Донбас. Від паханату до федерації.

Донбас звик домінувати і диктувати умови усій Україні. 23 роки ми слухалися і поважали Донбас. Особливо 4 останні роки правління Януковича, коли вихідці з Донбасу очолили всі структури на загальноукраїнському рівні, та усі правоохоронні органи на рівні областей і великих міст, коли усі бюджетні кошти полилися потоками на схід України, коли усі бюджетні гроші почали освоювати винятково олігархи з Донбасу.

В чому секрет сили і впливовості  Донбасу? - Кримінальні угрупування на Донбасі з часом стали кримінально-економічними. І вони захотіли політичної легітимізації.  У пригоді стали гроші донецьких олігархів та структури партії регіонів. До влади в Україні прийшов кримінал. Президентом став двічі судимий громадянин.  Через партію регіонів бандити, злодії і грабіжники спочатку прийшли до влади на Донеччині, а потім, за підтримки комуністів і партії Литвина, в усій Україні.

Нам дорікають, що ми не чуємо і не поважаємо Донбас. Ми слухали і поважали Донбас протягом  більше ніж 20 років. І що приніс Донбас Україні за останнє десятиріччя, відколи на політичному небосхилі з’явився Янукович і його бригада? - Розгул бандитизму, корупції, сваволю і беззаконня, злидні і безправність.

Який суспільно-політичний устрій де-факто мала Україна при Януковичі? - Паханат.  Авторитаризм. Диктатура. За кожною галуззю економіки, за кожною областю були призначені «смотрящие от папы». Надцентралізація влади, імператорські повноваження, продовження русифікації, орієнтація на Москву. Держава без виборів, без альтернативи, без права на свободу слова і зборів громадян, держава, де чисельність поліції переважає чисельність армії. За політологічними критеріями це явище називається - держава «стаціонарного бандита».

Теорія держави "стаціонарного бандита" розроблялася американськими і європейськими вченими для вивчення феномену стійкості деяких політичних режимів Латинської Америки, Азії і Африки. Суть зводилась до того, що поряд з яскраво вираженими ознаками мафіозності і корупційності, тотальної брехливості і антидемократичності та реального тоталітаризму, або навіть фашизму, деякі із означених режимів існували десятиліття, тобто набули ознак внутрішньої стабільності.

Отже, коли партія регіонів була при владі вона проводила політику діаметрально протилежну, тій що вона вимагає від нинішньої влади.

Помітно, що як тільки партія бандитів, злодіїв і грабіжників втрачає владу вона відразу вимагає максимальної децентралізації, дотримання прав національних меншин, надання статусу другої державної російській мові, позаблоковості держави, агітує за відміну посади президента, запровадження парламентсько-президентської форми правління (згадаймо події 2005 року). Плюс шантаж відокремленням, виходом зі складу України (Сіверськодонецький з’їзд у 2004 році).

Чому автократи і унітаристи, люди які втановили тотальний контроль за всім, як тільки втрачають владу, відразу стають демократами і федералістами?

Кілька відповідей, що першими спали на думку:

Щоб нова влада не могла швидко подолати наслідки узурпації влади бандитськими кланами.

Щоб нова влада втратила керованість країною.

Щоб нова влада не могла швидко провести економічні і політичні реформи.

Щоб утворилися удільні князівства і банда, незважаючи на зміни у країні, змогла залишатися при владі на місцях.

Можна перелічувати ще багато і багато інших причин.

 


20.04.2014 Сергій Стефанко 1679 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1206
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2521
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2110
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2168
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6543 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2452 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

335

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1146

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1281

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1400
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

277
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

584
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2059
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26511
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

553
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10463 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8010
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

533
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

402
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

544
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

622
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1583