Галицький кореспондент: Фейсом об контроль. Українці бояться своїх захисників

 

В Івано-Франківську бійці "Беркута" не пропустили відвідувачів у нічний клуб: в результаті у молодої жінки зламана рука, а в її супутника - перелом носа та щелепи.

 

У ніч проти неділі, 22 січня, при вході до нічного клубу "Пасаж Гартенбергів" в центральній частині Івано-Франківська виникла масова бійка із втручанням наряду міліцейського спецпідрозділу "Беркут", який за угодою у нічний час здійснює охорону цього розважального закладу.

 

 

Як згодом стало відомо, в результаті сутички постраждали двоє відвідувачів клубу - у 31-річного мешканця Івано-Франківська діагностували перелом носа та щелепи, у 30-річної івано-франківчанки - зламана в лікті ліва рука. За даними міліцейської прес-служби, під час колотнечі дісталося також одному зі спецназівців, у сержанта - синець під правим оком.

 

Як розповідають очевидці, все почалося з того, що група з шести осіб, три молодих пари, близько половини першої години ночі спробували завітати до нічного клубу на дискотеку. На жаль, один з відвідувачів не пройшов встановлений у цьому закладі "фейс-контроль" - був, начебто, надміру нетверезим.

 

У міліцейській прес-службі стверджують, що коли охорона закладу не пропустила цього відвідувача, уся компанія почала поводитися неадекватно. "Один з чоловіків ногою відчиняв двері", - стверджують правоохоронці. На таку хуліганську поведінку зреагували два бійці "Беркута", які несли тут службу, і прогнали відвідувачів від входу.

 

Все, що відбувалося потім, зафіксоване камерами відеоспостереження нічного клубу. На запису видно, що учасниками бійки, окрім згаданої компанії та двох "беркутівців", були ще троє осіб у цивільному. У міліції кажуть, що ці троє - випадкові відвідувачі нічного клубу, які перекурювали на вулиці і яких, буцімто, хулігани спровокували на бійку. Особи цих трьох чоловіків встановлені, у них взято свідчення.

 

Щодо дій правоохоронців проводиться внутрішнє службове розслідування. Проте речники обласної міліції уже тепер стверджують, що на осіб, які порушували громадський спокій, міліціонери лише одягнули кайданки, але фізичну силу до затриманих, начебто, не застосовували.

 

Як стало відомо, командир роти міліції особливого призначення "Беркут" Володимир Угринчук, мабуть, про всяк випадок провідав потерпілого Ростислава Б. у лікарні і намагався порозумітися з ним "по-людськи", пообіцявши, що перед ним можуть вибачитися і відшкодувати збитки. Під час цієї розмови він запевняв: якщо його бійці були винні, вони будуть покарані. Але це мають встановити відповідні слідчі органи.

 

Потерпілі ж наразі озвучили своє бажання добитися покарання для працівників міліції. Зокрема, побитий чоловік стверджував, що він нікого не чіпав пальцем, але працівники міліції його брутально кинули лицем на асфальт, знепритомнілого били по голові і закували в кайданки. "Вони просто ввійшли в раж", - заявив він.

 

Власник нічного клубу "Пасаж Гартенбергів", відомий франківський бізнесмен Олександр Долішній пояснив, що в його закладі дійсно існує "фейс-контроль" і не кожного відвідувача сюди пропускають. "Охорона має право не пропускати відвідувачів, коли бачить, що вони можуть створювати для нас проблеми, - відзначив пан Долішній. - Люди, які приходять до нас відпочивати, мають бути у пристойному одязі, не обов'язково повністю тверезі, але й не п'яні, ще не пропускаємо дітей - от і все".

 

За словами Олександра Долішнього, угода зі спецзагоном "Беркут" про охорону громадського порядку укладена від першого дня роботи нічного клубу. Досі ні у нього, ні у відвідувачів не було претензій до бійців "Беркута".

 

"За великим рахунком, ми й тепер не маємо підстав відмовлятися від присутності "Беркута", - зауважив власник нічного клубу. - Я не можу оцінити адекватність їхніх дій у тій ситуації, бо не знаю, як правильно повинен поводитися працівник міліції, коли на нього кидаються люди, а я це на відеозаписі бачив. У них мають бути для цього внутрішні правила, інструкції. Я вважаю, що імідж нічного клубу може псувати не присутність "Беркута", а п'яні, які неадекватно поводитимуться всередині закладу".

 

Богдан СКАВРОН

До теми:

Українці бояться своїх захисників

 

Тільки 7% громадян почуваються безпечно, коли виходять на вулицю з настанням темряви, лише кожен десятий українець цілком довіряє міліції. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг».

 

 

Українцям страшно: лише 2% опитаних вважають, що за 2011 рік рівень безпеки життя в країні підвищився, 41% громадян не бачать жодних змін, а 48% впевнені, що погіршився.

 

Прикметно, що більше захищеними почуваються мешканці Західної України, менше - Півдня та особливо Сходу, де лише чверть громадян почуваються швидше безпечно.

 

63% опитаних бояться стати жертвою фінансових махінацій та шахрайства, майже стільки ж - бояться нападу хуліганів на вулиці (61%), пограбування квартири, машини (60%), пограбування на вулиці (57%). Майже половина опитаних бояться бути засудженими за злочин, який не скоювали.

 

На думку респондентів, серед правоохоронних органів найбільше заслуговує на довіру Служба безпеки України (16% - цілком заслуговує на довіру, 25% - не зовсім заслуговує і 26% - зовсім не заслуговує). Близько 12% опитаних вважають, що цілком заслуговує на довіру прокуратура, майже стільки ж - 10% - вважають, що цілком заслуговує на довіру міліція, податкова та митниця. Міліції в цілому довіряють більше, ніж ДАІ. На думку опитаних, найменше заслуговує на довіру в Україні суд (лише 8% - цілком заслуговує на довіру, 34% - не зовсім заслуговує і 43% - зовсім не заслуговує).

 

Цікаво, що до місцевих правоохоронців рівень довіри вищий, ніж до правоохоронної системи в цілому. Якщо місцевій міліції повністю не довіряють 29% опитаних, то загалом міліції - 41%.

 

Двом третинам опитаних не доводилося у минулому році стати свідками дій співробітників міліції, при яких порушувалися права людини. Решта з такими фактами мали справу, зокрема, у 17% випадках це виявлялося у брутальності, 13% - у використанні службового становища працівниками міліції в особистих цілях, 12% - у вимаганні хабара, 7% - виявах жорстокості, 7% - у спробах спотворити факти, фальсифікувати справу, 4% - у відмові прийняти заяву.

 

Лише 12% опитаних зверталися до правоохоронних органів протягом року, з них лише половина вирішили свою проблему. Серед основних причин, чому люди не завжди хочуть звертатися до правоохоронних органів, коли їм стає відомо про злочин, - невіра в те, що злочинці будуть покарані (56%), страх, що міліція не захистить людину як свідка від розправи злочинців (48%) та страх зі свідка перетворитися на підозрюваного (47%).

 

Також люди відмовляються звертатися в правоохоронні органи через бюрократію (39%), хамське ставлення (31%).

 

На думку більшості опитаних, українській міліції виконувати свої функції заважає передусім корупція (64%), недовіра населення (39%), низька моральність працівників міліції (39%), залежність від влади (34%) та низький рівень підготовки кадрів (31%).

 

Понад 80% опитаних наголошують на тому, що українській міліції потрібні реформи.

 

При цьому більшість респондентів (65%) вважають, що здійснення контролю за виконанням законів в країні - це спільна відповідальність громадян та правоохоронних органів.

 

30% опитаних згодні з твердженням, що в Україні будується «поліцейська держава», 36% - не згодні, 34% - ще не визначились.

 

Богдан Скаврон,

Галицький кореспондент


27.01.2012 2327 2
Коментарі (2)

gryc 2012.01.27, 16:38
Прикро це все... А з іншого боку - жодного разу не був у нічному клубі (вночі), і нічого - живу.
Долар! 2012.01.27, 19:26
Долішній говорить про фейсконтроль?Це він має на увазі, чи він пройде особисто- куди?Світ перевернувся!І всі тихенько мовчать,невже нікому нічого сказати,чи напісяли в компот?А говорите,що ви герої,крики за Україну,за народ.Тому-то 20років немає нічого крім фейсконтролю.Тай ще хто це вимагає,капець...ПРИЇХАЛИ,,,ой-йой-йой як всьо файно получaєсі!крапка.
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

10381
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1473
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1080
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2103
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3620
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1367

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1736

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

533

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1170

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1334
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

550
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24282
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

524
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

489
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

644
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1534
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

701
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7127
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

643
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1659 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

636
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

548