Громадяни, які не мали зареєстрованого місця проживання, зможуть проголосувати на місцевих виборах

11 червня Центральна виборча комісія схвалила постанову «Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання».

Цей документ надає можливість голосувати громадянам, які з різних причин не мають штампу «прописки».

За офіційними даними Державного реєстру виборців, таких виборців в Україні станом на червень 2020 року, налічувалося більше ніж 1 мільйон. У громадській організації «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» повідомляють, до цих даних не включені відомості про громадян України, які ніколи не мали зареєстрованого місця проживання. Зокрема, йдеться про дітей внутрішньо переміщених осіб, значна частина з яких при отриманні паспорту не змогли зареєструвати місце проживання – ані за адресою покинутого житла, ані за нової адресою проживання.

Тому заступник голови ЦВК Сергій Дубовик, презентуючи постанову перед голосуванням, відзначив, що «цим ми продовжуємо діяльність на зміцнення конституційних прав громадян та гарантування права кожному громадянину брати участь в управлінні громадою шляхом голосування на виборах».

Постанова набирала чинності з 1 липня 2020 року Тож виборці без офіційної реєстрації матимуть право і можливість проголосувати на місцевих виборах вже восени цього року.

Що необхідно зробити?

Подати заяву до органу ведення Державного реєстру виборців і додати копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси виборця.

Коли?

У період з 1 липня 2020 по 9 вересня (тобто не пізніше ніж на 5-й день з початку виборчого процесу).

Як?

Заява в паперовій формі може бути подана особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.

Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем з використанням кваліфікованого електронного підпису через електронний сервіс, розміщений на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Які документи підготувати?

До заяви виборець повинен додати:

а) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорта громадянина України у вигляді книжечки або ID картки, або тимчасового посвідчення громадянина України (для тих, хто нещодавно набув громадянство України);

б) копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси.

Документами, що обґрунтовують визначення виборчої адреси, можуть бути:

Договір оренди житла;

Довідка про взяття на облік ВПО;

Документ, що підтверджує догляд за особою;

Документ, що засвідчує підприємницьку діяльність;

Документ, що підтверджує право власності на житло;

Документ, що підтверджує право користуватися житлом;

Документ, що засвідчує шлюб або родинні зв’язки.

Строки розгляду заяви:

Заява виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, розглядається органом ведення Реєстру не пізніше п’ятнадцяти днів від дня її отримання.

Обмеження:

Виборець без зареєстрованого місця проживання, який визначив свою виборчу адресу відповідно до цього порядку, зможе змінити виборчу адресу не раніше ніж через 180 днів після цього.

Нагадаємо, 18 травня 2020 року Центральна виборча комісія ухвалила Постанову №88 «Про порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси на іншу, ніж адреса зареєстрованого місця проживання», яка суттєво спростила зміну виборчої адреси для виборців, що мешкають поза офіційним місцем реєстрації.

Закликаємо виборців, які з різних причин не мають «прописки», підготувати документи заздалегідь та звернутися до відділу ведення Реєстру виборців за місцем фактичного проживання або онлайн. Звертаємо увагу, що оскільки місцеві вибори вже зовсім скоро, то подати заяву про зміну або визначення виборчої адреси можна не пізніше 9 вересня.

Місцеві вибори згідно з Конституцією мають відбутися 25 жовтня 2020 року.

Форму заяви виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, щодо включення до Реєстру або зміни виборчої адреси, яка встановлена постановою Центральної виборчої комісії від 2 червня 2020 року № 96, можна завантажити тут.


31.08.2020 1177
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

120
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1665
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3120
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1119
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1145
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1180 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

214

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1085

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

908

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

303
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2469
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1225
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1291
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

535
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15165
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7466
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

310
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

469
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

428
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

364
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

456