Хрещення 2013: топ-10 правил купання в ополонці

 

На Водохрестя багато людей ухвалювали героїчне рішення про купання в ополонці. Але не для всіх цей подвиг безпечний.

Так, люди віруючі стверджують: купання в ополонці на Водохреща для православної людини – не небезпека, а благо, яке може принести навіть чудесне зцілення від хвороб.

Не братимемо на себе сміливість заперечувати правдивість їхніх розповідей. Але наголосимо, що в кожному з випадків чудесного зцілення є один нюанс: щира та глибока віра.

Подумай, чи така міцна твоя віра, щоб прикритися нею, як щитом під час купання в ополонці на Водохреща? Якщо ні, то перш ніж зважитися на купання, ознайомся з основними правилами купання в ополонці на Водохрестя.

Правило перше для купання в ополонці на Водохрестя:
протестуй свій організм на наявність медичних протипоказань.

Лікарі категорично заперечують проти купання в ополонці на Водохрестя за наявності таких проблем зі здоров'ям:

- запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;

- серцево-судинні захворювання;

- епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку;

- неврити, поліневрити;

- цукровий діабет, тиреотоксикоз;

- глаукома, кон’юнктивіт;

- туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема;

- нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;

- виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;

- венеричні захворювання.


Правило друге: для купання в ополонці на Водохрестя треба правильно вибрати місце.

Водохресні свята для співробітників МНС – це чималий головний біль. Люди лізуть у воду не дивлячись під ноги… Підсумок буває дуже сумним.

Ідеальна ополонка для купання на Водохрестя - це:

- перевірене місце. Бажано організоване, а не сільський ставок опівночі.

- глибина купелі не повинна перевищувати 1,8 м.

- купіль повинна бути обгороджена, щоб уникнути випадкового падіння у воду.

Правило третє для купання в ополонці на Водохрестя:
не забудь про обмундирування!

Тобі знадобляться: купальник або плавки, рушник і махровий халат, комплект сухого одягу. Візьми з собою і якесь взуття, щоб не йти по льоду босоніж – це аж ніяк не кожній людині під силу.

Але зверни увагу, що тапочки не повинні бути на гумовій підошві – вона сковзає. Можна взяти вовняні товсті шкарпетки, в них дійти до ополонки, в них же й плавати.

Після купання треба переодягтися в суху білизну.

Правило четверте для купання в ополонці на Водохрестя: перед купанням злегка розігрійся, але не до сьомого поту. Роздягнувшись, помахай руками, зроби кілька присідань, нахилів. Тіло повинне бути гарячим, але не спітнілим.

Правило п'яте для купання в ополонці на Водохрестя:
православна традиція передбачає троєкратне занурення в ополонку з головою. Але май на увазі, що  купання в ополонці на Водохрестя – це не канон, а традиція. Тобто не буде гріхом, якщо ти побережеш свою голову, знаючи, що з мокрим волоссям по морозу – не велика радість! Зокрема якщо на інший кінець міста громадським транспортом.

Правило шосте для купання в ополонці на Водохрестя:
бережися ейфорії! Багато людей, занурившись у воду, відчувають прилив нестримної радості, що провокує їх затриматися у воді хвилин на п'ять. Май на увазі, що цей напад радості – не благодать Божа, а наслідок найскладніших хімічних реакцій, що відбуваються в організмі під впливом холоду. Затримавшись у воді під впливом ендорфінів, ти ризикуєш своїм здоров'ям.

Правило сьоме для купання в ополонці на Водохрестя:
зігрійся після купання! Розітрися рушником, швидко одягнися. І випий щось гаряче: припасений заздалегідь чай, наприклад.

Правило восьме для купання в ополонці на Водохрестя:
ані краплі спиртного до купання! І максимум, що можна собі дозволити потім – це трохи церковного кагору. Поширена думка про те, що спиртне гріє організм. Але це тільки в перші півгодини після прийняття! Потім настає зворотний ефект, що може обернутися серйозними застудами.

Правило дев'яте для купання в ополонці на Водохрестя:
  довіряй своєму організму! І, якщо погляд на холодну воду викликає в тобі жах, подумай ще раз – чи варто?

Правило десяте для купання в ополонці на Водохрестя:
не заходь у воду без молитви. Хоч навіть короткої  («Отче наш», наприклад), нехай своїми словами, але звернися цього дня до Бога зі словами, що йтимуть із самого серця.

І, перш ніж зайти у воду, поговори з нею. Вода – це особлива інформаційна сутність у будь-який день року. А на Водохрестя вона справді жива. Попроси її очистити тебе від старого, непотрібного, і наповнити тебе світлом і чистотою!


Лариса Воробйова

журналіст


Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

558
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1738 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1087 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

522
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6867 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11321 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

298

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1029

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1075
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

235
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

809
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

668
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

631
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4405
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

253
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734