Графіка, живопис, скульптура: у палаці Потоцьких стартував проєкт закарпатських митців (ФОТО)

У четвер, 23 вересня, на території Комплексу колишнього палацу Потоцьких в Івано-Франківську, закарпатські митці представили свої роботи в рамках проєкту «За місцевим часом».

Про це інформує журналістка Фіртки.

Художники та мистецтвознавці Закарпаття представили своє бачення, як людина взаємодіє з часом та які наслідки такої "співпраці".

«За місцевим часом» - це прояв закарпатської специфіки. Коли всі раніше орієнтували час на Москву, а зараз всі орієнтують за Києвом, місцеві люди все ж орієнтуються за часом європейським, тому це буде різниця в часі. У кожному районі Івано-Франківська час тече за своїми законами, це умовна величина. Тому це поняття нашого місцевого часу можна співвіднести з місцевим часом прикарпатського творчого простору», - пояснює Тарас Табака, художник-проєктант.

Ініціаторка проєкту Інна Базюк розповідає, початкова ідея створення проєкту виникла тоді, коли відбулась презентація концепції розвитку палацу Потоцьких.

«Початкова ідея – це показати мости між Закарпаттям і Прикарпаттям, показати їхню дружбу. В мешканців Закарпаття є те, чого немає у нас на Франківщині.

Вони дуже дружній народ, тримаються разом, завжди разом і все роблять спільно. Ми запросили закарпатських митців. Своєю чергою вони з радістю погодились.

Ці регіональні «мистецькі мости» допоможуть в обміні інформацією. Тут зараз є понад 60 робіт. Вони всі різні, але водночас їх потрібно зрозуміти, пропустити через себе. Мені цікаво поспостерігати, який буде фідбек від нашої громади, зокрема від містян та художників міста», - розповідає Інна Базюк.

Художник Олег Сусленко презентує в Івано-Франківську роботи з автобіографічного проєкту «to be famous is so nice».

«Проєкт про мої травми, які я важко переживаю як художник. Назва проєкту, це слова з пісні. І взагалі я люблю у своєму творчому методі брати цитати із музичних творів і робити певні ілюстрації музичного твору, який на мене дуже вплинув», - каже митець.

Окрім презентації своїх робіт, Олег Сусленко 24 вересня, о 17:00 год проведе лекцію.

«Я буду розповідати про арт-угрупування гуртка «Есмарха» - про людей, які у 2009 році зібрались для того, щоб об’єднати свої сили і перебороти все зло, яке у мистецтві на той момент, на нашу думку, утворилось», - додає художник.

Подія «За місцевим часом» триватиме три дні з 24 по 26 вересня.

«У суботу, 25 вересня, ввечері буде завершення, ми плануємо творчий експеримент, щоб представники Івано-Франківського віджей-клубу разом з закарпатськими митцями зробили поєднання відео та звуку з роботами художників і, можливо, народиться спільний новий проєкт», - додає Інна Базюк.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"(Не) замість зброї": в Івано-Франківську відкриють виставку плакатів намальованих під час Майдану

Гривня АРТ: у Коломиї представили понад 200 картин, які створені з грошових купюр (ВІДЕО)

"Дні Європейської спадщини": у Франківську відбулася виставка стародруків міста

Народні герої та українські звичаї: в Івано-Франківську відкрили виставку творів (ВІДЕО)


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1024
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2416
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2059
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2094
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6371 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2387 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

260

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1077

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1116

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1325
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

202
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

539
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1998
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26440
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

496
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10399 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7939
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

484
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

344
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

490
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

569
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1512