Грандіозні концерти, міжнародні фестивалі та неймовірні івенти: чим запам'ятався Івано-Франківську День міста 2019 (фото)

Понад 20 країн-учасниць, десятки найвідоміших артистів та колективів України й світу, серед хедлайнерів: The Hardkiss, KAZKA, Eneli, 14 просторів для дітей та дорослих… і це тільки маленька частина грандіозного дійства! День міста Івано-Франківська та фестиваль «Карпатський простір» відвідало понад 200 тисяч гостей з 75 країн світу.


Упродовж трьох днів Івано-Франківськ став столицею  живопису, скульптури, літератури, кіно, театру, музики та народних мистецтв. На локаціях просто неба розташувались ярмарки, кухні різних країн та вперше цьогоріч запрацювала кавова локація.

Країни-учасниці фестивалю: Україна, Грузія, Польща, Азербайджан, Болгарія, Угорщина, Молдова, Іспанія, Австрія, Литва, Латвія, Естонія, Нідерланди, Франція, Білорусь, Словаччина, Румунія, Чехія, Німеччина, США, Китай.

Так, вже вранці 3 травня майстри вогню та металу з 18 країн розпочали XVII Міжнародний фестиваль «Свято ковалів».

Вогняне відео арт-шоу та видовищне ковальське шоу «Ковчег» - і це ще далеко не все, чим дивували ковалі франківчан та гостей міста цими днями. На «Свято ковалів» завітали майстри з Австрії, Нідерландів, Британії, Росії, Румунії, Туреччини, США та інших країн. Також вперше приїхали представники з Китаю.

Родзинкою фестивалю стало «Нічне кування», на яке можна було подивитися у суботу, 4 травня з 20.00 до 23.45 год у центрі міста позаду медуніверситету.

Цього року в Івано-Франківську відбувся перший Міжнародний фестиваль живої скульптури. У старому середмісті ожили статуї з Польщі, Іспанії, Німеччини, Болгарії, Нідерландів, Білорусії та України.

Серед героїв - король і мушкетер, пекар, козаки, дзеркальні люди, Аладдін, бульбашкова фея, газетні люди, маг, містер і місіс Сміт, людина-мох та багато інших. 

Також, з нагоди Дня міста в Івано-Франківську постійні мешканці та гості мали змогу пошукати лицарів Карпат у вікнах адмінбудівлі облдержадміністрації.

Акція з підпільною назвою «Прозорість влади» відбулася на вулиці Грушевського – перед «білим будинком».

У рамках відкриття міжнародного фестивалю "Карпатський простір" в центрі Івано-Франківська пройшла театральна хода.

Франківців вітали артисти Київської естрадно-циркової академії, клубу історичної реконструкції “Норман”, естрадно-духовий оркестр та мажоретки Калуського коледжу культури і мистецтв, театру “Воскресіння”, DJ Sky. Також відбувся автопробіг ретрокарів.

Ввечері перший день святкувань завершив концерт відомого українського поп-рок гурту "The Hardkiss". Концерт зібрав сотні франківців та гостей міста. Не зважаючи на холод та сильний дощ, фанати охоче підспівували відомі хіти гурту.

Вже 4 травня,  в Івано-Франківську відбувся щорічний Всеукраїнський Велодень. У ньому взяли участь 2458 велосипедистів. Таким чином було встановлено рекорд України, на що і розраховували організатори.

Потім посол Грузії готував хачапурі та поділився рецептом сацебелі. На площі біля кінотеатру "Люм'єр" зібрались десятки гостей фестивалю на дегустацію. Особливістю грузинської кухні, як і будь-якої національної, є застосування певних продуктів, розповсюджених тільки на Кавказі, і, як наслідок наявність певних страв, популярність котрих отримала всесвітнє визнання.

Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні Гела Думбадзе продемонстрував, як готують хачапурі. Також приготував грузинський салат, крім того розповів, як готувати сацебелі. 

Другий день на головній сцені фестивалю виступив відомий український музичний гурт “KAZKA”.

Зазначимо, до Івано-Франківська музиканти приїхали в особливому складі: разом із солісткою Олександрою, клавішником Нікітою та майстром духових інструментів Дімою на сцені запалювали віртуозний барабанщик Євген та тріо хористок Дарини, Ярини і Василини.

Варто нагадати, що перед виступом гурту KAZKA франківець зробив пропозицію своїй дівчині. 

У неділю, 5 травня, сотні франківців пройшлись урочистою ходою з нагоди Дня міста. 

Цього ж дня, на площі Ринок встановили бронзову копію наріжного каменя першої в місті української церкви.

Копію каменю виготовило КП "Простір Інноваційних Креацій "Палац". Сам камінь був знайдений під час розкопок під катедральним собором УГКЦ.

Вже вдруге у рамках святкування Дня Міста та Міжнародного Фестивалю "Карпатський Простір" в Івано-Франківьску відбувся модний показ колекції українських дизайнерів "Край-Ка".

Свої колекції представили: Любава, Оксана Бейлах, Ольга Стрельцова, Різник Людмила, Петрів Оксана, Шуневич Галина, Маріанна Назарук, "Вуставка", "Гаптувальня". 

У третій день святкувань, франківців та гостей міста з головної сцени фестивалю "Карпатський простір" вітав відомий український співак Арсен Мірзоян.

Попри дощ та холод, сотні поціновувачів творчості Мірзояна прийшли послухати свого улюбленого виконавця.

IV Міжнародний мистецький фестиваль «Carpathian Space 2019» і святкування Дня міста на головній сцені завершила виступом відома світова співачка Eneli. Як і обіцяла, заключне шоу стало яскравим завершенням фестивалю.

Насамкінець о 23:00 год на майдані Шептицького відбулося феєричне світлове шоу та мапінг.

Глядачі впродовж 15 хвилин мали змогу спостерігати на стінах Художнього музею гру світла та фантазії авторів ідеї.Світлове та лазерне шоу творили Віталій Павлюк, мапінг - VJ group CUBE.

Отож, вкотре Івано-Франківськ довів, що може дарувати гостям та мешканцям міста неймовірні і незабутні враження. Перевтілення вдалося. До зустрічі наступного року!!! 

Автор: Лілія Горковенко-Маршалко


07.05.2019 Лілія Маршалко 13948 4
Коментарі (4)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1456
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2719
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2224
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2299
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6889 61
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2581 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

463

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1306

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1394

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1575
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

418
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

283
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

684
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

175
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26646
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

648
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10577 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

184
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

205
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

515
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

662
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

723