Формат залежить від рішення батьків: яку форму навчання обрали більшість івано-франківських шкіл

В Івано-Франківській територіальній громаді триває підготовка до нового навчального року.

Так, з 1 вересня школи, які мають спеціально обладнані укриття, зможуть вийти на очну форму навчання, передає Фіртка.

Як розповів міський очільник Руслан Марцінків, більшість шкіл міста прийняли рішення навчатись за змішаною формою.

«Найбільше зусиль пішло на облаштування укриттів у навчальних закладах.

Кожна школа отримала кошти для проведення належних робіт», — каже Марцінків.

Наразі ще триває моніторинг укриттів у закладах освіти міста.

«Усім школам рекомендуватимемо провести за можливості в укриттях збори.

Це важливо для того, аби батьки могли все оглянути й зважено прийняти рішення», — додає міський голова.

Основна проблема, продовжує мер, — недостатня кількість місць в укриттях, тому навіть очне навчання доведеться робити у дві зміни. 

Марцінків уточнює, що багато шкіл прийняли рішення, що 5-8 класи навчатимуться в другу зміну.

«Такі варіанти теж пропрацьовують. Кожна школа приймає те рішення, яке вважає за потрібне.

Найголовніше під час навчання — це життя та здоров’я учасників освітнього процесу», — підсумував очільник.

Тому батьків просять, попри ситуацію в країні, яка змінюється щодня, все ж визначитися з формою навчання для своєї дитини й обов’язково повідомити про це заклад освіти.

До слова, як повідомляла Фіртка раніше, більшість прикарпатських батьків — 64% — обрали для своєї дитини дистанційну форму навчання у новому навчальному році.

Лише 18% від усіх батьків обрали очне навчання в закладі освіти. Ще майже 18% батьків ще не обрали форму навчання для своєї дитини.

Нагадуємо, що перевірку укриттів у закладах освіти проводять виключно спеціальні комісії Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Саме вони мають право видавати експертний висновок про стан сховища та можливість його подальшої експлуатації.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В умовах війни: скільки прикарпатських шкіл готові до навчання з 1 вересня

Петиція про заборону очного навчання під час війни набрала потрібну кількість голосів

Учні не зможуть сказати, що забули його вдома, — директорка департаменту освіти та науки пояснила франківцям, що таке електронний щоденник


Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

321 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

879
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3491 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3885
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4242
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5397

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

163

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

625

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1163

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1668
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

235
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

59508
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

656
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10711
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

805
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

767
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5391
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13276
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

374
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

375
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1210