До Клівленда автостопом (фото)

 

Колишній редактор сайту «Репортер», іванофранківець Юрій Гільшанський цього літа працює у США за студентською програмою Work and Travel. У п’ятницю, 30 червня він з харків’янкою Віолеттою Дубченко вирішив з’їздити автостопом до сусіднього міста Клівленд.

Поїздка виявилась неоднозначною. Ось як описав її сам Юрко у мережі Facebook.

«Де ж іще вперше спробувати автостоп, як не в Америці? — подумали ми та й вирішили так поїхати із Сандаскі до Клівленда. Відстань між містами приблизно ж така, як від Івано-Франківська до Львова, трохи менша – 90 км.

На годиннику 10:14, стоїмо на трасі, витягнув убік руку і підняв уверх великий палець, як справжній стопер. Машини проїжджають повз і в голові одразу: «Хах, цікаво скільки часу так треба буде стояти?».

Але все закінчилося занадто швидко – 4 хв. стояння і ми вже в чорному джипі, за кермом якого 23-річний Макс з рудою бородою. Перше ж, що його зацікавило, звідки ми. «Ukraine», – відповіли в один голос і тут він раптово засміявся на всі 32 зуби.

Виявилося, що його мама народилася в Україні, у нього там є родина і він мріє вільно говорити українською. Макс знає слово «молоко» і пісню «Многая літа», яку в нас співають на день народження. А ще він – тренер команди з лакросу (гра з твердим гумовим м’ячем, який переносять полем за допомогою сіток на довгій ручці). Макс любить баскетбол і «Клівленд Кавальєрс», а Леброна Джеймса, звісно, вважає королем НБА.

Трохи більше години їзди, розмов, жартів – і ми в Клівленді. Макс висадив нас у самісінському центрі міста, підписався на мене в інстаграмі та пообіцяв ще обов’язково зустрітися і зв’язатися».

До теми: Тричі змокнути й висохнути. Франківець поділився враженнями про Ніагарський водоспад (ФОТО)

Далі Юрій раптом згадав, що не взяв із собою документів, тому повертатися теж доведеться автостопом – ані потягом, ані автобусом без паперів не вийде.

У Клівленді вони погуляли непогано, погода сприяла, усе було добре. А от із поверненням вийшло дуже цікаво, і розповідь про це Гільшанський назвав однозначно «найважчим постом у житті», а саму пригоду — найгіршими 120 хвилинами.

«Ми не знали, як ловити машину автостопом у Клівленді, бо трафік там — неймовірний, – розповідає Юрко. – Але пізніше все стало просто супер: мені прийшло повідомлення від мами Макса, що підвозив нас до Клівленда. Вона написала, що відвезе нас до Сандаскі після 21:30. Ура, полегшення – все, на диво, склалося ідеально.

Після 17:00 у Клівленді була страшна злива із громом і блискавками, про яку повідомляли навіть рятувальні служби сповіщеннями на телефон. «Нічого страшного», – думаємо ми і перечікуємо негоду в торговому центрі.

Потім дощ припинився і ми пішли ще трохи гуляти, то була десь восьма вечора. Туди-сюди – вже 20:56. І тут приходить повідомлення від мами Макса, що вона не зможе нас забрати. «Добре, нічого страшного, нам нічого ніхто не зобов’язаний», – заспокоювали ми з Віолеттою одне одного. Знову почалася сильна злива. На щастя, мали дощовики. Пішли шукати трасу та сподівалися знову зловити машину. Щодо таксі – принципово не хотіли замовляти, бо налаштувалися на подорож автостопом у дві сторони.

Настрій оптимістичний. Був доти, поки не довелося півтори години йти хайвеєм (дорога із швидким одностороннім рухом). За той час порушили, напевно, всі можливі правила. Ноги мокрі (був у сандалях), дощовик трохи рятував, але все одно було дуже некомфортно. Отак ми йдемо, чалапаємо, сил уже нема, не знаємо, чи рухаємось у правильному напрямку, карта заплутує. Після чергового грубого порушення – переходу з одного хайвею на інший (це взагалі в голові нормальної людини не може вкладатися) – за нами приїхала поліція. І тут усе – перед очима занавіс: штраф, депортація, чао, догралися.

Сідаємо в машину, копи говорять щось, у голові туман. Запитали звідки ми, що робимо в США, як опинилися на трасі. Потім сказали: «Don’t worry, you are not in trouble».

Фух, трохи відлягло.

Привезли нас у відділок поліції, замовили таксі, яке обійшлося на двох у 133 долари – зекономити не вдалося.

Неймовірно виснажені, стомлені морально й фізично ми приїхали додому. На роботу вставати сім годин. через 7 годин. Але для усвідомлення пережитого треба мінімум добу.

Єдине, що тішить у цьому всьому: буде що згадати».

Від редакції: на роботу Юрко піднявся нормально, вже працює)


02.07.2017 2478 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1067
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2791
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

971
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1031
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1037 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3094 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

889

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

770

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1084
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

138
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2334
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1143
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

442
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15062
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7378
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

811
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

374
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

285
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

374
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

655
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1105