Економимо у Стамбулі

 

/data/blog/107408/ea8af1c99e70e1b83821f3e04c0ce9a2.jpg

 

Для багатьох подорожі здаються дорогим задоволенням, однак це не зовсім так. Пропонуємо вирушити до колишньої столиці Османської імперії, щоб встановити, де і як можна поринути в автентичний світ турецької історії та культури і відчути справжній пульс життя міста без особливих витрат.

 

Відвідайте цю країну чудес на стику континентів, щоб на власні очі побачити стародавні скарби Стамбулу, при цьому не витративши ні копійки! 

 

Стамбул вважається одним з найбільш густонаселених міст світу, тому варто прискіпливо поставитися до вибору екскурсії містом. Замість пропозицій компаній з відверто завищеними цінами зверніть увагу на безкоштовні тури.

 

Серед місць в обов’язковому переліку для відвідування є легендарний магазин старовинних книг, в якому можна познайомитися зі стародавніми мусульманськими манускриптами, та Візантійський собор, перетворений пізніше на імператорську мечеть, а потім на державний музей Ая-Софія. Екскурсія проводиться щодня з відправною точкою у парку Султана Ахмета триває 2,5 години – і все це абсолютно безкоштовно.

 

Серце району Бейоглу, квартал Сиханджир, приваблює туристів яскравою франкофонською архітектурою та можливістю спостерігати за вируючим місцевим життям зсередини.

 

Наприклад, досить цікаво виглядають щоранку на одній вулиці одягнені з голочки модні стамбульці та набожні і скромні віряни. Незважаючи на близькість до тихого й сонного старого міста Султанахмет, це – надзвичайно жвава місцина з неповторними вуличними музикантами та яскравим підходом до оформлення міського житла.

 

Стамбул може похвалитися великою кількістю торгових точок, які варто відвідати, однак нашою улюбленою є, без сумніву, розташований у районі Еміненю Єгипетський базар, вік якого налічує близько 400 років.

 

Прогулюючись його численними різнобарвними вуличками і вдихаючи аромат тисячі екзотичних трав і спецій, ненароком дивуєшся, наскільки гармонійно базар увібрав у себе етнічну багатогранність міста, поєднавши трави з Європейського заходу зі спеціями Далекого сходу на радість місцевим любителям гостренького та туристам.

 

Зупиніться на мить, щоб поспостерігати за місцевими рибалками, які зранку до ночі чекають на улов у протоці Босфор, зіграйте в триктрак з місцевими ентузіастами або пройдіться критим ринком у пошуках цікавих дрібничок. При цьому не забудьте насолодитися розкішними панорамами міста, що відкриваються з моста.

 

Одразу біля Галацького мосту розташувалася Єні Джамі, що в перекладі означає Нова мечеть. Однак нехай назва не вводить вас в оману – будівництво цієї видовищної споруди розпочалося у далекому 1597 році, що робить цю мечеть однією з найстаріших місць для релігійного поклоніння в усьому місті.

 

Це дійсно розкішна споруда! Справжній острівок тиші та ідилії посеред метушні великого міста. Мечеть підтримують мармурові та золоті колони, а її стіни прикрашені дорогоцінними ізницькими кахлями XVII століття зеленого, білого та синього кольорів. У Стамбулі є багато вражаючих пам’ятників імперської архітектури, однак ніщо не може зрівнятися з величчю цього місця.

 

Якщо ж вам захочеться дізнатися більше чи інтелектуально розважитись, обов’язково завітайте до мистецького комплексу SALT, що є найкращим місцем для ознайомлення з економічною історією міста та мішаниною архітектурних стилів. Розташовані у Бейоглу та Галата обидва центри цього комплексу пропонують гостям відвідати дослідницький центр, відкритий кінозал та просторі виставкові площі, у яких завжди виставляються приголомшливі роботи, часто з політичним підтекстом, і завжди – безкоштовно!

 

Після активного дня, проведеного за оглядом визначних пам’яток та історичних місць, так хочеться повернутися до епіцентру пульсуючого життя Стамбула і поринути у вир нічних пригод. Найкраще місце для цього – Ортакой! Удень ця місцевість вщерть заповнена людьми, які відвідують мечеть Ортакой, та енергійними митцями, які продають свої роботи на стихійно організованих ринках. Під вечір прохолодне повітря прогрівається вогнями нічного життя, при цьому багато клубів – включаючи багатьом відомий Anjelique – пропонує безкоштовний вхід (що компенсується трохи завищеними цінами на коктейлі).

 

Якщо ви не прихильник нічних дискотек, Ортакой варто відвідати для романтичної прогулянки вздовж набережної. Вдихаючи легкий бриз з Мармурового моря і милуючись золотими відблисками нічних ліхтарів на воді, розумієш, що кращого завершення дня у Стамбулі не придумаєш. Насправді, інколи найкращі моменти в житті не коштують ні копійки.

 

uainworld.com


25.05.2016 1727 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1649
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

828
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

934
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2015
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3521
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2419 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

756

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

662

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

635

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10296
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1145
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5214
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

959
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2754
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1142
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

349
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

670
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

576
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

624
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

980 2