Як відновити імунітет після «зимової сплячки»

Можливо цьогорічна зима не здивувала нас великим снігопадом чи сильними морозами, а навіть навпаки, була аномально теплою, та знижений імунітет традиційно нагадує про себе на початку весни.

Особливої актуальності дане питання набуло у період  розповсюдження вірусних інфекцій. Люди панікують і це проявляться повсюди. Як захистити себе?


Чому природній захист знижується взимку?

Першою причиною є недостатнє вживання природних вітамінів. У зимовий період ми переважно вживаємо жири та вуглеводи. Чому так?

Взимку майже неможливо знайти справді натуральні свіжі овочі та фрукти. Товари на прилавках супермаркетів та ринків як мінімум можуть неприємно вразити ціною та вмістом нітратів. Тому деякі люди вдаються до самостійного прийому вітамінних препаратів у формі таблеток, капсул, сиропів та ін. Але всі ми знаємо, до чого може призвести самолікування. Люди вдаються до таких помилок, як неправильна комбінація вітамінів, порушення дозування в залежності від віку та ін.

Також взимку організм людини постійно піддається стресовим ситуаціям, дії холоду, як місцевій, так і загальній, людина зазнає хронічної втоми та депресії.

Надалі ми бачимо просту ланцюгову реакцію: недостатність вітамінів – знижений імунітет – знижена опірність організму до інфекційних захворювань – часті простуди, ГРВі, грип та ін.

Що робити для підвищення імунного захисту?

Перше, що можна зробити для покращення імунітету – це поступове збагачення організму вітамінами та мінералами. Де знайти необхідні мікроелементи? Ловіть список!

  • Вітамін А – морква, горіхи, печінка, гречка. Цей вітамін жиророзчинний, тому до даних продуктів рекомендовано додавати жир, наприклад, рослинну олійку.
  • Вітаміни групи В – морська риба, гіркий шоколад, бобові.
  • Вітамін С – квашена капуста, шипшина, цибуля та часник.
  • Вітамін Д – вершкове масло, морепродукти, гриби. Варто зауважити, що вітамін Д синтезується тільки під дією ультрафіолету. Тому варто по кілька хвилин виходити на балкон, щоб отримати сонячні ванни.
  • Вітамін Е – яйця, соєві боби, морква, мигдаль.
  • Вітамін К – м’ясо, шпинат, капуста.

Окрім харчування потрібно загартовувати організм. Але не варто обливатися холодною водою надворі. Достатньо щоденний контрастний душ. Одягайтесь згідно з температурою – не закутуйтесь у 100 шарів одягу і не одягайте одяг зі штучних матеріалів.

Як захистити себе у теперішній період?

Для того, щоб захистити себе від інфекцій та покращити імунний захист організму, варто в першу чергу не впадати у паніку і не робити дурниць. Не використовуйте кишеньковий антисептик кожних 5 хвилин – постійна дія санітайзера знищить не тільки шкідливі, а й корисні мікроорганізми, а це зробить вас більш чутливими. Достатньо миття рук з милом.

Запам’ятайте! Марлева маска не захистить вас на вулиці, вона призначена для того, щоб хвора особа не поширювала збудника у довкілля. Не варто носити маски, якщо ви здорові, адже якщо ви ще  носите її понад 2 години, то ви ще більше наражаєте себе на небезпеку!

Не вживайте самостійно противірусні, імуномодулятори та навіть вітаміни! І, цей факт може здивувати вас, та антибіотики ніяк не впливають на вірусні інфекції. Всі ці препарати можна приймати тільки після призначення спеціаліста. Наголошую, що остеопат, гомеопат та інстаграм-блогер – це не спеціаліст! Зверніться до вашого сімейного лікаря.

Поставтесь до власного здоров’я відповідально! Бажаю вам доброго здоров’я!


Ольга Луговська – сімейний лікар медичного центру Оксфорд Медікал, заступник головного лікаря, голова ЛКК


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1291
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

564
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

916
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1982
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3493
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2387 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

743

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

645

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

623

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10279
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1125
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5193
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

931
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2735
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1130
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

325
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

649
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

560
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

612
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

965 2