Гірськолижний сезон: у Славському чекають морозу, а в Буковелі відкривають санну трасу

Ось і настала зима. Хоч за вікном снігу поки не знайдеш, але будьте певні - час кататися на лижах настав! І аж ніяк не по асфальту, як подумають скептики - там, куди щороку з`їжджаються любителі активних розваг, все вкрито щільною білою ковдрою. Якою б не була погода в містах, у високогір`ї Карпат уже лежить сніг і тамтешні курорти чекають охочих покататися. На окремих схилах засніженість забезпечують за допомогою снігових гармат, а в інших місцях і цього не потрібно - на висоті сніг все одно тримається.

Шанувальники засніжених вершин і схилів вже витягують з шаф запилені гірськолижні костюми та починають підбирати місця, де вже зараз можна розважитися і відпочити на свіжому морозному повітрі. А ми підкажемо, куди можна поїхати на лижі в Західній Україні.

Прикарпаття: Буковель

Найпопулярніший гірськолижний курорт відкрив сезон катання ще 2 грудня. Тут можуть кататися як новачки, так і професіонали - є траси різного рівня складності. І навіть мінлива погода не стане перешкодою - не буде снігу, схили вкриють штучним. На минулих вихідних тут влаштували масовий костюмований спуск на лижах. Також цього року тут вперше з`явиться санна траса - її вже незабаром запустять.

- Більше трьох кілометрів можна буде проїхати на санчатах з гірки, - зазначила кореспонденту PRESS-ЦЕНТР прес-секретар курорту Оксана Островська. - Перейняли досвід Австрії - на курорті Земмеринг, який є побратимом Буковеля, цей атракціон надзвичайно популярний, його люблять і діти, і дорослі. В цілому, у нас 68 кілометрів лижних трас, і половина з них уже запущені, також працюють майже всі підйомники - 14 з 16-ти.

Однак, організатори обіцяють, що не санчатами єдиними тішитимуть відвідувачів. Вже через тиждень-другий відкриються крижані готель, бар і ресторан. Стіни, посуд, навіть меблі (хоча, як натякнули кореспонденту PRESS-ЦЕНТР, меблі «холодом не дихають», значить - просто стилізація), зроблені з льоду і снігу з гірських вершин. В номері готелю температура - від -2 до -5. Правда, обіцяють, що гості не замерзнуть - їх будуть зігрівати спальниками, в яких комфортно ночувати і при -12, і овечими шкурами. В готелі буде 10 номерів - кожен розрахований на дві людини. Відкрити льодові приміщення без ризику, що споруди розтануть, поки не можуть - чекають стійкого мінуса. Ціни на проживання в «сніговому замку» стануть відомі пізніше.

А ось скільки коштує покататися, вже відомо. Один підйом - 65-250 гривень, один день - 975 гривень, прокат лижного спорядження - 110-390 гривень/день.

Львівщина: Славське…

У Славському також готуються до активного сезону. Тут лижники можуть покататися на схилах одразу кількох гір. Одна з найпопулярніших - Тростян, висота якої 1235 м. Шкода, але цей курорт більше залежний від погоди – снігові гармати хоч і є, але не скрізь, і працюють, швидше, як допоміжний засіб. Без снігу тут не обійтися ніяк - висота пристойна, але він все одно реагує на теплінь - стає мокрим, важким. Тому співробітники курорту поки радять відкласти поїздку сюди хоча б до 20 грудня.

- Крім того, в горах дуже сильний вітер, підйомники не працюють, та й лижникам ми кататися зараз не радимо - падати на такий сніг куди болючіше, - зазначили кореспондентові PRESS-ЦЕНТР співробітники курорту. - Тому, щоб уникнути травм, краще трохи зачекати. А після 20-го чекаємо всіх з радістю.

Читайте також: Новий рік під пальмою, у горах чи в гостях у Санти Клауса: куди поїхати святкувати

Правда, ближче до Нового року синоптики обіцяють чергову відлигу, тож варто добре постаратися, щоб вписатися в морозний проміжок часу, який буде недовгим. Залишається сподіватися, що у цей час гори в Славському вкриються снігом, і коротке тепло не зможе вплинути на плани лижників.

Один підйом у Славському коштує - 30 гривень (на деяких горах дорожче, при тому - за оглядовий підйом без спорядження). Один день катання - 300-500 гривень, прокат спорядження - від 50-70 гривень за день.

... або Майдан

Це село знаходиться в Жовківському районі на Львівщині. І тут незабаром теж можна буде покататися - для любителів лиж вже все облаштоване. Влітку, коли на вулиці тепло, сюди їздять на шашлики, рибалку та інші розваги на свіжому повітрі, а взимку - з`їжджаються охочі покататися. Є підйомник, можна проїхатись на сноутюбі, піднятися на бебіліфті. Звичайно, цим шанувальників засніжених вершин і схилів не здивуєш - але про цей курорт поки знають не всі.

Тарифи: один підйом - 50 гривень, один день - 350 гривень, прокат лижного спорядження - 120 гривень на день.

Закарпаття: Драгобрат

Ще один неймовірний курорт, який щозими відвідує маса відпочиваючих, це Драгобрат – найбільш високогірний в Україні. Розташований на висоті 1300-1700 м над рівнем моря. Тому тутешнім схилам «плюс» на вулиці не страшний - на такій висоті сніг тримається, і вже зараз його досить багато. Правда, і тут погода трохи зіпсувала лижникам настрій, хоча саме зараз на Драгобрат поспішає безліч туристів.

- Снігу багато, вистачить і для катання, і для ліплення снігових баб і ще Бог знає чого. Але він мокрий, жорсткий, а на горі дуже сильний вітер. Може, помиляюся, але мені здалося, що гірше ураганного - важко навіть йти, - зазначає один з лижників, який зараз відпочиває на цьому курорті. - Вітер просто зносить, в таку погоду не працюють і підйомники.

- З погодою все погано. Був з четверга по неділю - на першій чверті траси ще нічого, а вище - хуртовина, видимість не більше кількох метрів, - каже інший лижник.

Втім, у високогір`ї вітрами навряд чи можна когось здивувати. Тим більше лижники впевнені, хуртовина зараз - запорука того, що покататися можна буде і в квітні. І, вірте - не вірте, а навіть при таких умовах браку туристів Драгобрат не відчуває - люди їдуть масово.

Один підйом тут коштує - 35-70 гривень, за день доведеться викласти 650 гривень. Прокат лижного спорядження – від 60 гривень за день.

Погода – пані з мінливим настроєм, від якого досить часто залежить і відпочинок туристів. І хоча півдня-день простою засмучують, все ж споглядання на чарівні засніжені вершини Карпат, та п’янке морозне гірське повітря зроблять свою справу, і поганий настрій надовго не затримається.

Олена МАТЮЩЕНКО

 


15.12.2017 4711 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

615
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11134 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1868
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1766
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2763
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4622

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

373

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1065

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1473

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1341
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1721
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1536
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1246
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

614
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

693
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1885
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2168 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20385
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

364
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

714 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

748
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1098