Fiat 500e: електрична блискавка італійського автопрому на дорогах Івано-Франківська (ТЕСТ-ДРАЙВ Фіртки)

«Fiat 500e» – другий автомобіль у сім’ї, або ж авто для тих, хто цінує стиль, якість,  компактність та небайдужий до навколишнього середовища.

Яскраве, динамічне авто на вулицях Івано-Франківська, ще недавно було рідкістю: хто придивлявся, хто посміхався, а зверхні погляди водіїв на залізних конях з набагато більшим об’ємом двигуна та габаритами – то окрема історія. Ну що воно може, думали вони собі…

Тому сідаючи за кермо «Fiat 500» у 2017 році, не могла уявити, що невдовзі ця крихітка, яка виділялася з потоку автомобілів своїм ретро виглядом, перетвориться на щось більше, ніж засіб пересування.

Зараз маленьке «чіквіченто» - саме так у перекладі з італійської звучить назва «Fiat 500», - це далеко не дивина. Традиційний італійський автопром іде у ногу з часом і вже декілька років випускає на базі своєї легенди електромобіль «Фіат 500е».

В Івано-Франківську її можна побачити, протестити і придбати у Салоні електромобілів «VOLT».

Була на тест-драйві і «Фіртка».

Бензиновий «Fiat 500»- передньопривідний хетчбек А-класу, який існує тільки в тридверній версії. Сучасна інтерпретація Fiat 500 Nuovo, що випускався з 1957 по 1977 роки, став чи не першим представником класу city car, зручних маленьких автомобілів для міста, який випускають з 2007 року.

Електрокар «Fiat 500е» виготовляють тільки у США – у штаті Каліфорнія. Ще до 2017 року його офіційно в Україні у продажі не було.


Характеристики:

Двигун: повністю електрика
Рік випуску: 2014
Батарея: 24 кВт, проїзд на одному заряді до 180 км
Пробіг: 57 тис км, країна випуску: США

Силовий агрегат «Fiat 500e» знаходиться на підлозі. Платформа авто була зменшена, а питома потужність двигуна дорівнює 111 кінським силам або 83 кВт, крутний момент 199 Нм.


Дизайн:

Зберігати традиції у Fiat вміють. І цей маленький помаранчевий city-електрокар, яким ми проїхалися вулицями Івано-Франківська, тому якнайкраще підтвердження. Дизайн цієї марки - втілення в життя гармонійного поєднання сучасних технологій, екологічної чистоти та вишуканого зовнішнього вигляду.

Модель 500е не сильно відрізняється від свого брата з ДВС (двигуном внутрішнього згоряння), але зміни можна помітити відразу: задня частина автомобіля має ширший спойлер, а решітка повітрозабірника - форму посмішки.

Та все ж таки «дух старої школи» живе у ньому і він зовсім не виглядає сучасним виробом на тему класики: невеликі круглі фари і протитуманки, сильно скошена корма, диски – куди не глянь, все стильно і, головне, на своєму місці.. А цей колір - яскравий морквяний з переливом - точно приверне увагу до вас на дорозі.

Інтер’єр також максимально відтворює італійську вишуканість, притаманну бензиновим родичам цієї диво-машинки. Обшивка виконана з приємних на дотик матеріалів. Поєднання білого, чорного та оранжевого кольору додають ефектності інтер'єру.

Мінус в тому, що в задній частині машини знаходиться батарея, тому на задньому сидінні комфортно себе можуть відчувати або діти, або люди, невисокого зросту. Щоправда, на двох передніх місцях досить місця для зручної посадки водія та пасажира.Серед недоліків і мале багажне відділення.

Але ми розглядаємо «чіквіченто» як міський автомобіль, а не авто на далекі відстані, коли потрібно завантажитися «по максимуму».


Сіли та поїхали:

Відчиняючи дверцята Fiat 500е, міркувала собі, ну що тут може бути нового? Мій Fiat 500 з ДВЗ – маневренна, легка в управлінні та швидка на старті машина. Перевірено на власному досвіді.

Звичайно, що роботизована коробка передач з одним зчепленням залишає для водія відчуття переходу з першої передачі на другу. Далі – все легко і плавно. За рахунок ваги та широкої колісної бази має добре зчеплення із дорожнім покриттям. На трасі завдяки функції режим спорт можна витиснути без особливих зусиль і 140 км.

Але здивування, і що важливо - приємне, таки було.

У керуванні авто на електродвигуні дещо відрізняється від свого брата з ДВЗ. І різниця тільки на користь цьому малюку - авто ще легше в управлінні та значно додає у плавності старту – тут немає ривків, про які написано вище. А розгін - просто блискавка. Розганяється миттєво і так само легко плавно гальмує. Запасу ходу на одній батареї вистачає до 150 км.

Електродвигун живиться літій-іонним акумулятором на 24 кВт-год. Батарея розбита на дев'яносто сім осередків. Зарядка виконується за допомогою зарядного пристрою 6,6 кВт (SAE стандарт). Повністю розряджену батарею від стандартної домашньої мережі, можна зарядити всього за 4 години. Інформація про стан заряду завжди відображається на панелі приладів.

Також, завдяки системі рекуперації гальмівної енергії, можливо повернути частину витраченої під час пересування енергії. За допомогою цієї технології збільшується пробіг на одному циклі зарядки. А ще батарея має функцію підігріву, що покращує роботу авто у зимовий період.

У коробці передач замість звичайного для нас важеля – чотири кнопки. Але до них за декілька хвилин звикаєш без проблем.

Вразила також м'якість підвіски – ями на наших місцевих дорогах для цього  city car  не створюють особливих проблем. Тому, якщо ви боїтеся «жорсткості» – то тут цього немає. Їдемо – наче пливемо у кораблику.

Немає звуку перемикання передач і авто надзвичайно тихе під час руху.

Fiat 500е просто створений для їзди у щоденних міських заторах, вузьких дорогах та хаотично припаркованих авто. Що вже говорити про місця для паркування, особливо в центрі. Легко та без проблем.

Але і за містом воно відчуває себе цілком впевнено. Під час руху на швидкісній трасі у вас не буде відчуття, що авто стає некерованим - воно міцно тримається дороги і маневренне на поворотах.

Серед плюсів - економія на паливі.


Порахуємо:

Вартість "Fiat 500е" 2014 року випуску, який і тестила Фіртка, у Cалоні електромобілів VOLT, що на вулиці Галицька 80а в Івано-Франківську становить близько 10 тис у.о. Моделі новіших років випуску вартуватимуть дещо дорожче. Сума кругленька, скажете ви. Але тепер рахуємо, скільки ж можна заощадити на паливі.

Наприклад, заряджаємо автомобіль у звичайних домашніх умовах. По тарифу виходить так:

24 кВт по 1,6 грн = 38 грн на 150 км. Тому 1 км це приблизно 26 коп.

А літр бензину, на хвилиночку, коштує сьогодні у середньому 31 грн. Різниця відчутна і, скоріш за все, таке авто окупиться його власникам за 2-3 роки.


Наша думка:

Якщо Ви хочете придбати авто і ще не вирішили яке саме, але задумуєтеся над тим, щоб це було максимально економно і зручно, то Вам однозначно слід приглянутися до милої екомашинки «Fiat 500е», яка якнайкраще підійде за другу машину у сім’ї, для молодої дівчини чи ділової леді.

Fiat 500е – не тільки крок у напрямку еко, це авто для тих, у кого відчуття стилю перемагає сучасні «навороти». Це яскравий, компактний міський автомобіль з екологічно чистим характером та душею, наповненою традицією та вишуканістю.

 

Таким автомобілем приємно керувати, на нього приємно дивитися і точно приємно бути його власником. Бо «Fiat 500е» – то, як мінімум, любов.

Фотогалерея


25.09.2019 Марія Лутчин 9647
Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1215 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1479
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5972 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2258
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2083
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3266

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

739

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1906

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2641

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3402
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

421
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

537
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1109
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33957
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

860
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

998
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16496
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

454
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

730
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

689
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

466