Як не набрати зайвих кілограм взимку: поговоримо про корисний та здоровий відпочинок

Консультує: Царенко Зоряна Ростиславівна – лікар-гастроентеролог медичного центру «Оксфорд Медікал»

Осіння хандра змінюється на зимову, а наша гіподинамія збільшується у геометричній прогресії. Люди важко переносять холод, тому стараються «економити» енергію та тільки навантажують себе висококалорійною їжею. Як результат, навесні ми бачимо кілька нових складок на животі і кілька нових цифр на вагах.

У чому причина таких змін? Щоб зігрітися, ми стараємося їсти більше. Також у зимовий період кожен з нас чекає на святкові дні: починаючи із іменин Романа, закінчуючи святом Водохреща. Саме у ці дня святкові столи прогинаються під тиском закусок і смачних страв. Смачних, проте жирних, пряних, гострих і калорійних. Переїдання за святковим столом стало головною традицією застілля. Розвантажувальні дні навіть не плануються, адже «потрібно усе з’їсти, щоб не зіпсувалося». Така філософія нашого менталітету і кожен побачить тут частинку себе.

Після свят виникає тривалий застій, так звана «зимова сплячка». Виникає ще одна проблема – нам нудно. Оскільки на вулиці холодно, то ми надаємо перевагу не активному відпочинку, а кільком зайвим походам до холодильника. Перегляд давно планованих серіалів без закусок чомусь не приносить достатньо задоволення, тому ми готуємо бутерброди, купуємо чіпси, печиво і цукерки та багато інших ласощів.

Як вчасно зупинитися та зберегти свою нормальну вагу? Ми приготували кілька порад:

  • ПОРАДА №1

Якщо ви не можете відмовитися від смаколиків за столом – старайтеся смакувати повільно. Відчуйте смак, а не наминайте страви величезними порціями. Перші 20 хвилин ви будете відчувати голод – причина в тому, що сигнал не встиг дістатися до центру ситості. Коли ви їсте повільно, то відчуєте ситість вже у процесі прийому їжі. Якщо ж ви будете їсти надто швидко, то голод різко зміниться відчуттям важкості у шлунку та дискомфортом. Через це відбувається перерозтягнення шлунку і потреба щоразу збільшувати порцію.

  • ПОРАДА №2

Якщо ви відчуваєте голод – випийте склянку води. Часто ми не можемо правильно почути свій організм і тому під час спраги хочемо їсти. В більшості випадків відчуття голоду зникає майже одразу.

  • ПОРАДА №3

Заїдання стресу – реальна проблема. Просто сказати «не хвилюйся», або «не стресуй» - просто, але поставити себе на місце цієї людини може не кожен. Спробуйте скерувати себе у інше русло – відволікайтеся фізичними вправами, іграми, улюбленою телепередачею чи серіалом. Якщо проблема значна – не соромтеся обговорити її із лікарем-психотерапевтом.

  • ПОРАДА №4

Надавайте перевагу активному відпочинку та здоровому сну. Адже недосипання та гіподинамія сприяють швидкому набору зайвих кілограм.

  • ПОРАДА №5

Якщо хочете солодкого – смакуйте свіжими фруктами. Не варто навантажувати себе домашньою випічкою, печивом, цукерками. Легкі вуглеводи стимулюють ліпогенез – утворення жирової тканини. Солодкі газовані води краще замінити на негазовану воду, легкий трав’яний або зелений чай.

  • ПОРАДА №6

Поповнюйте раціон клітковиною. Саме клітковина – універсальний засіб для профілактики застою в кишківнику, геморою, відкладання зайвих кіло. Клітковина не розщеплюється в організмі, проте надає відчуття ситості, тому спожите вами не відкладатиметься у боки та стегна. Також клітковина сприяє покращенню перистальтики у кишківнику. Клітковина міститься у зелені, в цільнозерновій каші, фруктах, овочах.

  • ПОРАДА №7 

Вживайте багато рідини. Цей лайфхак допоможе підтримувати відчуття ситості і без важкої їжі. 

Бажаємо гарного настрою, позитивних вражень та ідеальних для вас параметрів. А про здоров’я попіклуємося ми.

партнерський матеріал

 


12.02.2021 21107
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1078
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

548
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

912
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1957
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3480
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2379 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

738

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

639

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10273
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1119
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5180
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

925
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2730
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1126
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

318
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

644
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

551
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

610
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

959 2