Франківський драмтеатр показав вистави на Сході та в Чорнобилі (ФОТО)

З "червоної зони" – у зону, наближену до бойових дій, і в зону відчуження. Франківський драмтеатр з 2 до 6 березня перебував у гастрольному турі "Театр у зоні доступу".

Виконавиця головної ролі у виставі "Солодка Даруся" Галина Баранкевич поділилася із Суспільним Карпати враженнями від гастролей та розповіла, яким чином історія її роду пов'язана з Луганщиною, пише Фіртка.

У Сєвєродонецьку та у Чорнобилі показали виставу "Солодка Даруся" за романом Марії Матіос, у постановці народного артиста України Ростислава Держипільського, у військовій частині – мікс із фрагментів драми-реквієму "Нація", "Солодкої Дарусі", пісень. Усі виступи були благодійними.

"Мої відчуття від туру – це очищення, катарсис, – каже заслужена артистка України Галина Баранкевич. – Йшлося не про заробіток, а про жертву, коли ти їдеш туди, де стріляють, і думаєш, що теж маєш зброю – культурну. Якщо сусіди, а краще сказати вороги, спотворюють нашу історію, то ми повинні показувати її справжньою. "Даруся" і "Нація" – це речі, які впливають на душу, на свідомість, на емоції – і впливають правильно".

У Сєвєродонецьку Франківський драмтеатр вже гастролював у 2015 році. Тоді показали виставу "Нація" на сцені Будинку культури. Тепер же виступали у Луганському обласному музично-драматичному театрі, що діє тут після окупації Луганська.

"Ми були вражені, бо побачили новий збудований красивий театр, – розповідає Галина Баранкевич. – Люди, що пережили окупацію, збудували його за шість років. Місцеві жителі не хочуть відмовлятися від Луганська і того, що він є українським".

Після перших гастролей франківців до Сєвєродонецька Галина Баранкевич надіслала туди свої лемківські диски. І тепер дізналася, що луганчани створили фестиваль "Стежками Лемківщини".

"Для мене Луганщина – трепетна територія, тому що саме туди, у село Красний Луч, спочатку виселили мою бабу Ганну Дзюбинську з усією її лемківською родиною", – ділиться Галина Баранкевич.

Фестиваль започаткували у селі Переможне, що поруч з Луганським аеропортом, а потім перенесли у Сєвєродонецьк, де він відбувається щороку.

"Солодка Даруся" у Чорнобилі для Франківського драмтеатру стала вже 278-ю. Її зіграли для самопоселенців та співробітників зони відчуження в Будинку культури Чорнобиля. Символічно, адже це відбулося напередодні 35-ї річниці з часу Чорнобильської катастрофи. Галина Баранкевич розповіла, що в останні роки в зоні відчуження проводять культурні акції, щоб привернути увагу не тільки до трагедії, яка там відбулася, а до її флори й фауни, до тамтешніх жителів. Зокрема, три роки поспіль на річницю вибуху вночі проводять фестиваль.

До Чорнобиля франківці змогли потрапити завдяки партнерству з Державним агентством з управління зоною відчуження та Міжнародною громадською організацією "Центр ПРИП'ЯТЬ.ком".

"Думаю, що ми залишили добрий слід в серцях тих людей, для яких ми працювали: коли на сцені Чорнобиля оголосили, що ми ще маємо туди приїхати, ще буде одне запрошення для нас, то в залі вибухнули овації", – каже Галина Баранкевич.

Учасниками гастрольного туру стали актори, режисер-постановник і директор театру Ростислав Держипільський, авторка творів Марія Матіос.

За словами Галини Баранкевич, "у таких поїздках проявляється сутність і місія митця – і режисера, народного артиста, з усіма званнями, які можна в Україні досягнути, і акторів, які знімаються в кіно і звикли до великих заповнених залів. Бо тут – не голубі екрани й красиве світло, тут – це жертовність, робота душі. Ми їхали ради вищої мети".

Нагадаємо, франківські театрали у гастрольний тур "Театр у зоні доступу" вирушили другого березня.


Читайте також:

Франківські театрали покажуть "Солодку Дарусю" та "Націю" у Чорнобилі та Сєвєродонецьку (ВІДЕО)

Франківський драмтеатр досі не отримав фінансування, яке передбачає статус "Національного" (ВІДЕО)


14.03.2021 18640
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1878
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1817
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1814
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5351 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2112 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1476

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

681

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

738

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

930

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

967
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1716
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3632
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10212
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26085
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10138 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7676
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

858
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1360
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

346
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1233
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

830
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1038