Галицька міжнародна наукова конференція з питань християнства схвалила Резолюцію


11-12 травня у м. Галичі відбулася міжнародна наукова конференція на тему «Християнські міжконфесійні відносини: загальноєвропейський та український досвід».

 

Організатори - Міністерство культури України, Національний заповідник «Давній Галич» та кафедра релігієзнавства і теології філософського факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.



Доповідачами на конференції, яку відкрив генеральний директор – науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, були представники релігійних громад УГКЦ, УАПЦ, РКЦ, науковці з кількох академічних установ України та музейних закладів краю. За словами Олександра Береговського, «завданням конференції було віднайти шляхи для кращої взаємодії між громадами та до розуміння потреби екуменічного діалогу».



Учасників конференції привітали перший заступник голови Галицької райдержадміністрації Володимир Бродович, Галицький міський голова Орест Трачик і територіальний представник з питань охорони культурної спадщини та переміщення цінностей Міністерства культури України Лідія Максимяк. Було зачитано привітання від Міністерства культури України, Івано-Франківського митрополита УГКЦ Володимира Війтишина та Львівського архиєпископа РКЦ Мечислава Мокшицького.



З доповіддю «Галицька митрополія у контексті міждержавних і міжконфесійних відносин першої половини ХIV століття» на пленарному засіданні виступив заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький. Завідувач кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Святослав Кияк вів мову про «Містично-богословське й духовно – культурне підгрунтя екуменічних взаємин християн київської традиції на Прикарпатті»; представник Івано-Франківської митрополії УГКЦ, голова комісії з питань єдності християн о. Ігор Оніщук, представники Львівського архиєпископа РКЦ М. Мокшицького о. Мар’ян Сковира та декан Галицький УАПЦ о. Іван Кузь поінформували зібрання про «Екуменічну концепцію УГКЦ».

У роботі секційного засідання взяли участь доцент кафедри релігієзнавства і теології Прикарпатського нацуніверситету імені Василя Стефаника Любов Зеліско та завідувач відділу реставрації обласного краєзнавчого музею Валерій Твердохліб. На прикладі ікони св. Антонія Падевського йшлося про відродження шедеврів іконопису в межах культурологічного проекту «Врятуймо скарби разом». Старший викладач кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова Юлія Корнійчук з Києва мала доповідь на тему «Православна парафія: віхи розвитку», а молодший науковий співробітник відділу археології НЗ «Давній Галич» Ігор Креховецький - про «Берестейську унію 1596 року: випадковість чи закономірність?». Водночас головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини та музейної справи обласної державної адміністрації Андрій Чемеринський охарактеризував ікону Галицької Божої Матері як «об’єкт сакрально-мілітарної історії Російського імператорського флоту»(1914 – 1932); завідувач історичного відділу НЗ «Давній Галич» Марія Костик на прикладі сімейного життя князя Ярослава Осмомисла говорила про християнство як засіб обмеження влади. Водночас історик Марія Сохан у своєму виступі мала на меті розкрити таємницю церковного дзвону, старший викладач кафедри суспільствознавчої освіти обласного інституту післядипломної освіти у м. Миколаєві Тетяна Длінна вела мову про «Міфологічні та магічні аспекти народного християнства в західноєвропейській традиції», а студент філософського факультету Прикарпатського нацуніверситету імені Василя Стефаника С. Твердохліб темою свого виступу обрав «Антропоцентризм особи в енцикліці Папи Івана Павла ІІ “Redemptor hominis”). Про «Європізацію» ікони в українській культурі» мовив аспірант кафедри теорії та історії культури Львівського НУ ім. Івана Франка Роман Галуйко, а аспірант Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова Софія Скрипнікова – про «Освітньо-виховну діяльність католицької церкви засобами сучасної комунікації; положення соціальної доктрини та реалізацію в світовому і українському контексті».


Генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський доповів учасникам конференції про виконання травневої резолюцій 2011 року конференції, зокрема про ситуацію з отриманням Україною від Російської Федерації цифрової фотокопії «Галицького Євангелія».


Для учасників конференції з інших регіонів України Генеральна дирекцією заповідника організувала ознайомчу екскурсію пам’ятками культурної спадщини національного та місцевого значення Галицького району.


15.05.2012 2203 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1240
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

415
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14309 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1655
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

936
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6290

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

699

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1524

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1328

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1211
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

571
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

717
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1631
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

649
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

940
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5984
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13942
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

319
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

614
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

541
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

856 2