Гол Адріано як діагноз..., або Чому ми такі "бідні"?

 

 

Для "не-футболістів" - в футболі існує правило "fair play" ("чесної гри"). Однією з головних його зовнішніх ознак є та, що при вимушеній зупинці гри, команда повертає м'яч тій, яка володіла ним на момент зупинки.

 

Кілька днів тому в матчі Ліги Чемпіонів стався епізод, який зворохобив весь футбольний світ - футболіст донецького "Шахтаря" Луїс Адріано забив ганебний гол, яким зрівняв рахунок в матчі "Шахтаря" з датським "Норшелландом" - він підхопив м'яч, який адресувався супернику, обвів здивованих "стоячих" захисників і воротаря - і забив гол:

 

    

 

Як на цей "гол" відреагувала футбольна Європа, кілька заголовків: "В деяких босів, тренерів та футболістів "Шахтаря" немає моралі", "Шахтар" і Фейр Плей - це різні поняття", "Шахтар забив найбрудніший гол в історії футболу", "Щахтар в Лізі Чемпіонів йде далі, але втративши честь"...

Німецький Bild назвав матеріал про гру "Гол-шахрайство в Лізі чемпіонів".

Легендарний німецький футболіст Лотар Маттеус: "Це неспортивна поведінка, яка не знає аналогів. Всі очікували, що Шахтар віддасть м'яч суперникові. Для того, щоб дотриматися правил "чесної гри", вони повинні були дозволити данцям забити в наступній же атаці..."

Хайко Фогель: "Ця афера не потрібна була Шахтарю."

Англійський  The Sun виніс матеріал про "гол" Адріано окремо від самого матчу. Англійці описали ситуацію, приправивши її смачним коментарем від спортивного директора Норшелланда Яна Лаурсена: "Сподіваюся, мій син був у своєму ліжку, коли Шахтар забивав цей гол".

Провідне італійське видання La Gazzetta Dello Sport. "Шахтар, що ти робиш?" - з таким заголовком вийшла замітка про матч в Данії. У матеріалі докладно описується ситуація з голом, а висновок простий, зрозумілий і не вимагає перекладу - "нечесна гра". Дії Луїса Адріано італійці називають "найгіршим моментом футбольного вечора в Лізі чемпіонів".
 

Французька L'Equipe також назвала вчинок українського бразильця "ганебним".

І так далі... Подібні оцінки всюди - від Європи до Південної Америки...

 

У травні цього року схожий момент трапився в Норвегії, в матчі Бранна проти Ліллестрема. За рахунку 2:1 на користь Бранна господарі випадковим чином зрівняли рахунок. У атаці гравці Ліллестрема розступилися, і Акабуезе відновив статус-кво. Ось так:

 

 

Тренер "Шахтаря" Мірча Луческу вже після гри вибачився за поведінку його футболістів.

Хоча тренер датчан потім розповів, що він бачив як помічник тренера "Шахтаря" висловив задоволення діями Адріано, коли той забивав свій "гол"...

Сам Адріано каже, що він не винен, - бо забив гол через "інстинкт нападника"...

...Зараз донечани кажуть, що вони намагалися пропустити гол одразу ж після різіграшу його з центру поля датчанами, але захисник Тарас Степаненко не зрозумів цього "задуму" і не дав це зробити... Нібито виправдовуючись, він таки зробив обмовку "по Фрейду": "Мені шкода, я не зрозумів... Але мане вчили, що за допомогою "fair play" матчі не виграються..."

А на своїй сторінці в мережі Facebook генеральний директор клубу "Шахтар" Сергій Палкін написав "чисто по-українськи": "У донецькому "Шахтарі" шкодують про гол Адріано, підтримуючи нападника. Думка Адріано повністю співпадає з позицією клубу з даного питання".

 

...А колись в Норвегії мені розповіли, що в них розкривається 98 відсотків злочинів. Але не тому, що там так добре працює поліція. Звично там 30 відсотків злочинів розкриває поліція "за гарячими слідами", а решта 68 відсотків - злочинці самі на протязі року приходять "з повинною", бо докори сумління не дозволяють їм спокійно жити далі...

Мораль: Чи є питання чому норвежці, датчани і "інші шведи" живуть добре, а ми такі "бідні"? Очевидно тому, що "дурні", бо не розуміємо, що моральність це не тільки комфортно, але і вигідно...

 

 


30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1350
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

574
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

919
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1985
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3496
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2392 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

744

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

646

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

624

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10283
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1127
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5195
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

932
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2739
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1132
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

328
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

650
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

563
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

967 2