Файні люди на «Файному місті»: неоднозначні враження прикарпатців від музичного фестивалю (ФОТО/ВІДЕО)

«Файне місто» - один із наймасштабніших музичних фестивалів на території України. Окрім декількох музичних сцен, тут функціонує чимало інших різноманітних локацій для відпочинку та розваг. Цьогоріч до Тернополя з’їхалась чи не найбільша кількість гостей з початку існування фестивалю. Свято музики відвідали й чимало прикарпатців, серед яких була і журналістка Фіртки.

Перевагою тернопільського музичного фестивалю є його доступність для всіх охочих, адже інфраструктура дозволяє вільно почуватися всім людям, незалежно від фізичних можливостей. Для відвідувачів з обмеженими фізичними можливостями вже кілька років діє лояльна цінова політика: для гостей з інвалідністю першої та другої групи - безкоштовний вхід на фестиваль , а для третьої групи – знижка 50%.

Відвідувачі фестивалю, з різних куточків України, а також закордону слухали улюблених виконавців на трьох сценах: Main Stage, Dark Stage та Light Stage. Крім того, велику увагу візитерів охопили й інші зони відпочинку. До прикладу, на локації «Центр науки» протягом п’яти днів була можливість побачити незвичайні експерименти з вогнем, неньютонівською рідиною та відвідати різноманітні майстер-класи. До речі, якщо дуже хотілося то до експонатів "Центру науки" можна було доторкнутися власноруч. 

На території фестивального містечка функціонував тематичний музей, в якому були зібрані автографи зіркових гуртів, що свого часу виступали на сценах "Файного міста" та їх музичні інструменти. А ще в музеї можна переглянути експозицію спеціально залишених речей "файних людей", серед яких старі мобільні, зарядні пристрої, кепки, аксесуари тих же музикантів та звичайних відвідувачів.  

Цьогоріч у містечку з'явилась локація «Афтографзона» - тут гості фестивалю залишали написи на спеціальному банері, зокрема писали назви міст, звідки приїхали та побажання, а ще проявляли свій хист у малюванні.

Велика кількість відвідувачів фестивалю щоби поринути повністю у відповідну атмосферу вирішила всім п'ять днів залишатися у наметовому містечку, яке, між іншим мало дві частини: «Beverly Hills» (платне) та «Silent Hills» (безоплатне користування). Саме містечко найбільше єднало гостей як з України, так і закордону.

Приділили організатори увагу й безпеці. Цілодобово на «Файному місті» працювали медики. Їхня локація була в центральній частині містечка. Поблизу медпункту завжди стояла карета швидкої медичної допомоги та аптека. А ще важливий момент - це можливість підзарядки гаджетів та камери схову, в яких можна було залишити важливі чи цінні речі.

До речі, на всій території фестивалю були розміщені вбиральні, безкоштовні для відвідувачів. А от можливість прийняти безкоштовно душ була лише у мешканців «Beverly Hills». Для інших послуга вартувала 20 грн за душ з холодною водою та  40 грн за можливість помитися гарячою. 

«Як для такого числа учасників фестивалю кількість біотуалетів точно недостатня. Жодного року не пам`ятаю таких черг до вбиральні. Про гарячий душ годі й говорити. На третій день ми стояли в черзі 4 години, аби помитися. Але, думаю, це пов’язано з тим, що організатори й самі не очікували стільки охочих пофестивалити», - ділиться враженнями Надія з Коломиї.

Особливою «фішкою» жителів Beverly Hills були «файні торби». Вони містили "особливу пляшку", що дозволяла проносити на територію фестивалю будь-яку рідину, захисну маску, беруші, дощовики, сувеніри, сухі салфетки, одноразовий шампунь, презервативи, іменну ручку та купони зі знижками.

Справжнім символом файних людей став паспорт фестивалю, який отримував кожен учасник, потрапивши на територію. Саме в ньому можна містились відповіді майже на всі запитання, які виникають під час святкування. Тут і програма фестивалю на п’ять днів, і карта території, і завдання для квесту, пройшовши який можна отримати 40% знижки на квитки наступного року. Окрім того, кілька аркушів виділили й для автографів. «Документ» містив 32 сторінки та надрукований чомусь виключно англійською мовою.

«Такий «документ» – максимально крута штука. В 32 сторінках бережуться неймовірні емоції та спогади за це літо. Цьогоріч я вперше зустрілася віч-на-віч із трьома музичними гуртами, треки яких слухаю не один рік, та навіть мала можливість взяти автограф. Все це зафіксовано на відповідних сторінках у паспорті», - розповідає Ірина, учасниця фестивалю з Прикарпаття.

Проте не обійшлося на великому святкуванні й без скандалів. Найбільше невдоволення викликав виступ польського гурту «Batushka», адже на сцену учасники вийшли одягнені у священичі ризи. Крім того, винесли з собою ікону Божої Матері, підсвічники та труну. Чимало слухачів під сценою така поведінка музикантів обурила, а низка священиків сприйняли це за образу християнства.

«Я категорично проти будь-яких антихристиянських заходів у Тернополі! І хоч Тернопільська міськрада не є організатором фестивалю «Файне місто», проведуть розмову з організаторами фестивалю за участі правоохоронних органів. Або організатори зобов’язуються проводити фестиваль «Файне місто» без антихристиянських гуртів, символів, без участі гуртів з Росії, або не проводитимуть його взагалі. Вимагаю від організаторів негайно пояснити ситуацію і вибачитися перед тернополянами за антихристиянські дії. Наше місто Тернопіль славиться своїми християнськими цінностями, сімейними традиціями. Ми не дозволимо плюндрувати, паплюжити, насміхатися над нашою релігією», – так прокоментував ситуацію у Фейсбуці Сергій Надал, мер Тернополя.

Крім того, не кожен зрозумів специфіки й інших подій та локацій: імітована дзвіниця, спалений хрест та «пастор», який вінчав усіх бажаючих, запитував чи клянуться учасники вічно кохати музику та бути файною людиною, а згодом причащав пивом із водяного пістолета.

«З одного боку, мене вразило те, наскільки різноманітні образи на фестивалі. Були цікаві, були й не дуже зрозумілі особисто мені. Погодьтеся, африканськими косичками, кольоровими дредами, татуюваннями та пірсингами тут нікого не здивуєш. Але висміювати чиюсь релігію, на мою думку, низько. Щодня бачив тут фестивальників в образі Ісуса Христа, монахів чи ангелів. Вважаю, такі жести однозначним богохульством», - обурюється Володимир із Івано-Франківська.

Отець Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ таку поведінку вважає порушенням прав християн.

«Деякі події та епізоди, що відбуваються на Faine Misto festival – є відвертим богохульством, святотацтвом, та порушенням прав почуттів вірних християн! І то вже не перший раз…Так не може бути! Якщо ми «за права»…То тут вони порушені! Дуже чітко розумію, що мої слова не сподобаються багатьом. Тим не менше, прагну висловити кілька думок про фестиваль «Файне місто», який відбувався у Тернополі. Я на тому фестивалі  не був і не планував бути. Однак мої друзі надіслали мені відео – з яких роблю висновок, що деякі моменти є відверто богохульними. Я хочу застерегти усіх тих, які вважають себе християнами від участі у таких подіях, у таких акціях, які висміюють християнство і релігійне життя вірних. Я не проти фестивалю, не проти музики, але те, що відбулося, не має стосунку ні до здоровго дозвілля, ні до мистецтва, ні до музики, ні до фестивалю», - пише отець.

Аби зрозуміти причину відвідин прикарпатцями такого фестивалю, Фіртка провела бліц-опитування. У результаті виявилося, що 27 із 36 осіб приїхали на «Файне» заради атмосфери, яка там панує. Решта – на концерти улюблених гуртів. Адже окрім хард-рок виступів на Dark Stage було чимало інших подій, вартих уваги кожного.

«Я придбав квитки, щойно дізнався, що тут виступатимуть «Kalush», які, між іншим, є моїми земляками та «Курва мать». Так зарядити величезний натовп, як це вдалося їм – щось нереальне. До речі, мені сподобався момент, коли Віктор Розовий, соліст гурту «Курва мать», закликав аудиторію не слухати Miyagi через нещодавний виступ у Криму. Це було похвально», - ділиться враженнями Олександр з Тисмениці.


03.08.2021 Тіна Любчик 8603 1
Коментарі (1)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1107
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2816
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

983
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1042
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1050 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3115 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

910

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

782

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1097
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

156
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2350
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1151
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

456
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15074
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7385
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

820
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

383
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

294
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

382
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

661
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1115