«Формула» Святого Миколая

У цей передріздвяний період у нас чимало клопотів.

Так, не заперечую, вони переважно приємні, адже серед підсумково-завершальних справ у році, що минає, у нас є ще й дещо цікавіші завдання. І як ви, мабуть, здогадалися, вони полягають у тому, щоб встигнути передати Св. Миколаю усі листи від тих, кому ми найбільше бажаємо, щоб чудотворець не оминув їх зі своїми дарами. І стосується це не лише наших найменших, адже в душі усі ми мріємо трішки повернутися в світ нашого дитинства…

Зима, новорічні та Різдвяні свята – це магічний період, коли навіть у життя дорослих приходить чимало казкового дива. Усі ми старалися й були, мабуть, дуже чемні, отож на різочку цього року ніхто не заслужив. А хто зна? Ну, звичайно, про все знає Святий Миколай!

Чому таке важливе це свято і великим, і малим? Образ Святого Миколая – втілення того, що приніс нам на землю Христос – жити в любові.

Саме любов продовжує творити чуда від початку створення світу і аж по сьогоднішній день. А свято Миколая у вирі щоденних турбот, а інколи й негараздів, пригадує нам про цю реальну любов і допомагає повірити в неї: «Ми пізнали й увірували в ту любов, яку Бог до нас має. Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому» (1 Ів. 4, 16). І хто любить - робить чуда! «Хто в мене вірує, той так само діла робитиме, що їх я роблю. А й більші від них робитиме» (Ів. 14, 12) – каже Христос.

Святий Миколай – це віра в чудо та бажання це чудо створити. Він – найяскравіший доказ того, що хто по-справжньому вірує в Ісуса Христа, той здатний робити ті самі діла, що робив Ісус Христос. І для цього зовсім не потрібно володіти якимись магічними чи чудодійними силами, достатньо мати дитяче серце, відкрите до любові.

На підтвердження цих слів переповім вам, дорогі читачі, цікаву історію, яку я почув від Владики Діонісія Ляховича в його проповіді під час національної прощі українців в Італії до гробу св. Миколая в Барі у 2017 році.

У Сполучених Штатах Америки одна сім'я мала дворічного хлопчика і на кілька рочків старшу дівчинку. У хлопчика виявили пухлину головного мозку. Сім'я дуже переживала, бо не мала достатньо фінансів, щоб лікувати дитину. Батьки, як звичайно, журилися і казали, що лише чудо може вилікувати їхнього малого синочка. Старша сестричка чула цю розмову про чудо. Вона мала свою «свинку»-скарбничку, в яку кидала свої монети. Вона її розбила, взяла всі гроші і пішла до аптеки та попросила, щоб їй продали чудо, яке вилікує пухлину головного мозку. Аптекарка відповіла, що вони в аптеці чуда не продають, лише – ліки. Дівчинка жалісно розплакалась.

За цією сценкою спостерігав один, гарно одягнутий, пан. Згодом він запитав дівчинку, скільки у неї грошей. Вона сказала, що у неї один долар і кілька центів. На що він відповів, що цієї суми достатньо для «чуда». Це був відомий нейрохірург Карлтон Армстронґ. Він задарма зробив операцію хлопцеві, і той одужав. Мала дівчинка купила чудо за один долар і кілька центів. Вона дуже любила свого братчика. І тому сталося чудо!

Зима та новорічні свята минуть, і, можливо, протягом року нерідко і в наших кишенях чи скарбничках буде не більше одного долара. Але якщо в наших серцях ми навчимося накопичувати любов, то казкові дива приходитимуть до нас у кожну пору року.

Сьогодні Святий Миколай закликає нас повірити в Ісуса Христа і в Його ім’я почати робити маленькі жести любові. Звичайно, якщо вони навіть і маленькі, то не думаймо, що вони нам завжди легко вдаватимуться. Нерідко до нас закрадатимуться відчуття пригніченості, роздратованості, злиденності – отих найбільших ворогів, які стають на заваді творіння малих жестів любові: приємної посмішки в громадському транспорті, доброго слова до кожного ближнього, ділення невеличким відсотком власних накопичень з потребуючими.

Саме це любляче серце маленької дівчинки чудово демонструє нам, що невеличка сума в поєднанні з любов’ю творить більші чудеса, аніж великі суми, але без любові… Щоб зробити чудо, треба розбити свою «свинку» егоїзму та поділитися з іншими. Кожне ділення своїм є малим чудом. Добро народжує інше добро.

Сьогодні – чудовий день, щоб започаткувати у нашому суспільстві такий собі безперервний флешмоб «зроби маленьке чудо». А полягає він у тому, щоб не пройшло у нашому житті і дня, коли б ми не зробили чогось, що заповідав нам Христос у заповіді Любові. Для цього достатньо користуватися «формулою» Святого Миколая не лише 19 грудня, але й кожного дня протягом цілого року. І повірте, що цей флешмоб одного дня торкнеться і вас, як тих, що не лише давали, але й отримали! Бо, як кажуть у народі: «Хто бере – наповнює руку, хто дає – наповнює серце».

о. Іван СТЕФУРАК,
«Нова Зоря», ч. 49, стор. 5


19.12.2019 11295
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1057
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

546
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

910
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1956
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3473
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2377 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

736

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

638

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

619

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10272
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1118
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5174
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

923
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2728
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1125
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

316
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

641
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

550
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

609
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

958 2