економить час і охоплює більшу аудиторію. Наприклад, чат-боти компанії H&M консультують клієнтів про стиль, розмір і наявність товарів, а це збільшує конверсію.

Розсилка смс або розсилка вайбер корисна не тільки для ecommerce, а й для ритейлу. Ви можете надсилати клієнтам купони на знижку, запрошення на події, інформацію про новинки та акції, нагадування про доставку або самовивезення. Наприклад, компанія Shopify використовує SMS-розсилки для нагадування клієнтам про незавершені покупки.

Які переваги SMS і viber розсилки, а також як створювати чат-ботів у месенджерах? Давайте розглянемо кожен із цих способів окремо.

Розсилка СМС для ефективної комунікації з клієнтами

SMS існують уже понад 20 років, і за цей час вони стали одним із найпоширеніших способів комунікації між людьми. SMS ефективні і для бізнесу. І ось кілька причин:

 • sms-розсилка майже завжди доходить до адресата, навіть якщо у нього найпростіший телефон, немає доступу до інтернету або сигналу мережі;
 • SMS привертають більшу увагу, адже вони сприймаються як щось термінове або дуже особисте, і читаються протягом перших хвилин після отримання;
 • у SMS можна мотивувати клієнта до дії, наприклад, перейти за посиланням на сайт, зробити замовлення, скористатися пропозицією;
 • Розсилки смс - один із найбюджетніших способів комунікації, особливо якщо використовувати сервіс смс розсилок.

Для кого ефективна смс розсилка? Для будь-якого бізнесу, якому важливо постійно підтримувати контакт із клієнтами, інформувати про свої послуги, залучати до акцій, а також отримувати відгуки.

Види смс розсилок для бізнесу

SMS-розсилки можна поділити на кілька видів за метою і змістом.

Таргетовані. Це розсилки для окремих груп клієнтів за їхніми інтересами, поведінкою, демографічними даними та іншим. Наприклад, ви можете надсилати СМС тим, хто переглядав ваш сайт, але нічого не купив, або тим, хто купив у вас товар, але не залишив відгук.

Транзакційні. Такі розсилки, пов'язані з операціями клієнтів, як замовлення, оплата, доставка, повернення та інші. Наприклад, ви можете надсилати SMS з підтвердженням замовлення, номером відстеження, часом доставки або інструкцією з повернення товару.

Рекламні розсилки. Ці розсилки привертають увагу клієнтів до продукту або послуги, демонструють переваги, мотивують до покупки. Це розсилка реклами з новинками, акціями, знижками, подарунками або особливими пропозиціями.

Персоналізовані. Такі SMS враховують особисті дані клієнтів: ім'я, дату народження, уподобання або історію покупок. Ви можете надсилати SMS з привітанням з днем народження, подякою за лояльність або рекомендацією товару за інтересами.

Розсилки у Вайбер

Перевага вайбера порівняно з іншими месенджерами - у величезній кількості користувачів. Загалом вайбер має понад 1 млрд користувачів по всьому світу та 23 мільйони активних користувачів по Україні.

 • У розсилки viber можна додавати кнопки до повідомлень, що спрощує взаємодію з клієнтами і збільшує конверсію. Наприклад, ви можете додати кнопку "Купити зараз" або "Дізнатися більше".
 • Можливість надсилати відео, аудіо, фото, стікери та інші медіафайли. Така viber розсилка буде цікавішою. Ви можете показати свої товари або послуги в динаміці, поділитися відгуками або історіями успіху.
 • Ви також можете створювати групові чати і канали для спілкування з аудиторією в режимі реального часу.

Крім того, у вайбері можна налаштувати бота для автоматичних відповідей на запитання або надання корисної інформації.

Чат-боти в месенджерах для ритейлу та ecommerce

Чат-боти можуть не тільки розважати, розмовляючи з вами про погоду, спорт або політику. Вони здатні поліпшити комунікацію з клієнтами, оптимізувати роботу персоналу і знизити витрати.

Види чат-ботів для бізнесу

Загалом чат-ботів для бізнесу можна розділити на інформаційних і транзакційних.

Інформаційні чат-боти розповідають клієнтам про товари, послуги, акції та інше. Вони консультують, порівнюють найкращі пропозиції, дають поради або варіанти вирішення проблем. Інформаційні чат-боти вибудовують довіру й авторитет бренду, залучають нових клієнтів і підтримують наявних.

На відміну від інформаційних, транзакційні чат-боти допомагають клієнтам купувати, бронювати, замовляти або робити інші операції відразу в месенджері. Вони приймають замовлення, обробляють оплату, надають чеки, стежать за статусом доставки або надають підтримку. Транзакційні чат-боти нарощують конверсію і оборот, скорочують тривалість обслуговування і кількість помилок, знижують навантаження на операторів.

Наприклад, viber боти для онлайн-магазину одягу допоможуть підібрати розмір, колір, стиль або комплект одягу, покажуть фото і відео товару, надішлють спецпропозиції та рекомендації.

Чат-боти в месенджерах для ресторану спростять замовлення їжі на доставку або самовивіз, нададуть меню, спосіб оплати, час доставки, запропонують залишати відгуки та отримувати знижки.

Чат-бот для туристичного агентства допоможе спланувати подорож, підібрати країну, готель, авіаквитки, екскурсії, страховку, вирішити питання візи та інші деталі.

Обираємо сервіс для запуску розсилки або розробки чат-ботів

 

Обираючи сервіс для розсилки та запуску чат-бота для свого бізнесу, насамперед варто подумати про те, які цілі бізнесу вони вирішуватимуть і що саме для цього потрібно. Під час вибору сервісу вам слід звертати увагу на кілька факторів.

 • Функціонал. Чат-боти та розсилки для бізнесу мають різний рівень складності та можливостей. Обирайте той сервіс, який забезпечить потрібними функціями та інтеграціями. Наприклад, SMS Club надає готові модулі для інтеграції з більш ніж сотнею CRM, CMS та ecommerce платформ, тригерні та персоналізовані розсилки, а також готові шаблони SMS.
 • Інтерфейс. Сервіси мають різний тип інтерфейсу для створення та управління розсилками і чат-ботами. Обирайте інтуїтивно зрозумілий і простий сервіс, який вам найзручніше використовувати. Також зверніть увагу на наявність підтримки технічними менеджерами. Деякі компанії, як SMS Club, пропонують цілодобову підтримку.
 • Платформа. Сервіси можуть працювати з різними месенджерами: Facebook Messenger, Telegram, Viber, WhatsApp тощо. Вам слід обрати той сервіс, який покриває вашу цільову аудиторію, наприклад бот для розсилки в телеграм або чат-бот для facebook messenger. SMS Club допомагає визначити цілі та розробляє ботів різної складності для будь-яких месенджерів. Така розробка чат-ботів орієнтована під конкретні цілі бізнесу, тому ботів можна масштабувати або коригувати їхні можливості.
 • Ціна. Сервіси мають різні тарифні плани, які залежать від функціоналу, кількості чат-ботів, користувачів і повідомлень. Вам слід обрати той сервіс, який пропонує оптимальне співвідношення ціни та якості для вашого бюджету та потреб.

Сучасні технології та автоматизація в ритейлі та ecommerce уже не тренд, а необхідність. Хто не використовує їх, той ризикує втратити своїх клієнтів, які обирають швидкість, зручність і приємну комунікацію.

Партнерський матеріал


19.12.2023 703
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3374
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11835 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2220
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2103
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3068
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5070

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

816

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1354

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1879

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1596
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

115
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1983
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

135
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9054
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

891
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

975
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20765
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

114
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

627
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

908 4
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

984 1