Фахові школи, майстер-класи та семінари: як в ІФНМУ лікарі вдосконалюють професійні навички (ФОТО)

Впродовж п’яти днів на кафедрі стоматології післядипломної освіти в ІФНМУ лікарі взяли участь у тематичному навчанні. Ідейницею та авторкою навчальних програм є доцентка кафедри – Олександра Ільницька.

До слова, теми актуальні для лікарів усіх стоматологічних спеціальностей, пише Фіртка.

Відтак, у перші два дні провели фахову школу на тему: «Застосування лазеру і озону у стоматології».

читайте також: З турботою про тих, хто нас захищає: в ІФНМУ безплатно встановили дентальні імплантати військовослужбовцю (ФОТО)

«Чому ми запропонували саме таку тему? Тому що сучасний лікар-стоматолог ставить перед собою мету – застосування новітніх технологій у лікувальному процесі. Одним з актуальних методів лікування на сьогодні є використання лазерних апаратів у щоденній стоматологічній практиці.

Саме викладач-науковець, лікар-практик може обґрунтувати і пояснити вплив лазерних променів на тканини ротової порожнини та принцип роботи лазерних апаратів в цілому.

Насправді, дуже велика проблема є у тому, що в нас немає розроблених навчальних програм по лазеру, які були б впроваджені в освітню складову навчання лікаря на післядипломній освіті», - каже Олександра Ільницька.

Що стосується озонотерапії – це сучасний немедикаментозний високоефективний метод лікування, який полягає у застосуванні медичного озону для загального і місцевого впливу на організм людини.

Таким був перший блок навчання, який тривав два дні. Що важливо – географія лікарів – учасників програми – не обмежується Івано-Франківськом. У тематичному навчанні взяли участь фахівці із Волині, зокрема Луцька та Ковеля, з Коростеня, Рівненщини та Хмельниччини.

Наступним етапом став майстер-клас, який також тривав протягом двох днів. У його рамках обговорили методи сучасної ізоляції робочого поля та відновлення контактних пунктів і застосування сучасних матричних систем.

Щодо п’ятого – останнього дня навчань – відбувся семінар на тему: «Шинування зубів у комплексному лікуванні захворювань тканин пародонту».

Знову ж таки, відбулася теоретична частина навчання, під час якої лікарі ознайомилися з сучасними шинуючими стрічками, зокрема їхньою будовою, властивостями та у якій із клінічних ситуацій їх доречно використовувати.

Водночас Любомир Пелехан, директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти, наголосив, що постійний розвиток є обов’язковою складовою підготовки і функціонування кожного лікаря. Своєю чергою ІФНМУ є провайдером безперервного професійного розвитку (БПР). Всі проведені заходи зареєстровані у центрі тестування МОЗ України, а лікарі отримують бали БПР.

«Післядипломна освіта зорієнтувалася на такий виклик і тому ми запровадили тематичне навчання: фахові школи, майстер-класи, семінари чи тренінги.

У лікарів є велика потреба  володіти новими технологіями і методиками, а тим паче у стоматології, коли все розвивається дуже стрімко. Такі заходи ми проводимо вже другий рік. Спостерігаємо, що попит тільки зростає на такий вид навчання.

У цьому році ми плануємо ще 96 подібних навчань, зокрема весною триватимуть для лікарів-отоларингологів, неврологів, рентгенологів, лікарів УЗД, педіатрів та акушер-гінекологів. Вже восени цей вид навчання буде доступний й для інших спеціальностей: «Інфекційні хвороби», «Офтальмологія», «Фтизіатрія», «Пульмонологія», «Хірургія», «Патологічна анатомія», «Судово-медична експертиза», «Травматологія та ортопедія», «Терапія», «Загальна практика сімейна медицина», «Медицина невідкладних станів», «Кардіологія», «Гастроентерологія», «Дерматовенерологія», «Організація і управління охороною здоров’я», «Анестезіологія та інтенсивна терапія» та всіх спеціальностей стоматологічного профілю», - каже Любомир Пелехан.

За його словами, такі навчання потребують клопіткої роботи щодо звітності та підготовки. Кафедрам необхідно підготувати чимало методичного матеріалу.

Новопризначений ректор ІФНМУ Роман Яцишин зазначає:

«Всі розглянуті тематики є актуальними  і сучасними на ринку освітніх послуг. Лікар-стоматолог має постійно вчитися і вдосконалюватися у своїх знаннях і вміннях. Стоматологія розвивається шаленими темпами, тому важливо, щоб у лікарів завжди був доступ до науково обґрунтованих знань із застосуванням сучасних методик лікування, новітніх апаратів та матеріалів у своїй щоденній практиці.

Все це і є відповідним рівнем професійності лікаря, до якого ми всі прагнемо. Такі фахові знання можна отримати в стінах ІФНМУ, де працюють молоді науковці з практичним лікарським досвідом.

Сьогодні дуже важливо, щоб молоді науковці залишалися в Україні, а отже надіємось, що праця таких співробітників цінуватиметься і всесторонньо підтримуватиметься».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


16.04.2024 Тіна Любчик 1946
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

452
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

662
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1958
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3429
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1261
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1261

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1437

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

412

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1058

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1225
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24189
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

437
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2595
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

487
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1435
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

626
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15299
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

427
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

121
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1151 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

565
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

464