Грант для активного студентства на 3 тисячі гривень від фонду «Заради добра»

 

Минулої п’ятниці в актовій залі Коломийського педагогічного коледжу відбувся круглий стіл, приурочений проблемі формування активної життєвої позиції учнівської та студентської молоді міста.

 

На заході були присутні директори та заступники коломийських вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, керівники молодіжних студентських органів самоврядування, сенатів, парламентів, активісти та влада міста.

 

Зустріч була організована з ініціативи студентського парламенту Коломийського педагогічного коледжу, яка була підтримана Молодіжною радою при міському голові, зокрема її головою Інною Якуб’як. Директор Коломийського педагогічного коледжу Валерій Ковтун представив усім присутнім учасників круглого столу, серед яких були: заступник міського голови з гуманітарних питань Ігор Граділь, начальник Коломийського управління освіти Марія Грицан, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Володимир Колесник, директор молодіжного благодійного фонду «Заради добра» Андрій Волощук, директор міського Палацу культури Юрій Михайлюк.

 

На початку зустрічі Валерій Ковтун зазначив: «Сьогодні нам дуже приємно, що ми маємо таку активну молодь у нашому місті. Це молоді люди, яких не потрібно ні до чого змушувати, вони ініціативні, креативні, вони подають нам нові ідеї. Саме завдяки ініціативам активної молоді щось робиться. Це молодь, яка сама долучається до розбудови нашої держави».

 

Інна Якуб’як, модератор та головний організатор зібрання, сказала, що тема круглого столу є нині дуже актуальною і головна його мета – привернути більше уваги влади до проблем молоді, до її ініціатив, а також налагодити тісні контакти з головами учнівського самоврядування, з містом, зі школами. «Дуже символічно, що цей захід відбувається в педагогічному коледжі, оскільки його випускники працюватимуть з дітьми, з підростаючим поколінням, а це майбутнє нашої держави, це – активна молодь з новими ідеями, з новими ініціативами, – сказала голова Молодіжної ради.

 

Спеціаліст у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради Адріана Кудла, яка була також запрошена на захід, розповіла про деякі статистичні дані, які стосуються молоді у нашому місті. Станом на 1.01.2012 року у Коломиї мешкає 30 тис. осіб віком до 35 років; у місті діє дев’ять вищих навчальних закладів різного рівня акредитації, в яких навчається майже 6 000 студентів; у місті зареєстровано понад 50 громадських організацій, серед них і молодіжні організації; в міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на обліку є 35 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; у Коломиї зареєстровано 47 наркозалежних молодих осіб, з яких всі вживають наркотики ін’єкційним шляхом, також 34 молоді особи ВІЛ-інфіковані.

 

–     Найактивнішими молодіжними громадськими організаціями у Коломиї, які тісно співпрацюють з міським відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, є Молодіжна рада при міському голові, благодійний фонд «Заради добра», громадська організація «Фонд пам’яті А. Федчука» та громадська організація «Український рід». Саме ці організації співпрацюють з владою, між собою та розвивають інтелектуально-культурне і спортивне дозвілля молоді нашого міста. Спільними зусиллями цих організацій лише за 2011 рік було проведено понад 35 масових заходів для молоді, – зазначила А. Кудла.

 

Далі з доповідями виступали члени Молодіжної ради при міському голові та голови студентських рад політехнічного, економіко-правового та медичного коледжів міста, а це Іванна Мельничук, Олег Глиняйлюк, Назар Удуд, Денис Угорчук. Говорили про перспективи розвитку студентського самоврядування у ВНЗ, про роль учнівського самоврядування у процесі формування майбутньої української еліти, про формування національної свідомості та здорового способу життя студентської та учнівської молоді у сучасних умовах. Окрім того, що адміністрація кожного навчального закладу по можливості надає фінансування, це залишається основними проблемами студентського самоврядування. Розв’язати цю проблему молодим людям запропонували волонтерською працею, екологічними акціями, молодіжними грантами та проектами у місті, новими ідеями. А директор педколеджу Валерій Ковтун сказав: «Можливостей шукати гроші є дуже багато, але спочатку має бути здорова ідея. Організувати роботу потрібно так, щоб привернути увагу до себе». Заохочувальними також в кожному закладі є іменні стипендії. Наприклад, у педагогічному коледжі – це стипендія імені М. Підгірянки, ім. А. Кос-Анатольського, ім. В. Проців, ім. М. Стельмаховича. Також щорічно в коледжі проводиться велике свято «За знання», цьогоріч воно відбудеться 7 травня, де відзначають і нагороджують кращих студентів коледжу у різних номінаціях.

 

Директор МБФ «Заради добра» Андрій Волощук зауважив, що не завжди потрібні великі кошти, щоб щось провести чи організовувати. І фонд разом з Молодіжною радою це довів, коли проводили акцію щодо здачі крові чи щодо збирання сміття. Ці проекти не потребують фінансових затрат, але натомість є соціально-важливими.

 

Андрій Волощук наголосив на тому, що такі форуми і круглі столи потрібно організовувати частіше, хоча б щомісячно чи один раз у квартал, і зупинятися конкретно на якомусь важливому питанні – чи це патріотичне виховання, чи просвітницька робота та інше. Він запропонував студентам для заохочення та стимулу написати молодіжний грант соціального спрямування, а кращий буде відзначений фондом «Заради добра» грошовою премією в 3 тис. гривень вже в кінці травня. Грант потрібно подати протягом травня 2012 року. Також кращі учні та студенти, молоді активісти щомісяця будуть заохочені поїздкою до аквапарку у Івано-Франківськ або іншою екскурсією. Нагадаємо, що цієї зими молодіжний фонд «Заради добра» організовував поїздки активної молоді та студентства на гірськолижний курорт «Буковель».


03.05.2012 2010 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1448
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2706
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2216
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2292
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6871 61
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2572 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

457

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1295

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1386

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1568
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

411
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

273
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

676
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

167
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26639
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

641
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10569 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

176
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

198
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

508
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

650
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

716